اتصال دو هارد در کامپیوتر ، نصب هارد دوم در سیستم – علم فردا

کابل هاى اتصالى به هارد دیسک هاى IDE شامل کابل ۴۰ پین دیتا و کابل چهار پین برق مى باشد، اما در دیسک هاى سخت SATA از کابل هاى برق ۱۵ پین و هفت پین دیتا استفاده مى شود. اگرچه این امکان هم وجود دارد که یک HDD هنوز هم بهعنوان سیستم ذخیرهسازی اصلی در کامپیوترها مورد استفاده قرار گیرد، اما عرف بازار این چنین است که از هاردهای HDD بهعنوان هارد اینترنال ثانویه استفاده میشود. هاردهاى IDE داده ها و اطلاعات را با سرعت ۱۳۳ مگابایت در ثانیه منتقل مى کنند، اما دیسک هاى Sata اطلاعات را با سرعت ۱۵۰ مگابایت در ثانیه جابه جا مى کنند. هاردهای X300 توشیبا سرعت 7200 دور در دقیقه را ارائه میدهد و 128 مگابایت حافظه کش را ارائه میدهد. هارد دیسک های 2.5 اینچی از نظر سرعت و قیمت نمی توانند با هم رقابت کنند ، توانایی خواندن داده ها حداکثر در حدود 101 مگابایت در ثانیه و هزینه 150 دلار برای 750 گیگابایت را دارند. اگر هارددیسک مورد نظر شما لیست نشده است، باید دوباره تنظیمات دیسک را وارد نمایید. اگر پیام خطایی مبنی بر عبارت “Drive c: not found” (یا چیز دیگری شبیه به آن) دریافت نمودید، مفهومش این است که کامپیوتر شما نمیتواند هارد دیسک را شناسایی نماید چون همه تنظیمات CMOS را از دست داده است و این زمانی اتفاق میافتد که باتری CMOS را وارد نمایید: وقتی کامپیوترتان راه اندازی میشود، کلید f10, f1, وDelete را فشار دهید یا هر کلید دیگر کامپیوترتان.

اگر بجای پیام “Starting windows 9x”” پیام خطای Boot Disk Failure یا Operating system not found را دریافت کردید، مفهومش این است که کامپیوترتان نمیتواند ویندوز را از هاردیسک Load نماید. اگر کامپیوتر شما در هنگام Load کردن این درایورها قفل نماید باید پس از مشاهده عبارت “Starting windows 9x”” کلید f8 را فشار دهید. همچنین دسترسی به هارد دیسک خود را با تایپ C: در صفحه DOS و فشردن کلید Enter امتحان کنید. خود هدها بر روی صفحه دیسک قابلیت حرکت دارند و به حرکتی نیم دایره ای که توسط آرمیچر ایجاد میشود و همچنین دوران خود صفحه میتوانند به تمامی نقاط صفحات دسترسی داشته باشند. با فروشگاه اینترنتی قطعات کامپیوتر و لپ تاپ پورومیکس در کمترین زمان ممکن و با بهترین قیمت و معتبرترین ضمانت ها محصولات را در محل مورد نظر خود دریافت کنید. ممکن است تعداد و ترکیب تراشههای قرار گرفته روی برد الکترونیک هارد دیسکهای مختلف یا محصولات شرکتهای متفاوت، کمی با یکدیگر فرق داشته باشند. انواع مختلف هارد چیست؟ البته در انواع جدید این دیسک (A10) اطلاعات با سرعت سه گیگا بایت در ثانیه منتقل مى شوند که انقلابى در صنعت هاردیسک مى باشد.

هارد دیسک هاى جدید از مقدار حافظه بیشترى استفاده مى کنند، مانند هارد هشت مگابایتى Sata که بسیار سریع تر از هاردهاى موجود در بازار است. دیسک سخت با هارد دیسک منبع و محل ذخیره تمام برنامه ها و داده هاى موجود درون یک کامپیوتر است. در حال حاضر دیسک هاى سخت در دو نوع IDE و SATA بیشتر مورد توجه مصرف کنندگان است. با استفاده از این کابل، فضاى داخل کیس خلوت و جریان هوا در کیس راحت تر به گردش درمى آید، همین طور براى تنظیم دو هارد Sata نیازى به جابه جایى جامپرهاى روى هارد نیست، چون خود آن ها بنا به شماره پورت Sata تنظیم مى شوند. از دیسک راه انداز ویندوز همراه سیستم خود استفاده نمایید. اگر همه این مراحل را طی نمودید ولی هارد درایوتان هنوز کند است پس باید با متخصصین این زمینه مشورت نمایید. فقط بازم یاداوری میکنم در تمام این مراحل ، کامپیوتر خاموش باشه هااا . است. این بدان معناست که عملکرد اصلی آن ذخیره تمام فایل های رایانه شما ، از اسناد ورد و کاربرگ های Excel تا تصاویر ، فیلم ها و طرح ها است.

اگر دیسک راه انداز ندارید، بهتر است قبل از نیاز آن را بدین طریق ایجاد نمایید: یک فلاپی دیسک خالی را جایگذاری کرده و در برنامه Control Panel روی Add/Remove Programs را کلیک نمایید و سپس جدول Startup Disk را انتخاب کرده و روی Create Disk را همانطور که نشان داده شده کلیک نمایید. زمانی است که یک درایو اکسترنال وسترن دیجیتال میخرید معمولا به همراه قاب جدا نشدنی خواهد بود که شما نمی توانید آن را باز کرده و هارد فعلی را با هاردهای جدیدتر با فضای بالاتر آپگرید کنید . کمپانی وسترن دیجیتال هاردهای WD BLUE (هاردهای سری آبی) خود را با ظرفیتهای ذخیره سازی متنوعی (500 گیگابایت تا 6 ترابایت) ارائه میدهد که هر کاربری میتواند بسته به نیاز خود یکی از مدلها را انتخاب کند. هاردهای اینترنال آبی همان هاردهای قبل از ورود رنگبندیها هستند. اگر قبل از قفل شدن سیستم خود صدای خبر بوق متوالی را شنیدید، تعداد بوقها و همچنین کوتاهی و بلندی صدای آنها را یادداشت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید