این حافظه از نوع فرار است

بهبود الگوریتمهای سیستمعامل ، افزایش پهنای باند دادهها و بهبود سیاستهای قرار دادن داده در حافظه خود میتواند سبب پیشرفت حافظهها و افزایش سرعت تعامل با آنها شود. شما همراهان گرامی پلازامگ نیز میتوانید با مشارکت در بخش نظرات ما را از تجربیات خود در زمینه خرابی هارد و کاربرد یک نرم افزار تعمیر هارد مطلع سازید. Clonezilla از فایل سیستمهای بیشماری پشتیبانی کرده و حتی چند ابزار پایه برای رفع مشکلات بوت را نیز شامل میشود. این تکنولوژی که به اختصار S.M.A.R.T نامیده میشود، اطلاعاتی مانند نرخ خطا خواندن و نرخ خطاهای مکانیکی یا تعداد چرخش دیسک را شامل میشود. وقتی هارد شما دچار مشکل میشود، قبل از تلاش برای تعمیر آن باید ابتدا از اطلاعاتی که بر روی آن ذخیره شدهاند با خبر شوید؛ زیرا ممکن است در اثر حمله ویروس بخش بزرگی از فضای هارد توسط فایلهای هرز اشغال شده باشد. پس از آن، اطلاعاتی درباره ی انواع Hard بیان شد و تفاوت های آن با سایر تجهیزات و وسایل مانند رم، بررسی شد. به نظر می رسد شبیه به درایوهای دیگر است و فقط با بهینه سازی ها و ویژگی هایی که برای نظارت ایجاد شده است تفاوت دارد.

تفاوت میان این اینترنال و اکسترنال، در کاربرد آن می باشد. این محصول انواع مختلفی دارد و در کاربرد های مختلفی از آن استفاده می شود. اینترنال به عنوان قطعه ای درونی داخل محصول مورد استفاده قرار می گیرد اما اکسترنال را می توان نسخه ی قابل حمل این محصول دانست که سهولت استفاده و کاربرد آن، به مراتب از اینترنال بیشتر است. این محصول از حافظه کش ۶۴ مگابایتی استفاده میکند و رابط پر سرعت ساتا ۳ نیز برای آن در نظر گرفته شده است. کار با این محصول نیز آسان است و کافی است تنها آن را به لپ تاپ یا کامپیوتر خود متصل نماییم و اطلاعات و داده هایی که لازم است انتقال یابد را به محصول، منتقل سازیم. هارد اینترنال یا همان درایو داخلی، بزرگترین حافظه جانبی موجود در کامپیوتر یا لپ تاپ است که تقریباً تمامی دادهها از جمله سیستم عامل، فایلها، برنامهها و … سرعت ذخیرهسازی و بازیابی اطلاعات در هارد دیسک اینترنال از طریق حرکت مکانیکی و سرعت چرخش آن به دست میآید.

این ابزار در بخش System Preferences قرار دارد و البته از طریق Spotlight هم به راحتی میتوانید آن را پیدا کنید. Clonezilla یک نرم افزار تعمیر هارد است که به شما اجازه میدهد به راحتی از روی هارد خود پارتیشن ساخته و نسخه پشتیبان تهیه کنید و آنها را به کامپیوترهای دیگر انتقال دهید. به همین دلیل SSD ها دارای سرعت و مقاومت بالا و تاخیر بسیار کمتری نسبت به دیگر انواع هارد هستند. این نوع از هارد بسیار شناخته شده می باشد و افراد زیادی در دنیا، در حال کار و استفاده از آن می باشند. بر خلاف هارد اینترنال که در درون دستگاه جای دارد، هارد اکسترنال در خارج از دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد و ارتباط آن با دستگاه توسط یک کابل رابط انجام می پذیرد و به پورتی مثل USB یا اترنت متصل می شود. با بهره گیری از یک نرم افزار تعمیر هارد میتوان هارد دیسک کامپیوتر را آنالیز کرده، از برخی از خرابیهای آن جلوگیری و بعضی از آنها را نیز تعمیر کرد. حال که با مفهوم این موضوع آشنا شدیم، بهتر است با انواع هارد نیز آشنا شویم.

درواقع بهتر است DBAN را یک نرم افزار پاکسازی هارد بنامیم، نه یک نرم افزار تعمیر هارد. این نوع از قطعات از همه چیز در حد معمول برخوردار هستند و مناسب استفاده برای کسانی می باشند که قصد استفاده های نه چندان سنگینی از سیستم های رایانه ای خود دارند. در بسیاری از موارد، ما شاهد این هستیم که هاردهای اکسترنال در زمان اتصال به دستگاهها، با مشکل عدم شناسایی توسط سیستم عامل مواجه میشوند. برای اینکه بتوانید به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید، باید با استفاده از دستور Clean در فضای command Prompt وضعیت هارد اکسترنال را به حالت اولیه تغییر دهید. پشتیبان کامپیوتر رایانه کمک قصد داریم تا در این مقاله آموزشی چندین نکته ی بسیار مهمی که نشان دهنده ی مرگ تدریجی هارد درایو شما می باشد را بررسی کنیم و برای شما عزیزان شرح دهیم تا پیش از اینکه هارد دیسک موردنظر به صورت کامل از دست برود ، بتوانید اطلاعات حیاتی خود که بر روی هارد ذخیره کرده اید را نجات دهید . بیشتر بخوانید : چگونه یک هارد اکسترنال مناسب انتخاب کنیم؟ در تصویر زیر یک نمونه هارد دیسک درایو EIDE از نوع PATA ارائه شده است. اگر با اصطلاحات رایانه آشنایی ندارید ، هارد دیسک (Hard disk) یا هارد دیسک داخلی اینترنال یک دستگاه ذخیره سازی اطلاعات در کامپیوتر و سیستم های نظارتی و ذخیره سازی اطلاعت مثل دستگاه های دوربین های مدار بسته، لپتاپ ها، کنسول های بازی و…

دیدگاهتان را بنویسید