آموزش کامل تبدیل هارد اینترنال (هارد کامپیوتر) به اکسترنال

اما همانطور که گفتیم، این کار تخصصی است و بههیچ عنوان نباید از نرمافزارهای عرف برای ریکاوری اطلاعات استفاده کرد و صرفا باید بهصورت آزمایشگاهی و از یک متخصص برای این کار بهره برد. اما استفاده هر هارد دیسکی برای هر کاری بدان معنی نیست که آن هارد دیسک برای آن منظور خاص دارای عملکردی بهینه باشد و یا مناسب آن کار ساخته شده باشد. به این کابل به طور عمومی میگن کابل تغذیه هارد یا کابل برق هارد یا کابل برق ساتا . برخی از مدلها مانند مدل 1 ترابایتی وسترن بلو از نظر سرعت چرخ RPM برابر 7200 دور در دقیقه است که نسبت به هارد دیسکهای 5400 دور در این رده، پر سرعت تر است. رنگ قرمز هارد وسترن دیجیتال: هارد های سری قرمز وسترن دیجیتال مخصوص استفاده در شبکه و سیستم های RAID طراحی شده اند. سرانجام اینکه هارد دیسک کامپیوتر در عملکرد شبانهروزی ناموفق عمل کردهاند درحالیکه درایو های بهینه شده ویدئویی مزایای پایانی بهمراتب فراتری از درایو های دسکتاپی که جهت کارهای سبکتر طراحی شدهاند، ارائه میدهند. بازیابی هارد سوخته به همین راحتیها امکان پذیر نیست و باید از یک متخصص کمک بگیرید. در این تکنولوژی از یک کابل 40 رشته ای برای انتفال اطلاعات استفاده میشود که کابلی سه سر میباشد که یک سر آن به مادربرد و دوسر دیگر آن به دو قطعه دیگر متصل میشوند، یعنی هر کدام از پورتهای IDE دو قطعه را ساپورت میکند.

SATA: این تکنولوژی برای انتقال اطلاعات از یک کابل هفت رشته ای سریال استفاده میکند که کابلی دو سر بوده که یک سر آن به مادربرد و سر دیگر آن به خود هارد درایو متصل میگردد. IDE: این تکنولوژی امروزه به ندرت یافت میشود زیرا معمولاً در سیستمهای امروزی مسیرهای سریال جایگزین شده اند . امروزه معمولاً کمترین ظرفیت هارد درایوهای قابل دسترس 500GB و 1TB هستند و تا این لحظه حداکثر تا 14 ترابایت تولید شده است . در صورت بروز مشکل نرمافزاری برای سیستمعامل هارد دیسک، میتوان فریمویر هارد را بررسی کرده و به شیوههای نرمافزاری آن را تعمیر کرد. کار این قسمت خواندن و نوشتن داده ها به صورت ۰ و ۱ (باینری) بر روی قسمت های بسیار ریز موجود در دیسک می باشد . در کل بازیابی اطلاعات از دست رفته هارد در اثر سوختن آن، کار سادهای نیست و باید توسط متخصصین انجام شود. البته این کار نیز باید توسط متخصص انجام شود و غیراینصورت، ضربات بدی به هارد وارد خواهد شد.

برای مثال 80GB، در واقع فایلها هستند که فضا اشغال میکنند و بسته به میزان اطلاعات شما و نوع سیستم عاملی که انتخاب میکنید میتوانید ظرفیت هارد مورد نیاز خود را در نظر بگیرید. FUSE در واقع به عنوان یک رابط اضافی است که با نصب چند ماژول اختصاصی، امکان دسترسی به این فایل سیستمها را میسر میکند. در صورتی که بدسکتور یک ایراد نرمافزاری باشد، میتوان آن را برطرف نبود، اما در غیر اینصورت، بدسکتور معمولا ضربات جربان ناپذیری بهصورت فیزیکی به هارد وارد خواهد کرد. برای آشنایی با نشانه های سوختن هارد، مطلب روشهای تشخیص علائم سوختن هارد کامپیوتر را مطالعه کنید. دیر بالا آمدن ویندوز نیز دلیل مشخصی برای سوختن هارد است که البته نباید زیاد به آن توجه کنید. دیر بالا آمدن ویندوز میتواند دلایل دیگری همچون پایین بودن سرعت کامپیوتر داشته باشد. در این نسخه از حافظهها سرعت کلاک داخلی به نصف سرعت باس داده رسید و بنابراین سرعت کلی رم کامپیوتر دو برابر شده و مصرف انرژی نیز کاهش یافت. بنابراین چه بهتر است که هارد دیسک سوخته خود را به تست اولیه برده و همه چیز را مشخص کنید.

دلیل این امر کاملا مشخص است و وقتی که سیستمعامل هارد دچار مشکل شده و نتواند وظایف خود را به درستی انجام دهد، عملیاتی همچون کپی کردن اطلاعات هارد نیز ممکن نخواهد بود. حالا گزینه next رو بزنید و در مرحله بعد ازتون میخواد که سایز پارتیشن جدید رو مشخص کنید . بررسی کنید کابلهای داخلی به صورت مناسبی متصل شده باشند مخصوصا کانکتور پاور SATA، کانکتور پاور 4 پینه Molex و کابل اینترفیس SATA را چک کنید و مطمئن شوید که هنگام بررسی سیستم به برق وصل نیست. هستند. هارد دیسک به عنوان دومین مکان ذخیره سازی بعد از رم در کامپیوترها شناخته میشوند و تفاوت آنها در این است که اطلاعات روی رم به صورت موقت ذخیره میشوند که بعد از هر بار ری استارت شدن کامپیوتر در صورت ذخیره نکردن در هارد درایو از بین میروند ولی در هارد دیسک به این گونه نیست . همانطور که اشاره شد هارد یک منبع ذخیره سازی دائمی حساب میشود، در نتیجه هنگامی که کامپیوتر خاموش و سپس روشن میشود اطلاعات از بین نمیروند. شما با یک تشخیص صحیح میتوانید از بسیاری مشکلات جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید