اصطلاحا به اسپیندل Servo Motor میگویند

با توجه به موارد فوق، میتوان انواع هارد درایو اینترنال را از نظر کاربری به گروههای کامپیوتر شخصی، گیمینگ، ذخیره سازی اطلاعات سازمانی، سرور و دوربین مداربسته تقسیم کرد. آسیب هارد دیسک معمولا به شکل Error Smart در نرم افزار های HD Sentinel و HD Tune قابل مشاهده است و همیشه سعی کنید هر از گاهی هارد دیسک خود را از نظر سلامتی المان های SMART تحت نظارت دوره ای قرار دهید. ترمینال فوقالعاده قدرتمند است و معمولا برای هر مشکلی چند راهحل را در اختیارتان قرار میدهد. این ابزار در بخش System Preferences قرار دارد و البته از طریق Spotlight هم به راحتی میتوانید آن را پیدا کنید. مدل 2 ترابایتی این هارد عملکرد بالا و قیمت مناسبی دارد. هر درایو اکسترنالی با مک سازگاری ندارد و شما در تلاش هستید یک هارد اکسترنالی که فقط با ویندوز سازگاری دارد را به مک خود متصل کنید! در ضمن این نوع از Hot plugging پشتیبانی کرده، و میتوان در اثنا کار هارد را جدا کرد. در زمان اسکن هیچ برنامه دیگری را اجرا نکنید و تمامی درایوها و دستگاههای متصل به سیستم را جدا کنید.

دو روش برای دسترسی به این درایوها در مک وجود دارد؛ از طریق سیستم عامل لینوکس و یا سیستم FUSE. لیستی از اطلاعات در خصوص ولومها و درایوها ظاهر میشود. مصرف انرژی کم هارد های نظراتی (هارد دیسک دوربین مداربسته)، نه تنها به صرفه جویی در مصرف برق و انرژی کمک میکند، بلکه دمای عملکردی خنک و قابل اطمینان آن موجب میشود که سیستم های نظارتی بتوانند به صورت 24 ساعته و همه روزه کارکرد درستی داشته باشند. مک شما از اول راهاندازی میشود و پس از اینکه دومین بوق مربوط با بالا آمدن سیستم عامل را شنیدید، دکمهها را رها کنید. اگر مشکل از مجوزها بوده باشد، با این روش مشکل بالا نیامدن هارد برطرف خواهد شد. حافظه بافر سرعت عملکرد هارد را افزایش میدهد، بافر حافظهای موقت است که میان هارد دیسک و پردازنده قرار دارد، به این ترتیب اطلاعات هنگام خوانده یا نوشته شدن، بهطور موقت روی این بافر ذخیره میشوند تا سرعت دسترسی به آنها افزایش پیدا کند. هاردهای اینترنال با توجه به ظرفیت، سرعت چرخش دیسکها و میزان حافظه بافر بایکدیگر تفاوت دارند.

هاردهای ایکس باکسها و لپتاپها بیشتر از این نوع هستند. امروزه افراد برای بالا بردن سرعت کامپیوتر و لپتاپ خود دست به ارتقا اجزای مختلف کامپیوتر خود میکنند و یا سیستم هایی با کانفیگ بالا خریداری میکنند و هزینه ی زیادی میپردازند اما از هاردهای معمولی دیسک سخت یا همان HDD ها استفاده میکنند. با گذشت زمان ، اندازه هارد دیسک در حال کاهش است و هارد های 2.5 اینچی جدیدتر از هارد های 3.5 اینچی هستند. هارد دیسک HDD یا درایو SSD؛ کدام بهتر است؟ موتور Spindle هارد، موتور بسیار دقیقی است که روی دور موتور مشخص و متمرکز شروع به چرخیدن میکند. 5. روی گزینه Disk cleanup کلیک کنید . درایو اکسترنال Ext2/Ext3 را به مک متصل کنید و در ابزار Disk Utility آن را پیدا کنید. روش دیگر مانت کردن یک هارد اکسترنال Ext2/Ext3 با استفاده از FUSE است. اگر مشکل نخواندن هارد اکسترنال تا همین چند روز پیش وجود نداشت و اخیرا چند اپلیکیشن جدید در مک خود نصب کردهاید ممکن است مشکل از سمت همین اپلیکیشنها باشد. در صفحه اصلی اپلیکیشن از منوی سمت چپ بر روی گزینه Maintenance کلیک کنید. در دسته سوم هارد دیسک های بنفش قرار دارند که این دسته هارد دیسک ها دارای مقاومت خوبی در برابر برقی که از سمت ورودی جریان برق به آن ها وارد می آید، دارند.

اگر اینطور بود یعنی مک هارد اکسترنال را شناسایی کرده است. در بازار به غلط به پلاتر، سیلندر میگویند در حالی که سیلندر مفهوم منطقی است نه فیزیکی: سیلندر، قطاع های فرضی و منطقی است. در حالی که SSD ها در بیشتر سیستم های محاسباتی نقش یک دستگاه اصلی را بر عهده گرفته اند ، هارد دیسک ها همچنان محفوظات ترجیحی ذخیره سازی در مناطقی هستند که با حجم زیادی از داده های نسبتاً زیاد سروکار دارند. اگر طول مدت اتصال هارد به کامپیوتر کوتاه و تنها برای بکاپ از هارد اکسترنال خود استفاده میکنید پس جنس قاب آن زیاد فاکتور مهمی نخواهد بود. سپس باید فایل فرمت هارد دیسک را تغییر دهید تا توسط مک نیز قابل شناسایی باشد. برای اینکه هارد اکسترنال هم در ویندوز و هم در مک قابل شناسایی باشد باید از فایل فرمت exFAT استفاده کنید. اگر جریان برق قطع و وصل شود یا به هارد ضربهای وارد شود، این IC هارد را از مدار خارج میکند تا آسیبی به آن نرسد و اطلاعات حفظ شوند.

دیدگاهتان را بنویسید