ارتقا هارد کامپیوتر در محل

هنگامی که با یک هارد درایو فرگمنت شده سروکار دارید، میتوانید با استفاده از ابزارهای رایگان defrag، میتوانید میزان فرگمنتهای موجود را کاهش دهید. برنامههای رایگان بسیاری موجود است که ارورهای هارد درایو که میتواند منجر به جایگزین کردن هارد درایو شود را بررسی میکند. هرگز این نکته را فراموش نکنید که بروز این علائم پس از نصب ویندوز و یا در حالت Windows Safe Mode ، زنگ خطر نابودی هارد درایو شماست چرا که در این حالت نمیتونیم هنگ کردن هارد ویا فریز شدن هارد را به کردن ویروس یا نرم افزار های مخرب بیاندازیم و ممکن است به از بین رفتن هارد منجر شود. به عنوان مثال اگر صدایی مانند کلیک کردن از هارد خود میشنوید ، یا صدایی مانند تق تق از هارد به گوش میرسد و … باید بگوییم که به طور کلی تقریبا تمام داده ها از جمله سیستم عامل ( Operating System) به عنوان مثال ویندوز ، تمامی برنامه های تحت سیستم عامل ، تمامی فایل ها و … این مشکل میتواند دلایل بسیار زیادی از جمله خرابی هارد دیسک به صورت منطقه ای ، خرابی هارد دیسک به صورت framware و همچنین وجود بدسکتور داشته باشد که سبب از بین رفتن اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد و آسیب دیدن آنها شوند .

اگر صدا از هارد باشد، امکان این وجود دارد که در آیندهای نزدیک خراب شود. در واقع میشه گفت ما میتوانیم در زمان نصب ویندوز متوجه شویم که هارد دیسک ما سالم است و یا اینکه خراب است و یا حتی نشانه هایی از خراب شدن هارد کامپیوتر وجود دارد. در قسمت انتهایی یک هارد درایو، پورتی برای کابل، جهت اتصال آن به مادربورد وجود دارد. در این مطلب از انزل وب به سوالات علت صدا دادن هارد لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ ببینیم هد هارد چیست. وظیفه هارد در کامپیوتر چیست ؟ وقتی این صدا را میشنوید به معنای آن نیست که هارد شما در همان لحظه یا چند دقیقه بعد خراب خواهد شد. این سرعت با واحد دور بر دقیقه یا RPM سنجیده میشود و مدلهایی با سرعت چرخش تا هزار دور دقیقه و یا بیشتر نیز وجود دارند. هاردهای اینترنال فعالیت دارند. به نظر شما خرید انواع هارد اینترنال تنها به دلیل قیمت پایین تر منطقی خواهد بود؟ کار دیگری که انجام آن در هارد دیسک درایو بسیار راحت است، بررسی میزان فضای خالی باقی مانده است.

هاردها 5 مگابایت و ابعاد آن در حد یک بخاریهای نفتی بود. البته این نوع از هاردها در مقایسه با هاردهای دیگر از سرعت بیشتر و همچنین میزان حافظه بیشتری برخوردار می باشند که نمی توان آن را نا دیده گرفت. وسترن دیجیتال نامی آشنا در صنعت حافظه ذخیره سازی است و بهتر است بدانید که این برند علاوه بر تولید هارد اکسترنال با کیفیت، اقدام تولید هارد اینترنال نیز میکند. هارد آبی: همهگیر و پر طرفدارترین هارد وسترن دیجیتال است. وسترن دیجیتال، سیگیت، هیتاچی و توشیبا، برخی از تولیدکنندگان معروف هارد درایو هستند. صرف نظر از اینکه با چه نامی صدا زده شود، هارد درایو اصلی معمولا شامل فولدر روت از سیستم عامل مورد استفاده، میباشد. چرا که مایکروسافت ویندوز، به طور پیشفرض، درایوی با حرف C را به پارتیشن اصلی در در هارد درایو اصلی در یک کامپیوتر اختصاص میدهد. این تنظیمات در هر درایو متفاوت است. در نتیجه، شناسایی نوع صدا بسیار مهم است. برای مثال، برخی از کامپیوترها، چندین درایو با نامهای مختلف دارند، مانند C، D و E، که چندین ناحیه را در یک یا چندین هارد درایو ارائه میدهند. برای مثال، یک درایو فلش استاندارد نیز دارای یک هارد درایو است.

پیشنهاد می کنیم اگر قرار است از سیستم کامپیوتری خود استفاده های سنگینی کنید و در آنِ واحد توقع اجرا و انجام دستورهای مختلفی از سوی سیستم خود دارید حتما به سراغ خرید هارد دیسک اینترنالی بروید که از حافظه بافر یا همان حافظه Cashe موقت برخوردار است تا اطلاعات دستور شما به سیستم را برای مدت زمانی کوتاهی رد خود نگه دارد تا به محض نیاز CPU دستگاهتان آن اطلاعات را در اختیار مرکز پردازش سیستم شما قرار دهد و دستوراتتان را مو به مو اجرا نمایند. به بیان ساده، تعداد دفعاتی که میتوان اطلاعات را در هارد دیسک¬ها ضبط و حذف کرد به مراتب بیشتر از SSDهاست. هاردهای مخصوص سیستم های امنیتی و ضبط تصاویر نیز بصورت ۲۴/۷ کار می کنند. تنظیمات انرژی Idle3 که اجازه میدهد بلافاصله بعد از هر حرکتی که دوربین شناسایی میکند، عمل ضبط تصاویر شروع شود. هارد SSD حداقل سه تا چهار بار سریعتر از هارد دیسک مکانیکی است.

دیدگاهتان را بنویسید