اتصال دو هارد در کامپیوتر ، نصب هارد دوم در سیستم – علم فردا

راه های مختلفی برای باز کردن ابزار اطلاعات سیستم در دسترس است، از قبیل استفاده از کنترل پنل ویندوز 10 – بخش Administrative tools و یا استفاده از اپلیکیشن Settings ویندوز 10 بخش System و غیره. بررسی تفاوت هارد سرور با هارد معمولی می تواند به درک بهتر این مفاهیم کمک کند، در این مقاله با مقایسه فرق بین هارد دیسک سرور و هارد دیسک کامپیوتر معمولی در خدمت شما عزیزان هستیم، همراه داتیس نتورک باشید. کار دیگری که انجام آن در هارد دیسک درایو بسیار راحت است، بررسی میزان فضای خالی باقی مانده است. در ادامه این مقاله قصد داریم بررسی کنیم هارد مخصوص سرور چه تفاوتی با هارد معمولی دارد. این کپی هم دقیقا مثل زمانی است که در هارد دیسک خودتان اطلاعات را از جایی در جای دیگر کپی می کنید. دوستان توجه داشته باشند رده بندی و گروه بندی هارد دیسک کار آسانی نیست و به راحتی می توان هر نوع هارد دیسکی را برای هر نوع کاربری مورد استفاده قرار داد. این تفاوت ها به صورت قابل توجه در ساختار های RAID قابل مشاهده هستند. مثلا خرید یک لپ تاپ 17 اینچی میتونه تصاویر خوبی رو به ما بده اما برای کسی که میخواد دایم در سفر باشه چندان ارزشی ندارد.

قیمت خرید هارد دیسک اینترنال WD Blue در دیجی کالا حدود 970 هزار تومان است (خرید از دیجی کالا). Controller های استفاده شده در هر دوی این هاردها نیز مشابه است و هر دو دارای اندازه 3.5 اینچ هستند. ظرفیت این هاردها از 2 ترابایت تا 14 ترابایت متغیر است. اما بدون شک مساله ای که باید آن را در نظر گرفت این است که کدام یک از هاردها از لحاظ تکنولوژی و عملکرد از سرعت ذخیره سازی بهتر، امنیت بالا و در عین حال از قیمت مناسب تری برخوردار است. اطلاعات ذخیره شده در هارددیسک ها ایمن و دست نخورده باقی می ماند مگر اینکه هارد دیسک از بین برود یا مشکلی در آن ایجاد شود. این هارد دیسک ها اغلب در کامپیوترهای شخصی دسکتاپ (Desktop PC) استفاده می شوند. در این بخش دلایل مهم و رایجی که ممکن است باعث شوند مکبوک یا مک هارد اکسترنال شما را شناسایی نکنند به همراه روشهای رفع مشکل نخواندن هارد اکسترنال ارائه میشود. شما خودتان نمیتوانید به هیچ عنوان این کار را انجام دهید، چرا که برای این منظور باید از یک آزمایشگاه و یک متخصص استفاده کنید.

همچنین، میتوانید از هارد درایو اینترنال برای ذخیرهسازی فایلهای مربوط به سیستمعامل و برنامههای نرم افزاری نیز استفاده کنید. پس متوجه شدیم بزرگترین تفاوت هارد های اینترنال لپ تاپ و کامپیوتر ها توی سایزشون است. با وجود این موارد در جابجایی هارددیسک ها به مشکل بر می خوریم. پیشنهاد ما این است که در انتخاب قاب مناسب دقت کنید زیرا اگر برای کمتر هزینه کردن قابی را خریداری کنید که از رابط USB 2.0 استفاده میکند ممکن است بعدا از اینکار پشیمان شوید زیرا هنگام کپی کردن اطلاعات در مقایسه با USB 3.0 با چند ساعت تاخیر مواجه میشوید. اکثر اوقات سرور ها می توانند هارد دیسک SATA مورد استفاده در دسکتاپ را شناسایی کنند و آنها را مورد استفاده قرار دهند. بیشتر اوقات کسانی که سرور ها را طراحی و تولید می کنند رابط ها را طوری طراحی می نمایند که فقط هارد دیسک ها تولید شده در همان شرکت روی سرور مورد استفاده قرار گیرند یا سرور ها از هارددیسک هایی پشتیبانی کنند که تولید کنندگان سرور ، هارد دیسک های مورد استفاده در آن ها را بر اساس استاندارد های خود شرکت تولید شده باشند.

اگر هم قرار باشد اطلاعات را بنویسد آنها را تک به تک از Actuator دریافت کرده و روی Platter کارش را انجام میدهد. مسترنکست 8 مدل از بهترین هارد های اینترنال موجود در بازار رو به شما معرفی کرده است. شما همچنین میتوانید از قاب هایی استفاده کنید که در آن جایگاه ویژه ای برای هارد اکسترنال تدارک دیده شده است مانند یک جایگاه یا پایه نگه داری هارد که کار را برای شما آسان تر میکند. معمولاً ۱TB HHD می تواند برای ۳-۴ روز از نسخه پشتیبان تهیه کند ، اما HDT 2TB می تواند ضبط ها را برای یک هفته ذخیره کند. بهتر است بگوییم که Duty Cycle (چرخه وظیفه) در سرور ها حتی 100 درصد هم می تواند باشد. اما در مورد هارد دیسک های دسکتاپ این نوع ساختار به گونه ای است که تنها 20 الی 30 درصد از سال را قادر هستند بدون وقفه به انجام فعالیت بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید