انواع هارد برای کامپیوتر لپ تاپ دستگاه ضبط کننده و تفاوت آنها – الرت ایران

کدام یک بهتر است فضای ابری یا هارد دیسک اینترنال؟ بنابراین چه بهتر است که هارد دیسک سوخته خود را به تست اولیه برده و همه چیز را مشخص کنید. دوباره بهتر است یادآوری کنیم که با انجام این کار، تمام اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد، از بین خواهند رفت. همانطور که پیشتر توضیح دادیم، دیسکچرخان یکی از اجزای مهم هارد دیسک هاست و اطلاعات کاربر روی دیسک مذکور ذخیره میشود. وقتی داده ها را ذخیره می کنید یا برنامه ها را روی رایانه خود نصب می کنید، اطلاعات معمولاً روی این وسیله، نوشته، ضبط و ذخیره می شود. چراکه ذخیره همه آنها در کامپیوتر سرعت آن را بهشدت پایین خواهد آورد. دیر بالا آمدن ویندوز میتواند دلایل دیگری همچون پایین بودن سرعت کامپیوتر داشته باشد. دیر بالا آمدن ویندوز نیز دلیل مشخصی برای سوختن هارد است که البته نباید زیاد به آن توجه کنید. وجود بدسکتور نیز میتواند دلیل این امر باشد.

دلیل این امر کاملا مشخص است و وقتی که سیستمعامل هارد دچار مشکل شده و نتواند وظایف خود را به درستی انجام دهد، عملیاتی همچون کپی کردن اطلاعات هارد نیز ممکن نخواهد بود. ممکن است سوختگی یک هارد در سطح ابتدایی باشد و بتوان با چند روش ساده آن را مرتفع کرد، اما گاهی اوقات نیز شرایط وخیمتر است و در صورت امکان بازگشت به وضعیت قبلی، هزینهها بالاتر از قبل خواهد بود. از معروف ترینزیر مجموعه های این وسیله، می توان اکسترنال را عنوان کرد که بسیاری از افراد با آن سر و کار دارند. به طور کلی اگر قیمت بالای درایو های SSD را نادیده بگیریم، سرعت چند برابری آن ها به تنهایی برای افزایش کارایی سیستم کافی خواهد بود. تعمیر هارد سوخته بسته به شرایط هارد خواهد بود و باید بهصورت کامل بررسی شود. هرچه میزان این سرعت بالاتر باشد، عملکرد هارد دیسک سریعتر و سرعت انتقال اطلاعات بیشتر خواهد بود. این مدل درایوها ظرفیت بیشتری نسبت به فلاپیها دارند و اطلاعات بیشتری را در خود ذخیره می کنند.

هستند. هارد دیسک به عنوان دومین مکان ذخیره سازی بعد از رم در کامپیوترها شناخته میشوند و تفاوت آنها در این است که اطلاعات روی رم به صورت موقت ذخیره میشوند که بعد از هر بار ری استارت شدن کامپیوتر در صورت ذخیره نکردن در هارد درایو از بین میروند ولی در هارد دیسک به این گونه نیست . ریست شدن و روبرو شدن با صفحهی مرگ ویندوز نیز دلیل مهمی برای آسیب رسیدن به قطعات هارد دیسک است. داده های رم فرار هستند و با خاموش شدن پاک می شوند. زیرا امکان دارد داده های یک فایل در مکان های مختلفی بر روی دیسک ها ذخیره شوند ، بنابراین بازوی مکانیکی ممکن است بین قسمت های مختلف پلاتر جابجا شود. این حافظه نیز برای ذخیره داده هاست اما تفاوت های با هارد دیسک سخت دارد که آن نداشتن بازوی الکتروکی می باشد . مدتی بعد این هارد دیسک ها بر روی دستگاه های DVR نصب و بیش از دو هفته نگهداری شدند. علاوه بر برد، هارد دیسک ها دارای اجزای مکانیکی حساسی هستند که هر کدام وابسته به دیگری کار می کند تا اطلاعات تان قابل شناسایی توسط سیستم باشد.

همانطور که گفتیم اطلاعات هارد در دیسک مغناطیسی ذخیرهسازی میشود و برای تعمیر و امکان بازیابی اطلاعات هارد، حتما باید این قطعه قابل تعمیر و بازیابی باشد. سیستم ذخیره سازی اطلاعات در هارد درایو یا هارد دیسک به صورت مغناطیسی میباشد، یعنی بارهای مثبت و منفی در هارد دیسک به ترتیب معادل اعداد یک و صفر هستند که برای تبدیل اطلاعات دیجیتالی رم به بارهای مثبت ومنفی و بالعکس از convertor یا مبدلهایی استفاده میکنیم که این تبدیلات را انجام میدهند. از آنجا که داده ها به صورت مغناطیسی ذخیره می شوند، پس از خاموش شدن، اطلاعات ضبط شده روی هارد دیسک دست نخورده باقی می ماند. همانطور که اشاره کردیم سیستم اطلاعات را در Sectorها ذخیره میکند اما برای دسترسی به اطلاعات از آدرس سکتورها استفاده نخواهد کرد، بلکه تعریف دیگری بنام Cluster استفاده میشود که عبارت است از یک یا چند سکتور که میتوانیم هنگام فرمت کردن یک درایو اندازه آن را در بخش Allocation unit size تغییر دهیم. سپس باید فایل فرمت هارد دیسک را تغییر دهید تا توسط مک نیز قابل شناسایی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید