آژانس های مسافرتی

انحلال قهری یا ارادی یا بطلان شخص حقوقی دارنده مجوز موجب لغو مجوز فعالیت آژانس می شود؛ مگر اینکه تا شش ماه با رعایت شرایط مقرر قانونی نسبت به انتقال به شخص جدید اقدام و موافقت مرجع صدور مجوز را از اخذ نماید. در مدت انحلال قهری یا ارادی اشخاص حقوقی صاحب مجوز مدیر تصفیه موظف است تا شش ماه نسبت به انتقال مجوز به شخص جدید اقدام و موافقت مرجع صدور مجوز را اخذ نماید. تغییر محل دفتر آژانس مسافرتی بدون موافقت مرجع صادر کننده مجوز ممنوع است و تخلف از این ماده موجب تعطیل شدن دفتر جدید و تعلیق مجوز تا کسب موافقت از مرجع یاد شده می شود. متقاضی دریافت مجوز آژانس باید نام و نشان دفتر خود را به مرجع صدور مجوز اعلام کند تا پس از تایید مورد استفاده قرار دهد. حداکثر تا یک ماه نتیجه بررسی خود را به متقاضی اعلام نمایند. ث – دفتر خدمات مسافرتی موظف است نام، نشان، نشانی کامل، شماره های تلفن و نمابر و نوع فعالیت خود را در سربرگ نامه ها به زبان فارسی و یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسه یا عربی درج نماید.

نام و نشان باید دارای مفهوم متناسب با فعالیت دفتر بوده و از نام های غیر فارسی و غیر متعارف نباشد. آژانس بند الف – دفتر خدمات مسافرتی که در زمینه تنظیم برنامه های مسافرتی ، فروش بلیط مسافرت ، ذخیره مکان و هر گونه اقدام دیگر مربوط به خدمات ترابری مسافر به طور مستقیم یا غیر مستقیم با رعایت قوانین و مقررات راه و ترابری فعالیت می نماید. اصلی ترین برنامه آژانس مسافرتی شهریار گشت فراهم آوردن بستر های فضای مجازی در جهت رزرو تور , هتل و یا حتی برنامه های مختلف سفر می باشد بطوری که با بکار بردن جدید ترین ایده های روز گردشگری مجازی علائه بر ساده سازی رزرو تور و یا برنامه های سفر ایده های جدید و شگفت انگیز برای داشتن یک سفر خاطره انگیز را برای شما فراهم می آورد. یکی از دلایلی که شهر مارماریس به یک مقصد گردشگری پرطرفدار تبدیل شده است سواحل پر از قایق های بادبانیش است فقط تصور کنید که در تور مارماریس از دیدن آب های فیروزهای، سواحل با شن های طلایی، کوهستان ها و تپه های پوشیده از کاج و روستاهای دیدنی، چه منظره زیبایی را در کنار هم به وجود می آورند و از دیدنشان چه لذتی خواهید برد.

تور زمینی آنتالیا نیز در نوروزهای اخیر متقاضیان زیادی داشته است و به همین دلیل الفبای سفر در کنار تور هوایی، تورهای زمینی آنتالیا ویژه نوروز 1401 را هم ارائه می دهد که این نور توسط اتوبوس های VIP که دارای امکانات خوب و مناسبی هستند. صدور کلیه مجوزهای موضوع این ماده برای یک شخص نیز بلامانع است. بنابراین ویزای گردشگری نیز از دیگر خدمات مهمی است که آژانس هواپیمایی ققنوس به همسفران خود ارائه میکند. کارمند صدور بلیط سیستمی که خود سابقه پرواز با ایرلاینها و کلاسهای گوناگون پروازی را داشته باشد ، خیلی بهتر از کارمندی که فقط برحسب گذرانیدن دورههای تیکت مسافر را راهنمایی میکند بر انتخاب و رضایت مسافر تأثیر میگذارد . چه زمانی برای خرید بلیط هواپیما در پرواز خارجی و داخلی مناسب میباشد؟ فعالیت اتباع خارجی در سمت مدیر فنی منوط به دارا بودن پروانه معتبر اشتغال و تایید صلاحیت فنی آنها به وسیله مرجع صادر کننده مجوز است. عدم اجرای دستور تکمیل تضمین بدون عذر موجه بنا به تشخیص مرجع صدور مجوز، منجر به تعلیق مجوز فعالیت دفتر مسافرتی می شود.

دفتر خدمات مسافرتی موظف است در زمان تعلیق از قبول تعهدهای جدید خودداری نماید و طبق دستور العمل های مراجع ذیربط به تعهدات قبلی عمل نماید. وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و شهرسازی حسب مورد نظر مراجع ذی صلاح را در خصوص صلاحیت داوطلبان کسب می نمایند. ماده یک این آیین نامه را دارد باید مجوز لازم را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کسب نماید. در غیر این صورت نیروی انتظامی با معرفی مرجع مربوط از فعالیت آنان ممانعت به عمل آورده و متخلفان را به محاکم دادگستری دلالت می نماید. دفتر خدمات مسافرتی نباید از عنوانی غیر از عنوان دفتر خدمات مسافرتی ، سیاحتی – جهانگردی و زیارتی مانند آژانس و بنگاه استفاده نماید. در غیر این صورت مجوز دفتر لغو می شود. در مواردی که پروانه دفتر خدمات مسافرتی لغو شود دارنده پروانه باید ظرف مدت ده روز از تاریخ ابلاغ تصمیم قطعی لغو مجوز را به وسیله پست سفارشی یا حضور به مرجع صدور مجوز مسترد نماید. درصورتی که در مورد شخص حقیقی مدیر فنی و در مورد شخص حقوقی مدیر عامل یا مدیر فنی فوت نماید یا تغییر کند یا محجور شود یا هر یک از شرایط مندرج در این ایین نامه را از دست بدهد به تشخیص مرجع صدور مجوز دارنده مجوز در شخص حقیقی و هیات مدیره در شخص حقوقی موظف است مراتب را تا ده روز به صورت کتبی به مرجع صدور مجوز اعلام نماید و تا سه ماه شخص دیگری را که دارای شرایط مقرر در این آیین نامه باشد به جای مدیر سابق تعیین و به مرجع صدور مجوز معرفی نماید؛ درغیر این صورت مجوز دفتر آژانس مسافرتی لغو می شود.

دیدگاهتان را بنویسید