انواع هارد برای کامپیوتر لپ تاپ دستگاه ضبط کننده و تفاوت آنها – الرت ایران

هر کدام از هاردها در دو سایز استاندارد تولید میشود: سایز بزرگ ۳.۵ اینچی و سایز کوچک ۲.۵ اینچی. ۳- حرارات بیش از اندازه که بیشتر در مواقع استفاده هارد دیسک در محیط های گرم ایجاد میشود و باعث خرابی برد و حتی سایر قطعات فیزیکالی هارد می شود که به شما توصیه می شود به تعمیر هارد لپ تاپ خود بپردازید. از جمله مزایای این روش میتوان به سادگی انجام و تعیین مکان نهایی پوشه یا فایل مدنظر اشاره کرد که با هر نوع هارددیسکی با هر میزان سرعت فعالیت سازگار است. مجددا نیز یادآور میشویم که مسیر ابتدا و انتهای فرمان فوق بسته به مکان مدنظر و نام درایوهای شما تغییر خواهد کرد؛ مسیر اول آدرس اولیه فایل است و مسیر دوم نیز آدرس نهایی که میخواهیم به آنجا میانبر بزنیم. در اینجا مسیر اولیه پوشه ما /Users/yourusername/Library/Application Support/Steam/SteamApps/common/Portal است، زیرا از آن به منظور دسترسی بیشتر برای استریم بازی استفاده میکنیم.

از این رو و به دلیل قیمت بالای هارد های اکسترنال،سوال خیلی از کاربران این است که چگونه می توان هارد اینترنال را به اکسترنال تبدیل کرد؟ مثلاً شرکت Western Digital ( WD ) هـارد هـای خـود را در رنـگ بندی های مختلف عرضه می کند که هر کدام از این رنگ ها نمایانگر نوع کاربری هارد های این شرکت هستند؛ هارد های آبی برای استفاده در کامپیوتر های معمولی و کار های روزانه، هارد مشکی با عملکرد بسیار بالا برای بازی ها و عملیات های محاسباتی سنگین، هارد بنفش برای سیستم های مدار بسته که باید همیشه روشن باشند، هارد طلایی برای دیتا سنتر ها است که کارایی و سرعت خیلی بالا دارند و هارد قرمز برای کارهای شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. پارتیشن مجزا یا همان Spanned Volumes قابلیتی است که اجازه ترکیب میزان فضای مشخصی از هر هارد را برای ساخت یک پارتیشن جدید میدهد. اولین روش ساخت درایو مجازی است که به نوعی هارد جدید شما را در قالب یک میانبر پوشه نمایش خواهد داد؛ بنابراین این پوشه نمادین نقش پلی میان فایلهای شما و هارد جدید را ایفا میکند. اگر از برنامه ای که دانلود و یا نصب کرده اید مطمئن هستید اما می بینید به طور تدریجی در حال ویروسی شدن است یا سیستم هنگ می کند ممکن است هارد دیسک شما به مرور در حال خراب شدن باشد.

عوامل اصلی که در زمان انتخاب مشخصات فیزیکی و فنی هارد دیسک در نظر گرفته می شود شامل فضای موجود در کامپیوتر یا لپ تاپ برای نصب آن، سرعت مورد نیاز برای انتقال داده، مقدار فضای ذخیره (حافظه هارد) مورد نیاز. البته این تصمیم در زمانهای دیگری مانند نیاز به یکپارچهسازی فایلهای ضبط شده از تلویزیون، نیاز به فضای بیشتر برای انجام کارهای گرافیکی یا تبدیل سیستم به یک سرور بازی نیز اتخاذ میشود. اما درصورتیکه کارت گرافیک سیستم یکپارچه با CPU است و از یک رم مشترک استفاده میکنند، ظرفیت و سرعت رم سیستم بسیار اهمیت دارد. البته در صورتی که به کرات از آن استفاده کنید ممکن است کمی کسلکننده شود. قیمت این وسیله مناسب بوده و لازم نیست مقدار زیادی از پول های خود را صرف کنید. زیرا هم قیمت بسیار مناسبی دارند. آنها تقریباً در همه مادربرد های رایانه ای و سیستم عامل ها پشتیبانی می شوند ، که باعث می شود راه حل های مناسبی برای ذخیره سازی در همه جا داشته باشند. انجماد کامپیوتر یک اتفاق طبیعی است که در اکثر اوقات با راه انداری مجدد سیستم حل می شود اما اگر بازم این مشکل در مراتب دیگر رخ داد ممکن است مشکل از هارد دیسک باشد.

هاردهای 2.5 اینچی سیگیت باراکودا مخصوص لپتاپ بوده که در فرصتی دیگر درباره آن صحبت خواهیم نمود. مجموعه دوراندیش قادر است در ابتدا تمامی اطلاعات هارد شما را با استفاده از تنظیمات ویندوز گفته شده در صفحه رفع مشکل صدای هارد و یا نرم افزارهای Hiren و acronis باز یابی کند و در صورتی که مشکل سکتور هارد شما به گونه ای باشد که این نرم افزار ها پاسخ گو نباشد با استفاده از دستگاه pc 3000 اطلاعات شما را ریکاوری می کند و سپس با استفاده از همین دستگاه مشکلات سکتور و هد هارد شما را شناسایی و رفع می کند. توصیه ما در گروه خدمات ناوک داشتن هارد بک آپ برای کپی کردن اطلاعات مهم و علاوه بر آن چک کردن های دوره ای هارد دیسک لپ تاپ یا کامپیوترتان است. فایل ها می توانند به دلایل مشکلات مکانیکی با هارد دیسک از بین بروند که در این صورت شما صداهای نا متعارف از لپ تاپ می شنوید. به طور معمول هاردهای ۵/۲ در سه رده ۵/۱۲ ، ۵/۹ و ۷ میلیمتری تولید میشود که از مدل ۵/۱۲ میلیمتری بیشتر در سیستمهای رومیزی با توجه به فضای بیشتر استفاده میشود. این روزها هارددیسکهای مکانیکی در ردههای قیمتی متفاوت در بازار یافت میشوند، از این رو اگر صرفا به فضای بیشتری نیازمندید بهتر است به جای تعویض کل سیستم، یک هارد جانبی به آن اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید