آموزش کامل تبدیل هارد اینترنال (هارد کامپیوتر) به اکسترنال

همچنین یک مدل ترکیبی نیز موجود میباشد که به SSHD ها معروف هستند. در قسمت انتهایی یک هارد درایو، پورتی برای کابل، جهت اتصال آن به مادربورد وجود دارد. همچنین میتوان با استفاده از آداپتور، آن را در درگاههای ۲.۵ اینچی یا ۵.۲۵ قرار داد. با این حال این هارد دیسک ها به عنوان پر کاربرد ترین و پر استفاده ترین حافظه های جانبی شناخته شده و بهترین حافظه برای ذخیره داده های عادی به حساب می آید. یکی از آنها کابل داده است که از نوع ساتا، IDE یا SCSI خواهد بود و میتواند به مادربرد متصل شود. بدون وجود هارد اینترنال، کامپیوتر میتواند روشن و خاموش شود. درصورتی که بخواهید هادر درایو اینترنال خود را به یک هارد درایو اکسترنال تبدیل کنید، میتوانید از یک قاب استفاده کنید.که این قابها نیز با استفاده از USB، FireWire یا ESATA به کامپیوتر متصل میشوند. درون یک قاب خارجی، یک هارد درایو اینترنال قرار میگیرد.

اما مانند یک هارد درایو سنتی، نمیچرخد. نشان از تلاش هد هارد درایو برای نوشتن اطلاعات بر روی دیسک میباشد . وقتی که یک هارد دیسک در دستگاه دوربین مداربسته قرار می گیرد، به صورت مدارم و بدون وقفه در حال خواندن، نوشتن و پاک کردن اطلاعات است به همین دلیل باید بهترین نوع هارد دیسک را برای این منظور مورد استفاده قرار داد و قطعاً نمی توان همان هارد دیسکی که در کامپیوتر های معمولی قرار می گیرد را برای این فرآیند مورد استفاده قرار داد. هاردهایی که در دوربین ها و کامپیوتر ها مورد استفاده قرار می گیرد به جهت تفاوت در کاربرد آن ها متفاوت است. رنگ آبی هارد وسترن با هدف کاربردی عمومی با بازدهی مناسب طراحی شده است.هارد آبی رنگ همان هارد اولیه برند وسترن می باشد که کاملا مناسب برای کاربری های روزمره و جوابگوی بسیاری از نیازهای کاربران می باشد ضمن این که قیمت معقول و سرعت مناسبی دارد که برای هارد اولیه کامپیوترهای رومیزی ، لپ تاپ ها و برخی ایکس باکس ها مورد استفاده قرار می گیرد و در مدل های بروز تر در این رنگ هارد اطلاعات در یک مرکز متراکم شده اند تا سرعت دست یابی به اطلاعات بالاتر رود.

صدای ناهنجاری که از هارد دیسک شنیده میشود میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد اما در نظر داشته باشید، هر نوع صدای ناهنجاری که از هارد دیسک شنیده میشود ، نشان از خرابی در بخشی متفاوتی در هارد را میتواند به همراه داشته باشد . کمپانی وسترن دیجیتال هاردهای WD BLUE (هاردهای سری آبی) خود را با ظرفیتهای ذخیره سازی متنوعی (500 گیگابایت تا 6 ترابایت) ارائه میدهد که هر کاربری میتواند بسته به نیاز خود یکی از مدلها را انتخاب کند. هر کدام از هاردها در دو سایز استاندارد تولید میشود: سایز بزرگ ۳.۵ اینچی و سایز کوچک ۲.۵ اینچی. نمونه هایی از داده هایی که ممکن است در هارد دیسک رایانه ذخیره شوند شامل سیستم عامل ، نرم افزار نصب شده و پرونده های شخصی کاربر است. صرف نظر از اینکه با چه نامی صدا زده شود، هارد درایو اصلی معمولا شامل فولدر روت از سیستم عامل مورد استفاده، میباشد. یکی دیگر از علائم خرابی تدریجی هارد درایو کامپیوتر ، برخورد کردن شما در سیستم عامل با فایل های در حال تخریب می باشد یعنی ارورهای مختلفی که در حین کار با هارد دیسک لپتاپ مشاهده میکنید مانند ارور Corrupted Data بدین تریتیب که در زمان باز کردن فایل خاصی در ویندوز ، خطاهایی مانند سبز یا طوسی شدن قسمتی از عکس را میبینید و یا فایل مورد نظر به صورت کامل باز نمی شود .

این دو هارد اینترنال که فقط تکنولوژی ساخت و اینترفیس آنها با هم متفاوت است از نظر ظاهری شبیه به یکدیگر بوده و فقط مدل SATA کمی کوچکتر از مدل IDE ساخته می شود. این کابلها همانطور که در تصویر هم ملاحظه کردید دارای پهنای کمتر و رابط کوچکتر هستند حتی امروزه از قیمت مناسب تری نیز برخوردارند. وظیفه ی هارد دیسک حفاظت مداوم از داده ها است و تا وقتی که تمامی داده ها و اطلاعات مهم کاربر مه بر روی هارد دیسک موجود است، حذف نشوند ، بر روی سکتورهای هارد دیشک وجود خواهند داشت و به غیر از برخی عوامل محیطی ، خطر دیگری آنها را تهدید نخواهد کرد، بنابراین تمامی اطلاعاتی شما بر روی کامپیوتر ریخته اید بر روی پلتر هارد دیسک به صورت دائمی نگه داری خواهد شد و فقط وقتی که سکتور های هارد در معرض خطر قرار بگیرند اطلاعات شما هم در معرض خطر قرار میگیرند چرا که اطلاعات شمادقیقا بر روی سکتور ها ذخیره شده است.

دیدگاهتان را بنویسید