اصطلاحا به اسپیندل Servo Motor میگویند

سپس همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید میتوانید از محل اتصال کابل ساتا ، هارد را در داخل محفظه قرار داده و فشار آورده تا هارد به درستی در محل خود قرار گیرد و در باکس فیکس شود. سرعت انتقال داده در سال ۱۹۸۶ به ۵ مگابایت بود و اکنون به سرعت ۶۴۰ مگابایت رسیده است. 1. در قدم اول وارد My computer شوید . برای درج پاسخ باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید. بعد از SATA هارد SAS وارد بازار شد و این هارد توسعه یافته SATA می باشد. در فروشگاه های خرده فروشی نیز، چنین محصولاتی بیشتر موردنظر قرار می گیرند. اولین دلیل میزان هزینه ای است که قرار است برای داشتن یک هارد اکسترنال صرف کنید. موازی که جزء اولین دسته از هاردها بودند به بازار معرفی نمود. هارد دیسک با سرعت چرخش و پرش آهسته (مانند ۵۴۰۰ دور در دقیقه) بیش از درایوهای با سرعت چرخش بالا (مانند ۷۲۰۰ و گسترش ۱۰،۰۰۰ RPM) توصیه میشود.

سرعت چرخش موتور هاردهای اینترنال آبی شرکت وسترن دیجیتال 7200 دور دقیقه است. هاردهای SAS در حالت عادی ۵ تا ۷ وات و در حالت فعال ۱۰ تا ۱۴ وات مصرف برق دارند. این نکته درباره دیسکهای نوری حائز اهمیت است که اغلب فقط قابلیت خواندن اطلاعات را دارند و از قبل اطلاعات داخل دیسکها وجود دارند. شاید به این فکر میکنید که برای انجام اینکار میتواید همان درایو را به صورت درایو داخلی نصب و استفاده کنید ولی خب باید بدانید که اینکار زمان بیشتری نیاز دارد و همینطور ممکن است امکان سوار کردن هارد موردنظر بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ شما وجود نداشته باشد. اگر میخواهید بدانید هارد قدیمی شما ویژگی تبدیل شدن به یک هارد اکسترنال را دارد ما را تا پایان آموزش همراهی کنید. می بایست یک قاب SATA 2.5 خریداری کنید و اگر میخواهید یک باکس برای هاردیسک قدیمی کامپیوتر که سایز آن ۳٫۵ و معمولا رابط آنها PATA است بخرید می بایست یک قاب با سایز ۳٫۵ با رابط PATA/IDE تهیه کنید. بنابراین بسیاری از خریداران ترجیح میدهند بهجای یک ssd یک ترابایت، هارددیسک دو ترابایتی با همان میزان هزینه خریداری کنند!

بعد از تبدیل به هارد اکسترنال و اتصال به کامپیوتر شما چیزی مشاهده نمیکنید زیرا درایو مورد نظر هنوز فرمت نشده است. اگر می خواهید هارد های 2.5 اینچی را روی کامپیوتر های رومیزی نصب کنید ، یک آداپتور مورد نیاز است که اجازه می دهد هارد های 2.5 اینچی تبدیل شوند تا رابط کاربری آن مانند هارد 3.5 اینچی شود. اگر در باکس هارد اکسترنال شما از پیچ استفاده شده است. در فاز دوم بعد از اینکه عناصر هارد خود از جمله کابل های اتصال ، سلامت هارد ، اندازه هارد و سرعت و ظرفیت هارد را که در بالا به آن اشاره کردیم شناسایی نمودید به سراغ انتخاب باکس سازگار با هارد میرویم. با این حال دو نوع رایج آن همان ۳.۵ و ۲.۵ اینچی است. از این رو بهترین حالت تبدیل تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال برای بازیابی اطلاعات در چنین شرایطی است. بنابراین بهتر است که بهطور منظم از اطلاعات ذخیره شده خود در هارد اینترنال نسخهی پشتیبان تهیه کرده و آن را در یک هارد اکسترنال ذخیرهسازی کنید. نکته حائز اهمیت این است که در این نوع میتوان مستقیم به رم متصل شد و اکثرا برای سرور و پایگاه داده با حجم بالا مناسب است.

سرعت انتقال داده بیشتر بوده و همچنین کابل بلندتر و منعطفتری دارد. حالا اگر بخواهیم بدانیم چه چیزی در هارد ذخیره می شود از یک هارد دیسک می توان برای ذخیره داده ها از جمله عکس ، موسیقی ، فیلم ، اسناد متنی و پرونده های ایجاد شده یا بارگیری آن ها استفاده کرد. اگر نمیدانید کلاینت چیست کلیک کنید. مزیت دوم این است که شما از کیفیت و مشخصات درایو خود اطلاع دارید زیرا وقتی از هارد های قدیمی خود استفاده میکنید از مشخصات و میزان بهره وری آن آگاهی دارید ولی وقتی یک هارد اکسترنال خریداری میکنید شما دقیقا نمیدانید آیا این همان کارایی لازم را برای شما را خواهد داشت یا خیر. کارتریج متحرک: این نوع دیسکها همان هارد دیسکهای قابل حمل میباشند. چرا باید هارد دیسک لپ تاپ خود را با حافظه اس اس دی تعویض… هر ساله، فناوری جدیدی ارائه شده و امکان پیشرفت امکان افزایش اندازه حافظه هارد دیسک فراهم میشود. پس از مدتی تکنولوژی به حدی پیشرفت کرد که نسل بعدی این یعنی SATA2 و SATA3 هم ساخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید