اصطلاحا به اسپیندل Servo Motor میگویند

عموما هارد های پاسپورتی ظرفیت کمتری نسبت به مدل های رومیزی دارند اما به دلیل کوچک بودن و تامین انرژی از طریق USB طرفداران بسیار بیشتری دارند.برای آشنایی بیشتر با هارد های اکسترنال می توانید به مقاله راهنمای خرید هارد اکسترنال مراجعه کنید. بخش مکانیکی شامل دیسک های گردان یا پلاتر می باشد که مهمترین بخش یک هارد است؛ اطلاعات و داده ها بر روی این دیسک ها ذخیره می شود و طبیعتا هر چه تعداد آن ها بیشتر باشد، با هارد بزرگتر ولی پرظرفیت تری رو به رو خواهید بود. اگر هم که درایو دوم شما هست و می خواهید کنار هارد اول یکی دیگه داشته باشید به دومین سوکت SATA وصل کنید. اگر هارد شما دیگر کار نمی کند و یا می خواهید یک هارد با فضای بیشتر روی پی سی خود نصب کنید، و بلد نیستید که چگونه انجام دهید، ما در این مقاله به شما به صورت تصویری آموزش خواهیم داد.

نکته مهم بعدی در خصوص تهیه کردن یک هارد دیسک اینترنال خوب و باکیفیت توجه به ظرفیت آن است که اتفاقا در این خصوص نیز باز شما خریداران عزیز باید به نوع نیاز و حجم کاری خود با کامپیوتر شخصی تان توجه نمایید؛ مثلا اگر یک کاربرد رایانه ای عادی هستید باید به سراغ خرید هاردی با میزان ظرفیت ۵۱۲ گیگابایتی یا نهایتا یک ترابایتی بروید و از خرید هاردهای داخلی با گنجایش بیشتر خودداری کنید که تنها سبب هدر رفتن منابع مالی تان می شوند. یقینا هرچه سرعت هارد دیسک شما بیشتر باشد، Save و خواندن اطلاعات در آن نیز سریعتر صورت می پذیرد. سرعت خواندن و نوشتن در هاردها متفاوت است. هارد دیسک های وضعیت جامد (SSD) آخرین فناوری درایو تا به امروز است که وارد صنعت کامپیوتر شده است. اگر ویندوز رایانه شما نمیتواند هارد SSD را شناسایی کند، مطلب آموزش روش مشکل عدم شناسایی هارد SDD در ویندوز را مطالعه کنید.

صدای هارد درایو کامپیوتر شما چگونه است و برای رفع آن از کدام روش استفاده کردید؟ در این قسمت گروه مشاوره هیواتک می خواهیم برای شما روش خالی کردن فضای هارد دیسک و پاک کردن کامل هارد بدون بازگشت را شرح دهیم . قسمت بازوی مکانیکی می تواند سر Head را از مرکزی ترین نقطه دیسک (Platter) تا کناری ترین نقطه آن ببرد . در این مطلب از انزل وب علت صدای هارد لپ تاپ و کامپیوتر را بررسی کردیم و برای حل این مشکل راهکارهایی را پیشنهاد دادیم. برخی از هارد دیسکهای لپ تاپ ضخامت 9 میلی متر داشتند. از هارد درایوهای دسکتاپی (Desktop) فقط می توان ۸ ساعت در روز و ۶ روز در هفته استفاده کرد. هارد اتصال موازی تکنولوژی پیشرفته (PATA) اولین نوع هارددیسک درایوی بود که با استفاده از واسط استاندارد ATA پارالل به کامپیوترها متصل می شد. SATA: پورت مخصوص هارد دیسک های جدید که به صورت سری اطلاعات را منتقل می کند. اما حافظه دائمی محلی است که داده ها در صورت خاموش شدن سیستم هم در آن باقی می مانند. مشابه درایو IDE است اما از تکنولوژی رابط سیستم کامپیوتر کوچک برای اتصال به کامپیوتر استفاده می کند.

امروزه هاردهایی با ظرفیت های بیش از یک ترابایت نیز تولید شده و در انواع کامپیوترها مورد استفاده قرار می گیرند. یادتان باشد اگر قرار است از چنین هاردهایی در محیط هایی با دوربین های متعدد استفاده کنید حتما باید هارد انتخابی شما از امکان ساپورت ۶۴ دوربین نیز برخوردار باشد. میتوانید از برنامههای تشخیص مشکلات و ارورهای هارد درایو برای رفع صدای خش خش هارد لپ تاپ و کامپیوتر استفاده کنید. این درایو ها به طور کامل با گونه های قدیمی فرق دارند زیرا از قطعات متحرک ساخته نشده است. این کلمه مخفف عبارت Hard Disk Drive به معنای (دیسک درایو سخت) است . بههمین دلیل است که کاربران در آینده میتوانند از هارد اینترنال با ابعاد کوچکتر و اندازه ذخیرهسازی بالا استفاده کنند. همچنین برای ذخیره داده از مغناطیس استفاده نمی کنند. هاردهای مخصوص سیستم های امنیتی و ضبط تصاویر نیز بصورت ۲۴/۷ کار می کنند. این هاردها در DVR ،NVR، سرور ویدئو یا سیستم مدیریت ویدئو به کار گرفته می شوند و می توانند ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته کار کنند. ارتقاء هارد لپ تاپ میتواند مشکل باشد چون که به سختی میتوان هارد دیسکهای کوچک را پیدا کرد. برای رفع صدای تیک تیک هارد لپ تاپ و کامپیوتر، مطمئن شوید که هارد منبع تغذیه درست و کافی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید