ارتقا هارد کامپیوتر در محل

وظیفه این قسمت فقط چرخاندن صفحات می باشد، به طوری که هد بتواند تمام داده های دیجیتالی را بر روی صفحات بخواند و بنویسد. به این ترتیب قسمت هد می تواند داده ها را بر روی نقاط مختلف صفحات مغناطیسی بخواند یا بنویسد. این هارد مخصوص شما طراحی شده است. به این خاطر میگوییم که برخی از مادربردها امکان استفاده همزمان از هارد و SSD را فراهم میکنند. برخی از کامپیوترها میتوانند از راهاندازی مجدد از طریق شبکه نیز پشتیبانی کنند. برخی از کاربران برای دوربینهای مداربسته نیاز به هارد اینترنال دارند که بهطور 24 ساعته تصاویر را از دوربینها ضبط کند. یک هارد دیسک میتواند هر دادهای از جمله تصاویر، آهنگ، فیلم، اسناد متنی و هر فایل دیگری را در خود ذخیره کند. زمانی که هد وظیفه ذخیره داده ها را دارد ، مقادیر مغناطیسی صفر و یک را در این قسمت های بسیار ریز قرار می دهد (با تغییر قطب مغناطیسی هر یک از مکان های ذخیره داده) و زمانی که قصد خواندن داده ها را دارد ، برعکس حالت نوشتن ، مقادیری را در هر یک از قسمت هایی که توسط کنترل کننده مرکزی مشخص می شود ، طبق قطب مغناطیسیشان حس کرده و بر اساس آن صفر یا یک منطقی معادلش را تحویل می دهد.

یکی از عمده تفاوت های هاردهای اکسترنال با اینترنال این مساله می تواند باشد که هارد دیسک اکسترنال را می توان از سیستم جدا نمود اما هارد اینترنال معمولاً داخل کامپیوتر قرار می گیرند و قابل جدا شدن نمی باشند. اتصال هارد به کامپیوتر نکته مهمی است که باید به آن توجه کنید چون اتصال ضعیف باعث ایجاد گلوگاه در جریان دیتا و در نهایت کارایی سیستم میشود. مهم کامپیوتر به ضربه بسیار حساس است؛ سیستمعاملها بر روی آن نصب میشود و تمام اطلاعات درون آن نگهداری میگردد. بهطور خلاصه باید دانست که تفاوت هارد ها یا HDD ها به نوع طراحی و معماری ساخت آنها مربوط است. هارد دیسک ها معمولاً در دو نوع اینترنال و اکسترنال موجود می باشند که هر کدام از آنها نیز به نوبه خود از لحاظ تکنولوژی و عملکرد دارای دو نوع HDD و SSD هستند که می توان با توجه به نوع کارایی که دارند مدل مورد نظر را انتخاب نمود. با فاکتورهای مختلف شکل ،HDD 2.5و 3.5HDD نیز تفاوت هایی دارند. مدل های مختلف دارند و کاربر بر اساس نوع کاربری آن، هارد مناسب کارش را انتخاب و خریداری میکند.

مثلا در هارد باز شود و روی پلیت خط بیفتد یا انگشت فرد روی آن بیفتد یا کوچکترین گرد و غباری وارد هارد دیسک شود، کار بازیابی اطلاعات هارد را بسیار سخت و گاهی غیرممکن میکند. آیا کامپیوتر بدون هارد اینترنال کار میکند؟ هارد کامپیوتر چیست و نحوه کار آن چگونه است؟ هارد داخلی کامپیوتر یا هارد اینترنال چیست؟ طراحان که نیاز به رندر گرفتن و پردازشهای بالا دارند این مدل از هارد سیگیت است. عملکرد این قسمت از هارد بسیار دقیق می باشد چرا که هماهنگی های لازم بین قطعات کامپیوتر را این بخش مرکزی انجام می دهد. معمولاً برای ذخیره فیلم ها و محتوایی که کیفیت HD را دارا می باشند از این نوع حافظه استفاده می کنند، چرا که می تواند به بهترین شکل ممکن داده ها و فایل های پشتیبان را ذخیره و نگه داری کند. امروزه مخاطبان برای بالا بردن سرعت سیستم های کامپیوتری خود به ارتقا اجزای مختلف آن می پردازند و یا اینکه سعی به خریداری سیستم های پر قدرتی می نمایند که بتوانند به نحوی جوابگوی نیازهای خود باشند، پس با این وجود ما نمی توانیم بگوییم که کدام بهتر است، چرا که هر کدام معایب و مزایای خود را دارا می باشد.

اما آخرین محصول در سری محصولات وسترن رنگ طلایی هارد وسترن می باشد که حرفه ای ترین نسل ذخیره سازی اطلاعات یا هارد دیسک می باشد و در سری کاربردی NAS قرار می گیرد و مناسب برای استفاده در دیتا سنتر Data Center ، ذخیره سازهای ابر و سیستم های پردازنده محاسباتی می باشد. این رنگ هارد بالاترین Performance را در میان هارد های وسترن دارا می باشد یعنی سرعتی بالا در خواندن و نوشتن اطلاعات که مناسب برای کارهایی با نیاز به سرعت بالا مانند بازی های ایکس باکس Xbox ، امور پردازشی و محاسباتی ، بوت سریع ویندوز و … سرعت چرخش موتور هاردهای اینترنال آبی شرکت وسترن دیجیتال 7200 دور دقیقه است. هارددیسکها برای اولین بار به دست شرکت IBM در سال 1956 و با نام تجاری IBM 350 RAMAC تولید و به بازار معرفی گردید. در هر اینچ از صفحات یک دیسک بیش از 30000 سکتور با اندازه 846 نانومتر وجود دارد که توانایی ذخیره سازی بسیار گسترده ای را برای کاربران ایجاد می کنند. توان ذخیرهسازی اطلاعات حداکثر 32 دوربین را دارد و دسته دوم حداکثر از 64 دوربین میتواند تصاویر را دریافت و ذخیره کند.

دیدگاهتان را بنویسید