ارتقا هارد کامپیوتر در محل

عموما هارد های پاسپورتی ظرفیت کمتری نسبت به مدل های رومیزی دارند اما به دلیل کوچک بودن و تامین انرژی از طریق USB طرفداران بسیار بیشتری دارند.برای آشنایی بیشتر با هارد های اکسترنال می توانید به مقاله راهنمای خرید هارد اکسترنال مراجعه کنید. نخ ها را از حلقه جدا شده از هارد عبور داده و آن را از طریق سوراخ های موجود در گوشه های قاب، به آن متصل نمایید. یک دیسک سخت چیزی متفاوت از یک نوار کاست نیست . اما یکی دیگر از دلایل سوختن یا خرابی هارد دیسک ها ، عدم استفاده از آنها است. بهتر است از ابزارهای چک و بهینه سازی هارد استفاده کنید. در سادهترین حالت همه میدانیم که هارد کامپیوتر ما، همان حافظه آن است. کش هارد دیسک ها بین ۸ تا ۱۲۸ گیگ و کش درایوهای حالت جامد تا ۱ گیگابایت نیز است. این نوع دیسک های سخت در سال 1950 اختراع شد ، درابتدا این دیسک ها با قطر 20 اینچ بودند و تنها اطلاعات کمی را در خود ذخیره سازی میکردند . دیسک های سخت و نوار کاست هردو دارای محل ذخیره سازی مغناطیسی می باشند . تمامی مطالب هارد دیسک چیست مهم می باشد و بهتر است توجه لازم را در این زمینه داشته باشید .

پس میتوان گفت سرعت هارد تنها بستگی به نوع هارد نداشته و در این میان نوعِ پورتی که هارد به واسطه ی آن به مادربرد متصل میشود هم مهم است.نتیجه اینکه، با توجه به مطلب بالا برای اجرای هرچه بهترِ این روش، باید مادربرد کامپیوتر شما دارای پورت های SATA3 باشد. قبل از توضیح این روش و یا کلا قبل از تعویض، یا خرید هارد برای یک کامپیوتر باید به این نکته توجه داشت که اگر گامپیوتر شما از نوع نسلهای قدیمی باشد و پورت های SATA3 را پشتیبانی نکند، حتی بعد از نصب هاردهای پر سرعت SSD هم(با اینکه سرعت سیستم در کل بالا میرود) تفاوت چشمگیری را احساس نخواهید کرد. چرا که حداکثر سرعت انتقال دیتا در پورت های SATA2 حدودا 370 مگابایت بر ثانیه است و این سرعت در پورت های SATA1 نصف میشود و کابلهای IDE هم سرعتی بسیار پایین تر از انواع ساتا دارند. انجام این کار نیز بسیار ساده است. ظرفیت: نهایتا اینکه در حال حاضر SSD از لحاظ ظرفیت توانایی رقابت با HDDرا ندارد اما این محدودیت موقتی است و در آینده رفع خواهد شد. در ادامه بیشتر با این برند آشنا خواهیم شد. در اوایل اختراع این دیسک ها ، به انها Fixed Disk گفته می شد اما با گذشت زمان انان را Hard Disk نام گزاری کردند تا از فلاپی ها متمایز باشند .

چندین دیسک سخت با هماهنگی یکدیگر یک وظیفه را به خوبی انجام میدهند ، انها تغییرات اطلاعات دیجیتال را به صورت یک شکل نسبتا مداوم ذخیره می کنند . انجام این کار باعث می شود فایل هایی که بر روی هارد تکه تکه شده و ذخیره شده اند ، در یک محل قرار گیرند و خواندن آنها به سرعت انجام شود. این موضوع این امکان را فراهم میکند که چندین هارد بتوانند وظیفهی ذخیرهسازی فایلهای شما و نگهداری سیستمعاملهای چندگانه را داشته باشند. یکی از عمده تفاوت های هاردهای HDD و SSD در زمان ذخیره سازی اطلاعات می باشد که معمولا هارد دیسک های SSD دو برابر بیشتر داده ها را به نسبت هاردهای HDD حفظ و نگهداری می کنند. این رنگ هارد وسترن به دلیل وجود دو پردازنده و کنترل دقیق بهترین انتخاب برای ذخیره سازی حرفه ای در سیستم های RAID می باشد که سرعت و حافظه کش بالایی دارد و با داشتن محافظ لرزشی در رده ی پرقدرت ترین هاردهای وسترن می باشد. هد : وسیله ای که اطلاعات را از پلتر دریافت میکند و در اختیار پردازنده قرار می دهد.

معمولاً ۱TB HHD می تواند برای ۳-۴ روز از نسخه پشتیبان تهیه کند ، اما HDT 2TB می تواند ضبط ها را برای یک هفته ذخیره کند. شما باید مطمئن شوید که اسنادتان در جای امنی ذخیره شدهاند. این قطعه را باید به آرامی و با صبر کامل جداسازی کرد تا از خش افتادن بر روی آن جلوگیری نمود. بهطور خلاصه باید دانست که تفاوت هارد ها یا HDD ها به نوع طراحی و معماری ساخت آنها مربوط است. در نزدیکی برد کنترل کننده کانکتورهای مربوط به موتوری که باعث چرخش صفحات هارد می شود قرار دارد. استیپر موتور : موتوری است که با تغییر دادن میدان مغناطیسی بازوی هد را به حرکت در می اورد . پلاتر موجود در داخل هارد دیسک ها را می توان به عنوان یک آینه کاملا جلا یافته و صیقلی استفاده کرد. هارد دیسک اغلب قادر به ذخیره اطلاعات بیشتر از هر درایو دیگر است ، اما اندازه آن بسته به نوع درایو و سن آن می تواند متفاوت باشد. گام ششم: پنجره را بسته و تغییرات اعمال شده در ویرایشگر را ذخیره کنید. این حافظه با دو برابر کردن سرعت حافظه آن را یک گام به سرعت پردازنده نزدیکتر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید