این حافظه از نوع فرار است

اما وقتی My Computer را باز کنید متوجه می شوید که پارتیشن های جدید اضافه شده است که همان پارتیشن های هارد دیسک مهمان است. یکی از این فیش های آزاد را به هارد دیسک مهمان وصل کنید. در کنار محل اتصال کابل به هارد دیسک محلی برای وصل کردن فیش برق یا همان Power قرار دارد. با این حال این هارد دیسک ها به عنوان پر کاربرد ترین و پر استفاده ترین حافظه های جانبی شناخته شده و بهترین حافظه برای ذخیره داده های عادی به حساب می آید. برد هارد دیسک به هد دستور می دهد تا اطلاعات را بر روی پلاتر که با سرعت زیاد در حال چرخش است ذخیره کرده و یا آن را بخواند. برای ذخیره دادهها بر روی دیسک لازم است که دیسک بچرخد که این وظیفه برعهده موتور چرخان است. این قطعه از اهمیت بالایی برخوردار است و به عنوان ذخیره کننده اصلی دادهها از آن یاد میشود. وجود هر کدام از این قطعات در هارد کامپیوتر لازم و ضروری است زیرا هر کدام از آنها بخشی از ذخیرهسازی دادهها را برعهده دارند. » یافتید، میتوانید هر کدام از آنها را انتخاب و خریداری کنید، البته بهدلیل قیمت مناسب HDDها، بازار هارددیسک داغتر است و اغلب خریداران مایلند با پرداخت هزینه کمتر، هارد دیسک با ظرفیت بیشتر خریداری کنند تا اینکه یک SSD با ظرفیت کمتر و البته گرانتر تهیه کنند!

پس هارد کامپیوتر دادهها و اطلاعات کامپیوتر را ذخیره میکند و تا هر زمانی که کاربر بخواهد آنها را نگه داری میکند. هارد اینترنال دارای حافظه زیادی است که میتوانید فایلهای خیلی حجیم را نیز بر روی آن ذخیره کنید. از این رو میتوانید از بخش Disk Manager در ویندوز یا Disk Utility در OS X و در لینوکس نیز از قسمت Gparted جهت تخصیص و فرمت هارد درایو موردنظر اقدام کنید. HDD مخفف Hard Disk Drive به معنی دیسک درایو سخت می باشد . برندهای زیادی در این زمینه فعالیت دارند که اگر دادهها و اطلاعات ذخیره شده برای شما اهمیت دارد، باید به نام آشناترین آنها اعتماد کنید زیرا طول عمر هارد و کیفیت آن به برند آن بستگی دارد. هارد از مهم ترین قطعات یک رایانه بوده که تمامی فایل ها و داده های کاربر در آن ذخیره می شود. هارد دیسک کامپیوتر از یک یا چند صفحه شبیه CD که سطح آنها با مواد مغناطیسی پوشش داده شده، تشکیل شده است. این نوع مخصوصا برای کامپیوترها و لپتاب ها ساخته شده اند و نمیتوان از آنها به طریق دیگری استفاده کرد در کامپیوتر های های شخصی حافظه های بسیاری وجود داره بعنوان مثال RAM نیز نوعی حافظه هستش ولی با قطع برق سیستم اطلاعات این بخش به طور خودکار پاک میشه و به نوعی RAM چرک نویس سیستم به حساب میاد ولی هارد ها حافظه ی دائمی هستند .

و بسته به نوع کارکرد آن ویروس به اطلاعات و یا حافظه شما آسیب برساند. یعنی اگر بخواهید این نوع هارد را به هارد اکسترنال تبدیل کنید می بایست این مورد را در نظر بگیرید زیرا این نوع هارد می بایست به یک منبع تغذیه وصل باشد. رنگ قرمز هارد وسترن در دو نوع Wd Red و Wd Red Pro موجود می باشد و فرق Red Pro تنها در افزایش حافظه کش و افزایش سرعت آن می باشد. این قطعه کاربردی در کامپیوتر در دو نوع طراحی میشود که آشنایی با آنها در زندگیهای امروزی لازم و ضروری است. این دو هارد اینترنال که فقط تکنولوژی ساخت و اینترفیس آنها با هم متفاوت است از نظر ظاهری شبیه به یکدیگر بوده و فقط مدل SATA کمی کوچکتر از مدل IDE ساخته می شود. هارد SSD با استفاده از کانکتور SATA از این درایور پشتیبانی میکند. اما اندازه هاردهای مکانیکی لپ تاپ و همچنین هارد SSD به سایز ۲٫۵ کاهش پیدا کرده است.

بخش منطقی هارد یک برد میباشد که وظیفه کنترل بخش مکانیکی و به نوعی cpu هارد به حساب می آید و کنترل ورود و خروج داده و … جی اسکیل هدف اصلی خود را افزایش سرعت و کیفیت قرار داده و تاکنون به بخش زیادی از این اهداف دست پیدا کرده است. به صورتی که اطلاعات شما شاید برای همیشه از بین برود. برای انجام این کار My Computer را باز کنید و روی پارتیشن کلیک راست کنید. روی این هاردها یک کارتریج فلزی یا پلاستیکی وجود دارد. یک هارد دیسک به تنهایی معمولاً از چندین پلاتر تشکیل شده است. شما می توانید به همین روش کابل هارد دیسک دوم را به مادربردتان وصل کنید. نشان از تلاش هد هارد درایو برای نوشتن اطلاعات بر روی دیسک میباشد . پس از مقدمه حال می رسیم به قسمت اصلی مقاله که همان توضیح درباره رنگ بندی هاردهای وسترن دیجیتال است و برای بسیاری اهمیت دارد تا درباره آنها اطلاعات کافی و موثقی کسب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید