ایران هارد مرکز بازیابی اطلاعات

هارد ها در حالت کلی در دو مدل HDD (درایو دیسک سخت) و SSD (درایو حالت جامد) ارائه شده است که هر کدام دارای ویژگی های متفاوت می باشند. فرقی ندارد هر دو در فرم M.2 باشند. تفاوت حافظه M.2 SSD و mSATA SSD چیست؟ برای این که بیشتر با تفاوت های SSD و HDD آشنا شوید، مطلب مقایسه کامل هارد دیسک پرسرعت SSD با HDD را مطالعه کنید. هر چه درایو سریعتر باشد، قیمت آن هم بیشتر خواهد شد. از آنجایی که هارد درایو را از طریق USB به کامپیوتر متصل می کنید، تفاوتی در سرعت انتقال اطلاعات وجود نخواهد داشت. رابط های هارد ساتا برای اتصال درایوهای نوری و حافظه ها و انتقال اطلاعات بین آنها کاملا مناسب است. اگر می خواهید هارد های 2.5 اینچی را روی کامپیوتر های رومیزی نصب کنید ، یک آداپتور مورد نیاز است که اجازه می دهد هارد های 2.5 اینچی تبدیل شوند تا رابط کاربری آن مانند هارد 3.5 اینچی شود. SSD های MSATA فقط از رابط SATA استفاده می کنند، در حالی که SSD های M.2 از رابط SATA یا PCIe پشتیبانی میکنند. در حالی که یک SSD از نوع NVMe PCIe 4.0 یا Gen 4 می تواند تا ۷۵۰۰ مگابایت در ثانیه سرعت داشته باشد.

چرا که یک هارد دیسک ضربه خورده در آینده بازهم میتواند دچار مشکل شود و اطلاعات بیشتری از شما با مشکل روبرو خواهد شد. اگر می خواهید بدانید علت صدا دادن هارد کامپیوتر چیست، مطلب دلایل صدا دادن هارد کامپیوتر و رفع این مشکل را مطالعه کنید. اگر مشکل نخواندن هارد اکسترنال تا همین چند روز پیش وجود نداشت و اخیرا چند اپلیکیشن جدید در مک خود نصب کردهاید ممکن است مشکل از سمت همین اپلیکیشنها باشد. اگر هارد شما دچار بدسکتور شده است، پیشنهاد می کنیم مطلب ۸ روش تعمیر و رفع بدسکتور هارد دیسک لپ تاپ و کامپیوتر را مطالعه کنید. اصولا در لپ تاپ ها و رایانه هایی که از قبل بسته شدهاند، از SSD نوع NVMe استفاده می شود که فاکتور فرم آن M.2 است. اکثر هارد درایوها که درکامپیوترهای شخصی از آنها استفاده میشود حدود ۳٫۵ اینچ عرض دارند و این در حالیست که لپ تاپها و کامپیوترهای قابل حمل حدود ۲٫۵ اینچ عرض دارند. اکثر ابزارهای بررسی سلامت می توانند سرعت خواندن و نوشتن متوالی و تصادفی، مصرف انرژی، سرعت انتقال فایل و عملکرد کلی را بررسی کنند. که از نام این پورت مشخص است اطلاعات بهصورت سریال یا زنجیرهای انتقال داده میشود.

SAS مخفف Serial Attached Scsi است؛ و سرعت انتقال اطلاعات ۷۶۸ مگابایت میباشد. SSD های SATA معمولا سرعتی تا ۵۰۰ مگابایت در ثانیه دارند. درایوهای NVMe سریعتر از درایوهای SATA هستند. اگر از بازیها یا برنامههای سنگین استفاده نمیکنید حجم یک ترابایت برای شما کافی است. اگر ظرفیت ذخیره سازی نسبتا کوچک باشد، با حجم کوچکی از اطلاعات به سرعت پر خواهد شد. درصورتیکه مادربرد شما از این قابلیت پشتیبانی میکند محصولی را انتخاب کنید که از این تکنولوژی بهره میبرد. البته ممکن است گاهی در مشخصات محصول چیزی شبیه به M.2 SSD را برای معرفی درایو NVMe و SATA SSD مشاهده کنید. برای تعویض هارد کامپیوتر خود و ارتقا آن، قبل از هر چیزی باید دلیل این کار را بررسی کرد. رسانه های ذخیره سازی یعنی هر چیزی که شما روی آن اطلاعات میریزید و ذخیره میکنید. 3. با توجه به لیست ، نرم افزار های پر حجم و بدون کاربرد را انتخاب کنید و روی آن راست کلیک کرده ، گزینه Uninstall را انتخاب کنید تا نرم افزار مورد نظر شما حذف شود . اونجا خودش بهتون گزینه میده . هارد 3.5 اینچی در لپ تاپ جای نمی گیرد و در این حالت هارد 2.5 اینچی تنها گزینه ارتقا دهنده ی لپ تاپ شماست.

اگر لپ تاپ شما دارای اسلات یدکی M.2 است، قبل از خرید درایو ابتدا بررسی کنید که آیا از NVME، SATA یا هر دو پشتیبانی میکند یا خیر. SATA SSD میتواند به شکل درایوهای ۲٫۵ اینچی یا M.2 باشد. در حالی که حافظه های SSD 2.5 اینچی SATA می توانند گاهی ارزانتر از مدل های M.2 باشند، اما اغلب قیمت مشابهی دارند. در حالی که درایو یک ترابایتی NVMe PCIe 3.0 حدود ۱۱۵ الی ۱۲۰ دلار است. یک HHD از نوع RPM حدود ۱۶۰ مگابایت بر ثانیه سرعت دارد. قیمت فعلی یک SSD SATA حدود ۹۰ الی ۱۰۰ دلار است. دیگر تفاوت M.2 و NVMe با SATA در قیمت است. دیگر تفاوت هارد NVMe با SATA و M.2 در سرعت است. یعنی هم NVMe M.2 SSD و هم SATA M.2 SSD وجود دارد. در این بخش به تفاوت حافظه M.2 SSD و mSATA SSD میپردازیم. به سادگی می توان در طول کار متوجه تفاوت HDD و SSD شد. ممکن است به طرز عجیبی کند به نظر برسند اما در مقایسه با HHDهای SATA تفاوت زیادی دارند. باید رایانه تان را روشن کنید و به محض روشن شدن رایانه کلید Delete را فشار دهید تا وارد تنظیمات Bios شوید.این منو ممکن است با توجه به نوع مادربرد متفاوت باشد.اما معولا در اولین منو تنظیمات هارد دیسک تعیین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید