اتصال دو هارد در کامپیوتر ، نصب هارد دوم در سیستم – علم فردا

تا اینجا اون قسمت سبز فقط یه هارد با ظرفیت کلیه و تو اون قسمت سبز رنگ ، کل حجم هارد رو با عدد نشون میده . نوع اول هارد دیسک ها از نوع سبز رنگ هستند و در کامپیوتر ها مورد استفاده قرار می گیرند چرا که عمر آن ها مناسب کامپیوتر استو همچنین قابلیت تحمل فشار وارده از یک رایانه را دارند. روش اول باعث میشود کل هارد شما پاک و همه چیز از نو ساخته شود. وقتی که یک هارد دیسک در دستگاه دوربین مداربسته قرار می گیرد، به صورت مدارم و بدون وقفه در حال خواندن، نوشتن و پاک کردن اطلاعات است به همین دلیل باید بهترین نوع هارد دیسک را برای این منظور مورد استفاده قرار داد و قطعاً نمی توان همان هارد دیسکی که در کامپیوتر های معمولی قرار می گیرد را برای این فرآیند مورد استفاده قرار داد. در نوار کاست برای استفاده از هر یک از آیتم های ذخیره شده می بایست بصورت ترتیبی ( سرعت معمولی و یا سرعت بالا) در محل مورد نظر مستقر تا امکان بازیابی ( شنیدن ) آیتم دلخواه فراهم گردد.

در رابطه با هارد دیسک ها می توان بسرعت در هر نقظه دلخواه مستفر و اقدام به بازیابی ( خواندن و یا نوشتن ) اطلاعات مورد نظر کرد. اطلاعات ذخیره شده برروی هارد دیسک در قالب مجموعه ای از فایل ها ذخیره می گردند. عملکرد یک هارد دیسک مشابه یک نوار کاست بوده و از یک روش یکسان برای ضبط مغناطیسی استفاده می نمایند. هارد دیسک کامپیوتر ها دارای پلاتر برای نگهداری محیط مغناطیسی هستند و عملکرد هارد دیسک کامپیوتر شبیه به یک نوار کاست می باشد که از یک روش یکسان برای ضبط مغناطیسی استفاده می کنند. این اس اس دی ها بسیار سریعتر از هارد HDD بودند و برای نگه داشتن اطلاعات بر روی تراشه های حافظه، نیازی به باطری نداشتند و آن را به یک حافظه غیر فرار تبدیل نمودند. لایه مغناطیسی بر روی یک نوار کاست بر روی یک سطح پلاستیکی نازک توزیع می گردد. در ادامه سطح آنها بخوبی صیقل داده می شود. هارد های Portable نوع دیگری از حافظه می باشند که می توان آن را از طریق USB به سیستم وصل کرد. زمانیکه برنامه ای اجراء و در خواست فایلی را داشته باشد، هارد دیسک اطلاعات را بازیابی و آنها برای استفاده پردازنده ارسال خواهد کرد.

در هارد دیسک لایه مغناطیسی بر روی یک دیسک شیشه ای ویا یک آلومینیوم اشباح شده قرار خواهد گرفت . این هارد دیسکها بر اساس نوع کاربری خود طوری ساخته شده اند که بتوانند به صورت 24/7 روشن باشند و نقل و انتقال داده ها را به صورت چند کاربری و بارگذاری چند باره انجام دهند. این اسم پس از ظهور هارد SATA بر آن اطلاق شد. SATA مخفف Serial ATA بوده و درگاهی است که اطلاعات به صورت سریال (پشت سر هم) منتقل می شوند. خواندن و نوشتن اطلاعات نیز بیشتر خواهد بود. شرکت سیگیت اما، برای مصارف گیمینگ، هارد دیسکهای سری Ironwolf را نیز برای مصارف گیمینگ توصیه کرده است، البته این هارد دیسکها گران قیمت هستند، اما به لحاظ عملکرد بسیار خوبشان، شرکت سیگیت آنها را هم در دسته گیمینگ پیشنهاد میدهد. برنامههایی مثل Drive image این کار را انجام میدهند. برنامه Partition Magicمی تواند این کار را بکند. هارد دیسکهای امروزی معمولا نسبت به همه قطعات مهم دیگر کامپیوتر عمر بیشتری دارند و اجرای برنامه های کمکی سیستم در مواقع غیر ضروری و یا حذف و نصب مجدد سخت افزار شما بیش از آنکه مفید باشد مضر است .

واضح است هر چه تعداد دوربین ها و روزها افزایش یابد نیاز به حجم حافظه بیشتری خواهد بود. سپس کنترل کننده مرکزی داده های خوانده شده را به دیسک کنترلر باز می گرداند تا مورد پردازش قرار گیرند .اما اگر دیسک کنترلر داده ای را برای ذخیره کردن به هارد دیسک بفرستد، در این صورت کنترل کننده مرکزی وظیفه دارد داده ها را تک به تک به هد ارسال کند تا قسمت هد این داده ها را به صورت صفر و یک در فضا های ذخیره سازی دیسک ذخیره کند. جابجا می گردد. گرداننده هارد دیسک می تواند هد مربوط به هارد دیسک را در هر ثانیه ۳۰۰۰ اینچ به چرخش در آورد- یک هارد دیسک پیشرفته قادر به ذخیره سازی حجم بسیار بالائی از اطلاعات در فضائی اندک و بازیابی اطلاعات با سرعت بسیار بالا است . سرعت چرخش کمتر موتور موجب میشد تا صدای کمتری تولید شود و مصرف انرژی نیز کاهش پیدا کند ولی روی عملکرد نیز تاثیرگذار است.

دیدگاهتان را بنویسید