ایران هارد مرکز بازیابی اطلاعات

پینهایی که با برچسب PC مشخص شدهاند، از قابلیت Pre-Charge یا Hot Swapping بهره میبرند. هارد دیسکها به طور معمول هوابندی شده نیستند؛ اما برخی مدلها با ظرفیتهای بالا از محفظه بسته دارای هلیوم بهره میبرند. با وجود تمام موارد ذکر شده در بالا ، حالا قصد داریم نحوه چگونگی تبدیل هارد داخلی کامپیوتر به هارد اکسترنال را به شما آموزش دهیم. همچنین سوراخ قرار گرفته شده روی قسمت فلزی باعث میشود تا فشار هوای داخلی هارد دیسک، متعادل باقی بماند. SSU موجب میشود تا حافظههای مختلف به ترتیب شروع به شتابگیری حرکت چرخشی کنند که انرژی بیشتری نسبت به حرکت با سرعت ثابت نیاز دارد؛ اما در سوی دیگر باعث تاخیر در شروع به کار هنگام استفاده از چندین حافظه به صورت همزمان میشود. با این حال انواع مختلف آن دارای سرعتها و ظرفیتهای تفاوتی هستند که در ادامه در این باره صحبت خواهیم کرد. البته این قابلیت در نسخه ۳.۳ به بعد استاندارد SATA دیده میشود؛ در نتیجه محصول مورد بحث به دلیل بهرهگیری از استاندارد قدیمیتر، دارای چنین ویژگی نیست و به جای آن تنها یک پین ۳.۳ ولت دیگر دارد. ارتقاء حافظه داخلی ، علاوه بر اینکه فضای بیشتری را برای ذخیره سازی در اختیار کاربران قرار می دهد ، منجر به ارتقاء سرعت دسترسی کاربران و برنامه ها به اطلاعات نیز می گردد ؛ البته این نکته را نیز نباید از یاد برد که دسترسی به حافظه های نسل جدید ابری دارای آبونمان ماهانه است ، اما در رابطه با هارد دیسک اینترنال کامپیوتر نیازی به چنین هزینه ای نیست .

در هر ویندوزی که دارین فرقی نمیکنه ، ویندوز 7 یا 8 یا 10 فقط کافیه از رو دسکتاپ روی مای کامپیوتر راست کلیک کنید و گزینه Manage رو بزنید ، حالا تو پنجره ای که باز میشه ، سمت چپ ، روی گزینه Disk Management کلیک کنید تا هارد های نصب شده روی کامپیوتر تون رو نشون بده . اگر میخواهید عملکرد و سلامت هارد دیسک خود را بسنجید، میتوانید از مطلب «چطور سلامت هارد دیسک کامپیوتر را بررسی کنیم؟ چطور سلامت هارد دیسک کامپیوتر را بررسی کنیم؟ بعد از چک کردن کابلها میتوانید کامپیوتر را روشن کنید و سلامت سیستم خود و اطلاعات ذخیره شده در هارد را بررسی کنید. یکی از فاکتورهای مهم در استفاده مجدد از هاردهای قدیمی اطمینان از سلامت آنهاست. در فاکتورهای دسک تاپ (۳٫۵ اینچ) و لپ تاپ (۲٫۵ اینچ) موجود است. شرکت IBM در سال ۱۹۵۶ برای اولین بار اقدام به عرضه یک مدل تجاری از درایو دیسک سخت با حجم ۳.۷۵ کرد و ساختار کلی این محصولات از آن زمان تا به امروز تغییر چندانی را شاهد نبوده است. البته از آن زمان تاکنون شاهد تغییرات بسیار زیادی در جزئیات مرتبط با این نوع استاندارد بودهایم و در هنگام نگارش مقاله، نسخه ۳.۵ به عنوان آخرین نسل معرفی شده به شمار میرود.

که این ویژگی در نوع خودش بینظیر است. به طور گسترده در آزمایشگاه WD FIT ما آزمایش شده است. به طور معمول قسمت اعظم از بدنه هارد دیسکها توسط فلز پوشیده شده است که در بعضی از بخشها با پلاستیک و سایر موارد همراه میشود. در لبه بدنه نیز سه درگاه متفاوت دیده میشود که جهت انتقال برق به هارد دیسک و جابهجایی اطلاعات کاربرد دارند. استفاده از زوج سیمها جهت انتقال اطلاعات موجب کاهش تاثیر نویز الکتریکی روی سیگنالها میشود و در نهایت سرعت جابهجایی را نیز افزایش میدهد. محصول استفاده شده برای کالبدگشایی از نسخهای قدیمیتر بهره میبرد که موجب میشود تعداد پینهای کمتری نسبت به نمونههای جدید داشته باشد. این حافظه از بافر 64 مگابایتی نیز بهره میبرد که میتواند یک دسترسی سریع ولی محدود را با آن تجربه کنید. نیروی درونی ایجاد شده در هارد دیسک هنگام استفاده سنگین میتواند بسیار زیاد باشد، در نتیجه بهرهگیری از مواد مستحکم مانند فلز جهت جلوگیری از خمیدگی و لرزش ضروری به نظر میرسد.

نمونه مورد استفاده برای کالبدگشایی نیز تحت تاثیر مشکل مذکور بوده است و دیگر عملکرد صحیحی از خود نشان نمیدهد. چندین زوج پین برای تامین برق هارد دیسک در ولتاژهای مختلف (۳.۳، ۵ و ۱۲) در نظر گرفته شده است؛ اما بیشتر آنها مورد استفاده قرار نمیگیرند زیرا هارد دیسکها در حالت عادی به انرژی چندان زیادی جهت عملکرد صحیح نیاز ندارند. چرخش دیسک ها در هاردهای مختلف تفاوت دارد، سرعت چرخش هارد یا دیسک ها با عبارت RPM یا دور بر دقیقه اندازه گیری می شود. دو مورد هارد دیسک یا HDD برای لپ تاپ و کامپیوتر های شخصی مورد استفاده قرار می گیرند که در دو اندازه 2.5 و 3.5 اینچی می باشند. تفاوت اصلی بین هارد (Hard Disk) و رم (RAM) این است که رم برنامه ها و داده های مورد نیاز را به صورت کوتاه مدت و برای دسترسی سریع ذخیره می کند. امیدواریم اطلاعات مختصر مفیدی را در زمینه HDD Hard به شما همراهان گرامی عرضه نموده باشیم و برای اطلاعات بیشتر در زمینه SSD Hard در نوشتارهای بعدی با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم نگاهی نزدیکتر به ساختار داخلی هارد دیسک جهت آشنایی با اساس کار آن داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید