انواع هارد دیسک کامپیوتر را بشناسید

وقتی هارد شما دچار مشکل میشود، قبل از تلاش برای تعمیر آن باید ابتدا از اطلاعاتی که بر روی آن ذخیره شدهاند با خبر شوید؛ زیرا ممکن است در اثر حمله ویروس بخش بزرگی از فضای هارد توسط فایلهای هرز اشغال شده باشد. هارد اینترنال یک وظیفه دارد و آن حفظ دائمی دادهها است. 6 نرم افزار تعمیر هارد که میتوانند به شما برای حفظ سلامت و تعمیر هارد کامپیوترتان کمک کنند به شرح زیر هستند. CrystalDiskInfo یک نرم افزار کاملا کاربردی در زمینه نظارت بر سلامت هارد دیسک است. فروشگاه اینترنتی هوش برتر در این مقاله با استفاده از تخصص خود قصد دارد شما را در انتخاب بهترین هارد اینترنال راهنمایی کند. با استفاده از سوراخهای موجود در یک طرف هارد درایو، به راحتی میتوان آن را در یک درگاه ۳.۵ اینچی در کیس کامپیوتر قرار داد. این اسم پس از ظهور هارد SATA بر آن اطلاق شد. پس از اطمینان از اینکه کابل را به درستی متصل کردهاید، اکنون میتوانید کابل برق هارد اکسترنال را هم به سوکت مخصوصی که بر روی بدنه هارد تعبیه شده است، نصب کنید. این نوع از هارد بسیار شناخته شده می باشد و افراد زیادی در دنیا، در حال کار و استفاده از آن می باشند.

این محصول، از جمله وسایل جانبی بسیار مهمی برای هر سیستمی می باشد و معمولا افراد زیادی به آن ، نیاز پیدا می کنند. با این وجود یکی از متداول ترین سوالی که برای شما پیش می آید این خواهد بود که هارد دیسک چیست، که در پاسخ می توان گفت هارد یک قطعه سخت افزاری در هر کامپیوتر و سیستمی است که وظیفه اصلی آن محافظت و ذخیره سازی تمامی داده ها و محتوا می باشد. همچنین این محصول برای پشتیبان گیری هرگونه داده ای که درون سیستمی می باشد نیز مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در این زمینه میتوانید ۳ روش برای بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ سوخته و معیوب را در پست مربوطه در انزل وب بخوانید. هارد اکسترنال بیرون از کامپیوتر و لپ تاپ قرار دارد یعنی به صورت پورتابل و مستقل است و معمولا از طریق USB یا کابل Thunderbolt به کامپیوتر وصل میشود.

هارد اینترنال، یک نوع هارد دیسک است که در داخل کامپیوتر قرار دارد. هارد های اکسترنال قابلیت جابجایی دارند و پس از انتقال داده ها به این هاردها، کاربر می تواند به هر کجا که بخواهد آنها را با خود ببرد. Gparted یک ویرایشگر پارتیشن گرافیکی است که میتوانید از آن برای تغییر اندازه، کپی و انتقال پارتیشنهای خود بدون از دست دادن و یا خرابی فایلها استفاده کنید. کار با این محصول نیز آسان است و کافی است تنها آن را به لپ تاپ یا کامپیوتر خود متصل نماییم و اطلاعات و داده هایی که لازم است انتقال یابد را به محصول، منتقل سازیم. در چنین حالتی، اگر هارد دیسک شما خراب شود، می توانید به راحتی فایل ها و داده های خود را به هارد های دیگری منتقل سازید. از روی این اطلاعات میتوان درست کار کردن یا نکردن هارد در قسمتهای مختلف را تشخیص داد و در صورت امکان آنها را برطرف کرد. هارد ها در دستگاه های دوربین مدار بسته در زمان ضبط تصاویر، اطلاعات ثبت شده را به صورت مداوم و همیشگی از قدیمی ترین فایل های ضبط شده ای که در خود ذخیره کرده اند پاک خواهند کرد و اطلاعات جدید را ضبط و جایگزین می کنند.

این وسیله در ظرفیت های مختلفی وجود دارد و می توان آن را بنا به حجم مورد نیاز، تهیه کرد. این محصول انواع مختلفی دارد و در کاربرد های مختلفی از آن استفاده می شود. اینترنال به عنوان قطعه ای درونی داخل محصول مورد استفاده قرار می گیرد اما اکسترنال را می توان نسخه ی قابل حمل این محصول دانست که سهولت استفاده و کاربرد آن، به مراتب از اینترنال بیشتر است. تفاوت میان این اینترنال و اکسترنال، در کاربرد آن می باشد. در دنیای امروز رقابت بین تولیدکنندههای هارد اینترنال فقط به ظرفیت آنها ختم نمیشود. نخستین تفاوت هارد اکسترنال و اینترنال محل جای گیری آنها است. وقتی اندازه یک فایل به شکل غیرمعمولی بزرگ باشد، بدون شک شما متوجه خواهید شد که یک جای کار میلنگد. اگر نیاز دارید یک پارتیشن را حذف کرده و به فضای دیگر پارتیشنها بیفزایید و یا از یک پارتیشن خاص نسخه پشتیبان تهیه کنید، GParted ابزاری است که این کار را بدون هیچ آسیبی انجام خواهد داد. با این کار حافظه موقت macOS پاک میشود و ممکن است مشکل بالا نیامدن هارد اکسترنال نیز برطرف شود. در ادامه روش پارتیشن بندی هارد دوم در کامپیوتر رو بهتون توضیح دادم . چه تفاوتی بین هارد دوربین با کامپیوتر وجود دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید