انواع هارد دیسک کامپیوتر را بشناسید

اگرچه در سالهای اخیر شاهد افزایش میزان محبوبیت انواع جدید حافظهها از جمله درایو حالت جامد (SSD) با سرعتهای بسیار بالا بودهایم، اما هارد دیسکها هنوز به عنوان یکی از روشهای ارزان جهت ذخیرهسازی حجم عظیمی از اطلاعات به شمار میروند و به نظر میرسد تا پایان پشتیبانی از آنها توسط سازندگان فاصله به نسبت زیادی داریم. اگر شما به دنبال ذخیرهسازی اطلاعات با حجم بالا هستید ولی نمیخواهید هزینه زیادی بکنید، این هارد دیسکهای وسترن از بهترین انتخابهای شما میتواند باشد . هارد دیسک های WD Green تا ۴۰٪ مصرف برق را کاهش می دهند و بهترین درجه صوتی و دمایی کارایی و رابط نسل ۳ SATA را دارند. فرمانهای ارسالی از قطعات دیگر را با هارد دیسک هماهنگ می کند تا انتقال اطلاعات به بهترین شیوه ممکن صورت پذیرد. موضوع نوشتار ما بیشتر HDD می باشد و سعی در شرح مختصر مفید آن به صورت ساده خواهیم کرد. این اس اس دی ها بسیار سریعتر از هارد HDD بودند و برای نگه داشتن اطلاعات بر روی تراشه های حافظه، نیازی به باطری نداشتند و آن را به یک حافظه غیر فرار تبدیل نمودند.

اطلاعات دیجیتال به جزئی جداییناپذیر از زندگی روزمره انسانها تبدیل شده و نگهداری ایمن و پایدار از آنها همیشه به عنوان یکی از دغدغههای اصلی مطرح بوده است. به تدریج هاردهای SSD جای هاردهای HDD را در لپ تاپ ها م یگیرد و به روند جدیدی تبدیل شده است. بیشتر هاردهای HDD موجود در لپ تاپ و کامپیوترها، 5400 و 7200 دور یا RPM می باشند. دو مورد هارد دیسک یا HDD برای لپ تاپ و کامپیوتر های شخصی مورد استفاده قرار می گیرند که در دو اندازه 2.5 و 3.5 اینچی می باشند. برای لپ تاپ ها اندازه 2.5 ایچی استفاده می شود. ظرفیت هارد درایو ها امروزه با گیگا بایت اندازه گیری میگردد. که توانایی بکاپ گیری از ویندوز را دارد. قسمت خاکستری Slider (لغزنده) نام دارد و هنگامی که دیسک در زیر آن میچرخد، جریان هوا موجب بلند شدن تیغه میشود. اگر با وجود Online و Formatted بودن وضعیت هارد، همچنان اثری از فایلهای ذخیره شده بر روی آن نیست، باید بر روی نام هارد خود راست کلیک کرده و گزینه Change Drive Letter and Paths را انتخاب کنید. تو این پست ، منظورم از هارد دوم ، هارد اینترنال هستش وگرنه استفاده از هارد اکسترنال که دیگه خیلی راحته فقط کافیه با کابل USB هارد اکسترنال رو کامپیوتر یا لپ تاپ تون وصل کنید .

هارد اینترنال بنفش وسترن دیجیتال نیز مانند گروه قرمز این کمپانی به دو دسته WD Purple وWD Purple NV تقسیم میشوند. هارد دیسکهای ارزان کامپیوتر اینترنال سبز،هارد ازان قیمت و کم مصرف شرکت وسترن دیجیتال هستند. دیسکهای نوری: دیسکهای نوری با استفاده از لیزر، سوراخ های میکروسکوپی ریزی را روی دیسک میسوزانند؛ اینگونه است که اطلاعات روی هارد دیسک ذخیره میشود. نمونه مورد استفاده برای کالبدگشایی نیز تحت تاثیر مشکل مذکور بوده است و دیگر عملکرد صحیحی از خود نشان نمیدهد. 6 با ظرفیت 5 مگابایت برای اولین بار توسط تیم سن خوزه IBM به رهبری رینولد جانسون ساخته شد. استاندارد Serial ATA برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ جهت استفاده در رایانههای شخصی معرفی شد. این دو قسمت اصلی در نمونههای کنونی نیز حفظ شدهاند؛ با این تفاوت که ظرفیت صفحات مغناطیسی برای ذخیرهسازی، افزایش چشمگیری پیدا کرده است. برای ذخیره و حفظ داده های باینری از دیسک استفاده می شود. IntelliPower – تعادل دقیق تنظیم شده در سرعت چرخش ، سرعت انتقال و الگوریتم های حافظه پنهان که برای ایجاد صرفه جویی در مصرف انرژی قابل توجه و عملکرد خوب طراحی شده است. یک بخش کنترل کننده مرکزی بسیار دقیق به نوعی که مغز هارد دیسک نیز لقب گرفته است و وظیفه کنترل بازوی مکانیکی و ارتباط با دیگر قطعات کامپیوتر را بر عهده دارد.

کنترل کننده بازوی حرکتی رو کنترل میکنه تا به کل پلتر دسترسی داشته باشه در هارد های قدیمی از موتور استپی استفاده میشد ولی امروزه از سیم پیچ یا آهنربا استفاده میشود . • استفاده از منبع تغذیه غیر استاندارد و یا ضعیف که توانایی تامین توان مصرفی سیستم را نداشته باشد که یکی از حساس ترین قطعات کامپیوتر هارد دیسک میباشد که در صورت کم بودن توان منبع تغذیه جزء اولین قطعاتی است که ممکن است دچار مشکل شود. همه اطلاعات ذخیره شده باینری بر روی دیسک به صورت مغناطیسی انجام می گیرد. قبل از هر کاری ، این مرحله رو انجام بدین ، چون اگه قبل از نصب ، کابل ها رو بزنید احتمال آسیب دیدن کابل و خود هارد دوم وجود داره . اما لپ تاپ از چنین قابلیتی محروم بوده و فضای خیلی کمتری نسبت به کامپیوتر برای نصب قطعات سخت افزاری دارد. هارد وسترن سبز ظرفیت های زیاد تا ۶ ترابایت به گسترش قابلیت ها و کاربرد برنامه درایوهای سخت WD Green از جمله نصب اولیه در رایانه های رومیزی ، به عنوان ذخیره سازی ثانویه در موارد خارجی یا به عنوان ذخیره پشتیبان قابل اطمینان کمک می کند. در لبه بدنه نیز سه درگاه متفاوت دیده میشود که جهت انتقال برق به هارد دیسک و جابهجایی اطلاعات کاربرد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید