آموزش پاک کردن هارد کامپیوتر بدون دست خوردن سیستم عامل

اما درصورتیکه کارت گرافیک سیستم یکپارچه با CPU است و از یک رم مشترک استفاده میکنند، ظرفیت و سرعت رم سیستم بسیار اهمیت دارد. شما می توانید با مراجعه به نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر در کرج، به تعویض هارد دیسک قدیمی سیستم و ارتقای آن به یک هارد SSD پرداخته تا علاوه بر افزایش فضا و ظرفیت خالی، سرعت سیستم خود را نیز تا حد بسیار زیادی افزایش دهید. با توجه به تخفیف فوقالعاده رم در فروشگاه تاپ رایان، در ادامه به تاثیر رم بر روی بازی و میزان رم مورد نیاز برای سیستم های گیمینگ پرداخته و چند نمونه از بهترین رم های گیمینگ را معرفی کردهایم. یک هارد دیسک روی دستگاههای دیگری همچون لپ تاپ نیز مورد استفاده قرار میگیرد و حتی یک کامپیوتر میتواند چند هارد اینترنال داشته باشد. دسته ای از کاربران به دنبال تعمیر نرم افزاری هارد لپ تاپ هستند اما به جرعت میتوان گفت به جز معدود ایرادات نرم افزاری، رفع مشکلات سخت افزاری و بدسکتور فیزیکی هارد به این روش غیر ممکن است. 170 مگابایت بر ثانیه و 85 مگابایت بر ثانیه، سرعت خواندن و نوشتن بر روی این هارد از نظر کاربران این هارد است. این قطعه هد را جابجا میکند که برای خواندن دادهها و نوشتهها الزامی است و آنها را در محل مورد نظر قرار میدهند.

اندازه آنها ۳۰٫۱ میلی متر در ۲۶٫۸ میلی متر است و تا ۱۵۲ مگابایت بر ثانیه زمان خواندن و ۶۴ مگابایت در ثانیه زمان نوشتن این هاردها است. خواندن و نوشتن روی هارد به صورت مغناطیسی انجام میشود. اما زمانی که قصد خواندن داده ها را دارد برعکس حالت نوشتن، مقادیری را در هر یک از قسمت هایی که کنترل کننده مرکزی مشخص می کند قرار می دهد. در میان قطعات مختلف یک رایانه، RAM یا حافظه دسترسی تصادفی، اهمیت بسیار زیادی دارد. رم Patriot Viper Steel دو ماژول 8 گیگابایتی دارد که در مجموع 16 گیگابایت حافظه برای اجرای بازی در اختیار شما قرار میدهد. رم دو کاناله G Skill Trident Z5 در ظرفیتهای مختلفی وجود دارد. رم چیست و چه تاثیری بر روی گیم دارد؟ هر چه عدد بزرگتری انتخاب کنید، فرآیند به زمان بیشتری نیاز داشته و فشار بیشتری روی هارد دیسک وارد خواهد شد، اما در هر مرتبه، احتمال قابل بازیابی شدن اطلاعات کاهش پیدا میکند. اگر نیاز دارید یک پارتیشن را حذف کرده و به فضای دیگر پارتیشنها بیفزایید و یا از یک پارتیشن خاص نسخه پشتیبان تهیه کنید، GParted ابزاری است که این کار را بدون هیچ آسیبی انجام خواهد داد. اما چون بازی باید سریع اجرا شود و شما نباید در هنگام بازی کردن، کندی احساس کنید، به یک فضای ذخیره سازی موقت نیاز است تا این دادهها را موقتا از روی هارد دیسک بخواند و بر روی خود قرار دهد.

شما کدام یک را تهیه کرده اید؟ اگر وضعیت درایو شما بد باشد، این یعنی دستگاه در حال خراب شدن است. Frames Per Second تعداد فریمهای قابل نمایش در واحد ثانیه میباشد و هرچه این عدد بیشتر باشد، جزئیات بیشتری از بازی با سرعت بالاتر نمایش داده میشود. بسته به اینکه هارد دیسک موردنظر چه مقدار دچار آسیب شده است و متخصص چه تخصصهایی باید داشته باشد، این هزینه و زمان نیز متغیر خواهد بود. پاسخ این سوال از یک بازی به بازیای دیگر و بسته به اینکه بازیهای مورد علاقه شما چیست و با چه رزولوشنی اجرا میشود، میتواند متفاوت باشد. برای گیمرها نیز با توجه به نوع بازی و جزئیات آن، مهم است که خرید رم کامپیوتر را از چه برندی و با چه سرعت و ظرفیتی انجام دهیم. هارد و رم، چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟ سرعت رم، مدت زمانی ست که دادههای مورد نیاز برای اجرای گیم، از هارد برداشته شده و به CPU داده میشود (در مورد کارت گرافیکهای اختصاصی، این اطلاعات به GPU داده میشود). Team Group T-Force Xtreem DDR4 با 3600 مگاهرتز فرکانس پایه، اطلاعات مورد نیاز پردازنده را با سرعت خوبی فراهم میآورد و در دسترس او قرار میدهد. شاید بدون اغراق زیباترین رم این مقاله، رمTeam Group T Force Xtreem با نورپردازی ARGB باشد که با دو ماژول 8 گیگابایتی، 16 گیگابایت فضای حافظه برای گیمرها فراهم میآورد.

اما دو ماژول 16 گیگابایتی آن محبوب گیمرها، اورکلاکرها و کسانی ست که از سیستم برای رندرینگ یا ماینینگ استفاده میکنند. اما اگر بودجه لازم برای خرید 16 گیگابایت رم را ندارید، یک حافظه موقت 8 گیگابایتی یا دو رم 4 گیگابایتی هم میتواند برای شروع کافی باشد. اگرچه هر دو نوع SSD دارای فاکتورهای فرم کوچکی هستند، درایوهای M.2 معمولاً ظرفیت ذخیره سازی بالاتری دارند. در واقع انتخاب رم با ظرفیت بیشتر نسبت به انتخاب رم با سرعت بیشتر اولویت دارد. آنها از حافظه NVMe پشتیبانی میکنند که میتواند عملکرد را افزایش دهد و میزان تأخیر را نسبت به دستگاههایی که از ATA یا Small Computer System Interface استفاده میکنند، کم کند. در این مطلب از انزل وب به بررسی تفاوت حافظه های SSD SATA و M.2 و NVMe پرداختیم. برای آشنایی با نشانه های سوختن هارد، مطلب روشهای تشخیص علائم سوختن هارد کامپیوتر را مطالعه کنید. در این مطلب قصد داریم ضمن معرفی رم و هارد کامپیوتر ، معروفترین برندهای سازنده و شیوههای تشخیص مقدار حافظه مورد نیاز را به طور کامل توضیح دهیم. HDD مخفف Hard Disk Drive به معنی دیسک درایو سخت است که یک حافظه غیر فرار می باشد است.

دیدگاهتان را بنویسید