اصطلاحا به اسپیندل Servo Motor میگویند

سرعت و عملکرد بالا از مزایای اصلی SSD نسبت به HDD است. Surveillance HDD: در این هارد دیسک نیز 2 گیگابایت داده از کامپیوتر به هارد منتقل شد که با سرعت 563.2 مگابایت برثانیه به مدت 8 ثانیه طول کشید. ما نیز در ادامه قصد داریم نمونهای از این هارد اینترنال را به شما معرفی کنیم. خرید هارد اینترنال (Internal HDD) ممکن است برای برخی از کاربران کمی مشکل باشد و دلیلش هم آشنا نبودن آن ها با فاکتورها و معیارهای مهمی است که در هنگام خرید هارد باید به آن ها توجه کنند و نکات قابل ذکری که باید در نظر داشته باشند. کنترلر دیسک، وقتی سیستم عامل باید اطلاعاتی را بنویسد یا بخواند، جدول FAT – File Allocation Table هارد را بررسی میکند تا محل فایل و منطقه نوشتن قابل دسترس را مشخص کند. پس از اتصال سیستم را یک بار مجددا راه اندازی کنید و سپس آن را پارتیشن بندی کنید و اطلاعات را انتقال دهید.

پس ما میخواهیم با ارائه کاملترین راهنما خرید هارد اینترنال شما را در انتخاب درست یاری کنیم. ما در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه ارتقا هارد درایو لپ تاپ و کامپیوتر آشنا کنیم. با توجه به این که کامپیوتر جزئی جدا ناپذیر از لوازم خانگی شده، در چند سال گذشته نیازهای ذخیره سازی اطلاعات به طور پیوسته در حال افزایش بوده است. بهتر است ابتدا از سیستم، دستگاه و هدف خود اطلاعات کافی داشته باشید، تا بتوانید هارد مناسبی انتخاب کنید. اگر در حال استفاده از هارد دیسک داخلی به عنوان فضای ذخیره سازی موقت در حین کار یا سفر هستید و دستگاهی با ظرفیت بیشتر در خانه دارید که به عنوان ذخیره سازی اصلی عمل می کند ، 250 تا 500 گیگابایت کافی است. کافی است کامپیوتر را باز کنید و تیغههای فنها را بررسی کنید که به هم برخورد میکنند یا نه. قیمت هارد کامپیوتر ارزان چقدره؟

در خرید هارد اینترنال باید به دنبال چه چیزی باشیم؟ چالشی که در انتخاب هر هارد دیسک وجود دارد ، متعادل کردن نیازهای ذخیره سازی با کل هزینه درایوها است. ظرفیت آن فقط ۵ مگابایت بود و قیمتش پنجاه هزار دلار یعنی ذخیره هر مگابایت ده هزار دلار تمام میشد. چنانچه به هر دلیلی متوجه خرابی و ایجاد نقص در عملکرد هارد رایانه خود شدید، می توانید در جهت رفع اشکال در این قسمت از لپ تاپ، به نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر در کرج مراجعه نمایید. رایانه های مدرن اغلب به جای HDD از SSD (درایو حالت جامد) به عنوان وسیله ذخیره اولیه استفاده می کنند. شاید به این فکر میکنید که برای انجام اینکار میتواید همان درایو را به صورت درایو داخلی نصب و استفاده کنید ولی خب باید بدانید که اینکار زمان بیشتری نیاز دارد و همینطور ممکن است امکان سوار کردن هارد موردنظر بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ شما وجود نداشته باشد. SATA: پورت مخصوص هارد دیسک های جدید که به صورت سری اطلاعات را منتقل می کند. صبر کنید تا دستور اجرا شود و در صورت امکان، مشکلات را برطرف کند.

در صورتی که با صدای ناهنجار از قطعات دیگر روبه رو شدید سریعا آن را تعمیر کنید، تا از به وجود آمدن مشکلات و پرداخت هزینه های هنگفت جلوگیری کنید. اما با وجود اینکه بهترین SSD ها هنوز در برخی موارد مثل هزینه و قیمت خرید بالا مشکلات قابل توجهی دارند. زمانی که این مشکل ایجاد می شود بخشی از پلاتر های هارد درایو غیر قابل دسترس می شوند و نمی توان به آن دسترسی داشت. به خصوص اگر ویرایشگر یا ادیتور ویدئو هستید ، سرعت خواندن ونوشتن سریعتر و همچنین اتصال سریعتر را نیاز خواهید داشت. نه تنها این ، بلکه بازی هایی که بر روی دستگاه های M.2 نصب می شوند در کل عملکرد بهتری خواهند داشت. آنها همچنین در سرعت خواندن / نوشتن و انواع اتصال متفاوت هستند. سپس همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید میتوانید از محل اتصال کابل ساتا ، هارد را در داخل محفظه قرار داده و فشار آورده تا هارد به درستی در محل خود قرار گیرد و در باکس فیکس شود. در حال حاضر ، اتصال SATA ۶Gb/s سریعترین سرعت انتقال را ارائه می دهد. نکته: تنها قطعاتی که در هنگام کار با ایجاد صدا کم همراه اند فن و هارد درایو است.

دیدگاهتان را بنویسید