اصطلاحا به اسپیندل Servo Motor میگویند

در حالی که هارد درایوهای 2.5 اینچی بسیار کوچک تر از هارد درایوهای 3.5 اینچی هستند ، اما شباهت های زیادی با هم دارند. گرداننده نوار کاست در هر ثانیه 2 اینچ جابه جا می شود در حالی که گرداننده Hard disk در هر ثانیه 3000 اینچ جابه جا می شود. هارد دیسک کامپیوتر ها دارای پلاتر برای نگهداری محیط مغناطیسی هستند و عملکرد هارد دیسک کامپیوتر شبیه به یک نوار کاست می باشد که از یک روش یکسان برای ضبط مغناطیسی استفاده می کنند. کنار چیپست کنترلکننده هارد، چیپست مستطیل شکلی وجود دارد که به عنوان حافظه کش هارد استفاده میشود. هاردهای X300 توشیبا سرعت 7200 دور در دقیقه را ارائه میدهد و 128 مگابایت حافظه کش را ارائه میدهد. داینامیک سرعت چرخش موتور را کنترل میکند. یکی دیگر از اجزای این بخش بازوی حرکتی است که وظیفه آن خواندن اطلاعات است و روی دیسک گردان حرکت میکند تا بتواند به بخش ها مختلف دیسک دسترسی داشته باشد. بخش مکانیکی شامل دیسک های گردان یا پلاتر می باشد که مهمترین بخش یک هارد است؛ اطلاعات و داده ها بر روی این دیسک ها ذخیره می شود و طبیعتا هر چه تعداد آن ها بیشتر باشد، با هارد بزرگتر ولی پرظرفیت تری رو به رو خواهید بود.

هرچه میزان این سرعت بالاتر باشد، عملکرد هارد دیسک سریعتر و سرعت انتقال اطلاعات بیشتر خواهد بود. این هارد دیسکها بر اساس نوع کاربری خود طوری ساخته شده اند که بتوانند به صورت 24/7 روشن باشند و نقل و انتقال داده ها را به صورت چند کاربری و بارگذاری چند باره انجام دهند. این هارد اینترنال هم سرعت انتقال اطلاعات بالایی دارد و از ساتا ۳ با سرعت ۶ گیگابیت بر ثانیه استفاده میکند. این محصول از حافظه کش ۶۴ مگابایتی استفاده میکند و رابط پر سرعت ساتا ۳ نیز برای آن در نظر گرفته شده است. اگر کامپیوتر شما میتواند بیش از یک درایو حافظه را در خود جای دهد، شما میتوانید از یک SSD برای نصب ویندوز و بارگذاری فایلها استفاده کنید، در حالی که برای ذخیره فایلهای خود نیز میتوانید از یک هارد دیسک معمولی استفاده کنید. روش دیگر استفاده از کابل برق است که با اتصال به پاور کامپیوتر صورت میگیرد.

دو رشته DNA است که روی هم قرار میگیرند؛ و یا یک دهم قطر مو، ۵ نانومتر است. هارد دیسکها یک دیسک چرخان دارند که اطلاعات ثبت شده روی آن دیسک ذخیره میشود. هارد اینترنال اغلب بیش از هر درایو دیگری میتواند اطلاعات را در خود ذخیره کند، اما اندازه آن بسته به نوع درایو و سن آن متفاوت خواهد بود. پلاتر ها تمامی اطلاعات را به صورت دائمی در خود ذخیره می کنند، معمولا در هر هارد دیسک بیش از یک platter وجود دارد. برد هارد شامل یک کنترلر، حافظه کش، حافظه رام و آی سی موتور هارد می شود. همانطور که اشاره کردیم هارد دیسک یک قطعه سخت افزاری درون هر سیستم کامپیوتری می باشند که با توجه به حجم و میزان حافظه ای که برای آنها در نظر گرفته شده است می توانند داده ها و اطلاعات را ذخیره سازی و نگهداری نمایند. ممکن است برایتان سوال پیش آمده باشد که حافظه هارد دیسک کامپیوتر چیست؟ سرعت RPM هارد دیسک چیست؟

برای یافتن پاسخ به سوال مزایای هارد کامپیوتر چیست و معایب آن کدام است؟ علاوه بر برد، هارد دیسک ها دارای اجزای مکانیکی حساسی هستند که هر کدام وابسته به دیگری کار می کند تا اطلاعات تان قابل شناسایی توسط سیستم باشد. ارتقاء هارد لپ تاپ میتواند مشکل باشد چون که به سختی میتوان هارد دیسکهای کوچک را پیدا کرد. اگر از لپ تاپ یا رایانه شخصی با رده متوسط استفاده می کنید ، این احتمال وجود دارد که با یک هارد دیسک SATA کار کنید. یکی از پرکاربردترین تجهیزات ذخیره سازی، هارد دیسک ها می باشند؛ هارد دیسک ها در انواع مختلفی تولید می شوند و مهم نیست از کامپیوتر، لپ تاپ و یا کنسول بازی استفاده می کنید، در هر صورت با هارد های اینترنال یا اکسترنال سر و کار خواهید داشت. هاردهای SSD فوق العاده مجبوب هستند اما اگر به فضای ذخیره سازی سریع و زیادی احتیاج دارید و نمیخواهید پول زیادی را خرج کنید، هارد دیسکهای هیبریدی گزینه بسیار خوبی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید