اتصال دو هارد در کامپیوتر ، نصب هارد دوم در سیستم – علم فردا

معمولا در کیسها و لپتاپهای جدید حداقل یک پورت USB 3.0 یا USB-C در دسترس کاربر قرار دارد. این هاردها با طول ۱۰۰ میلیمتر، عرض ۶۹.۸۵ میلیمتر و ارتفاع در شش اندازه ۵ یا ۷ یا ۹.۵ یا ۱۲.۵ یا ۱۵ یا ۱۹ میلیمتری در دسترس است. وقتی اندازه یک فایل به شکل غیرمعمولی بزرگ باشد، بدون شک شما متوجه خواهید شد که یک جای کار میلنگد. اما نرم افزار تعمیر هارد WinDirStat یک دید آماری را ارائه میکند که در آن اندازه هر فایل با مربعهای رنگی مشخص شده است. تفاوت هارد دوربین مداربسته با هارد کامپیوتر: هاردیسک ها اطلاعات سیستم را به یک حالت ثابت و همیشگی ذخیره می کنند و به سیستم این توان را می دهند که اگر برق قطع شد سیستم بتواند اطلاعات را بازیابی کند .گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی های مختلف باعث اهمیت بالای استفاده از هارد دیسک ها شده و آن ها را به یک وسیله ضروری تبدیل نموده است.

تنظیم دمای کامپیوتر و حفاظت از هارد اینترنال کامپیوتر از آسیب ویروسها باعث میشود که بتوانید از هارد PC خود محافظت کنید. علیرغم اینکه نرمافزارهای معرفی شده میتوانند به سلامت هارد دیسک شما کمک کنند و در برخی از موارد مشکلات آنها را بر طرف سازند، اما بهترین راه پیشگیری از خرابی هارد کامپیوتر محافظت فیزیکی از آن است که جلوگیری از ضربه و تکان ناگهانی و همچنین بالا رفتن دمای سیستم از اهمیت بیشتری در این زمینه برخوردار هستند. اگر زمان کافی برای دانلود و نصب جداگانه هر یک از ابزارهای محافظت و تعمیر هارد را ندارید، Disk Drill را دانلود کنید تا هر آنچه که نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهد. شما همراهان گرامی پلازامگ نیز میتوانید با مشارکت در بخش نظرات ما را از تجربیات خود در زمینه خرابی هارد و کاربرد یک نرم افزار تعمیر هارد مطلع سازید. در صورتی که باز هم خرابی هارد اینترنال کامپیوتر شما حل نشد هرگز سعی در باز کردن هارد خود نکنید.

در ادامه ما راهکارهایی را به شما معرفی خواهیم کرد که میتواند در حل مشکل نشناختن هارد اکسترنال به شما کمک کند. چگونه مشکل شناسایی نشدن هارد اکسترنال در سیستم عامل ویندوز را حل کنیم؟ شما هم مانند من حتما بسیاری از فایل های شخصی و ارزشمندی مانند اسناد ، فیلم ، فایل های صوتی و تصاویر بر روی هارد دیسک کامپیوتر خود ذخیره می کنیم اما این روزها به علت استفاده ی بسیاری از افراد از دستگاه هایی مانند لپ تاپ و یا استفاده از هارد اکسترنال ، حمل و جا به جایی این تجهیزات در طی گذر زمان ، عمر هارد را زودتر از زمان واقعی آن کاهش داده است . وقتی هارد شما دچار مشکل میشود، قبل از تلاش برای تعمیر آن باید ابتدا از اطلاعاتی که بر روی آن ذخیره شدهاند با خبر شوید؛ زیرا ممکن است در اثر حمله ویروس بخش بزرگی از فضای هارد توسط فایلهای هرز اشغال شده باشد. مسلما وقتی هارد داخلی کامپیوتر قدیمی خود را جدا کرده و میخواهید به عنوان هارد اکسترنال استفاده کنید می بایست حتما از سلامت آن مطمئن شوید. اگر نیاز به فضای زیادی ندارید، میتوانید برای کاهش هزینهها هاردهای با ظرفیت کم را خریداری کنید. اما اگر دیسک کنترلر داده ای را برای ذخیره کردن به هارد دیسک بفرستد ، در این صورت کنترل کننده مرکزی وظیفه دارد داده ها را تک به تک به هد ارسال کند تا قسمت هد این داده ها را به صورت صفر و یک در فضا های ذخیره سازی دیسک ذخیره کند .

Clonezilla یک نرم افزار تعمیر هارد است که به شما اجازه میدهد به راحتی از روی هارد خود پارتیشن ساخته و نسخه پشتیبان تهیه کنید و آنها را به کامپیوترهای دیگر انتقال دهید. به عنوان مثال، اگر هنگام اتصال کابل برق صدایی وجود ندارد اما زمانی که کابل داده را متصل میکنید، صدای نویز میشنوید، باید کابل داده را تعویض کنید و مشکل از هارد نیست. برای جلوگیری از این اتفاق می بایست از کابل های محافظ دار و یا سه راهی های محافظ دار استفاده کنید. تنها کافیست آنها را به کامپیوتر خود وصل کرده، روی آیکون نمایش داده شده کلیک کنید و شروع به جا به جایی فایل کنید. با بهره گیری از یک نرم افزار تعمیر هارد میتوان هارد دیسک کامپیوتر را آنالیز کرده، از برخی از خرابیهای آن جلوگیری و بعضی از آنها را نیز تعمیر کرد. درواقع بهتر است DBAN را یک نرم افزار پاکسازی هارد بنامیم، نه یک نرم افزار تعمیر هارد.

دیدگاهتان را بنویسید