این حافظه از نوع فرار است

واضح است هر چه تعداد دوربین ها و روزها افزایش یابد نیاز به حجم حافظه بیشتری خواهد بود. برخلاف SSHD، این سیستم کش به درایو SSD بزرگتر و حدود 16 تا 64 گیگابایت نیاز دارد. درایوهای لپ تاپ معمولاً دارای اندازه 2.5 اینچ هستند و میتوانند از 160 گیگابایت تا بیش از 2 ترابایت ظرفیت داشته باشند. ۲. SAS ظرفیتی معادل ۳۰۰تا ۹۰۰ گیگابایت دارد که از SATA کمتر است. اگر مشکل به وجود آمده با این کار حل شد، برای استفادههای بعدی میتوانید از یک مبدل SATA به USB دیگر استفاده کرده و کل محفظه هارد قبلی را عوض کنید. همانطور که گفته شد، به دلیل کوچکتر بودن و ظریف تر بودن لپ تاپ نسبت به کامپیوتر، تمامی قطعات آن از جمله هارد باید تا جای ممکن از اندازه کوچکتری برخوردار بوده تا به سادگی در کنار قطعات دیگر در ظرفیت کم بدنه لپ تاپ جا گیرند. بایستی در مورد قطعات درونی آن اطلاعاتی بدانیم. چرا که بسیاری از هاردهای اکسترنال، برق مورد نیاز خود را نه از طریق USB، بلکه از طریق یک کابل جداگانه و آداپتور دریافت میکنند. همچنین باید ورودی برق به هارد را نیز مورد بررسی قرار دهید.

اگر وضعیت به صورت Offline نمایش داده میشود، با راست کلیک بر روی نام هارد، میتوانید وضعیت آن را تغییر دهید. پس از این مرحله، وارد قسمت List disk شده و دکمه Enter را فشار دهید تا لیست درایوها برای شما به نمایش در بیاید. پس از این میتوانید با استفاده از نکاتی که کمی قبلتر آموزش دادیم، شروع به فرمت بندی هارد کنید. اگر از هارد اکسترنال ای دیتا و یا درایو اس اس دی اکسترنال ای دیتا استفاده می کنید ما به شما توصیه می کنیم به جای آنکه خودتان دست به کار شوید و قاب هارد را باز کنید – و احتمالا نه تنها مشکل را پیدا نمی کنید موجب بروز مشکلات جدیدی هم می شوید – درایو اکسترنال خود را به یکی از نمایندگی های آونگ برده و از خدمات پس از فروش آونگ بهره مند شوید. در چنین شرایطی اولین فکری که به ذهنتان خطور میکند این است که احتمالا هارد دیسک خراب شده است! در این مطلب به طور کامل به معرفی هارد دیسک پرداختهایم پس اگر شما نیز از کامپیوتر استفاده میکنید و دادههای مهمی را بر روی کامپیوتر خود ذخیره میکنید، ادامه مطلب را از دست ندهید. رنگ طلایی هارد وسترن دیجیتال: هارد های وسترن دیجیتال سری طلایی به منظور استفاده در دیتا سنتر ها طراحی شده اند و برای استفاده های شخصی مناسب نمی باشند.

هاردهای اکسترنال طوری طراحی شدهاند که با استفاده از درایورهای داخلی ویندوز کار میکنند. هاردهای بنفش وسترن دیجیتال به این منظور طراحی شدهاند. حال قسمت Actuator وظیفه دارد تا بازوی مکانیکی هد را به قسمت های مختلف پلاتر هدایت کند زیرا امکان ذخیره داده های یک فایل در مکان های مختلفی بر روی پلاتر وجود دارد. اگر اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد در همان ابتدا به شما نمایش داده نشد، احتمالا نام هارد اکسترنال به همراه یک علامت اخطار زرد رنگ در این لیست به چشم خواهد خورد. پس شما باید به دادههایی که قصد ذخیرهسازی آنها را دارید، توجه کنید و متناسب با آن، یک هارد با ظرفیت مناسب را خریداری نمایید. معمولا در هر هارد دیسک کامپیوتر بیش از یک صفحه پلاتر وجود دارد. در حال حاضر متداول ترین نوع با توجه به قیمت و ظرفیت، هارد دیسک های SATA می باشد. چرا که در برخی موارد، مشکل از تبدیل SATA به USB است که مانع شناخته شدن دستگاه توسط سیستم عامل میگردد. هاردهای اینترنال به وسیله کابل های PATA یا SATA به کامپیوتر متصل میشوند. برای تهیه بکاپ می توان از نرم افزار های مختص به این کار استفاده کرد. آی بی ام در سال 1956 میلادی نخستین هارد را با نام RAMAC 305 تولید کرد.

هنگامی که فضای ذخیره سازی کافی روی هارد درایو ندارید، میتوانید برنامههایی که نمیخواهید را uninstall کنید و اطلاعاتی را حذف کرده و یا در جای دیگری کپی کنید. برندی که سالیان درازیست در زمینه تولید هاردهای ذخیره سازی فعالیت داشته و در حال حاضر اصلی ترین گزینه برای خرید از سوی سازمانها، شرکت ها و مصرف کننده عادی است. با وجود همه مزایایی که SSD نسبت به HDD دارد ، قیمت ، در دسترس بودن و ظرفیت احتمالاً عوامل اصلی محدود کننده پذیرش این فناوری جدید هستند. یکی از مزایای دیسکهای سخت آنست که این دستگاهها میتوانند حجم زیادی از اطلاعات را در ازای قیمت ارزان برای شما نگهداری کنند. یکی دیگر از راهکارهای اطمینان از سلامت دستگاه، آزمایش آن بر روی سیستم عاملهای دیگر است. اگر باز هم جوابی دریافت نکردید، این بار هارد اکسترنال خود را به یک کامپیوتر دیگر متصل نمایید. برای اینکه مطمئن شوید هارد دیسک را به یک لپتاپ یا دسکتاپ ویندوزی متصل کنید. این قطعه بسیار ظریف است و از آنجاییکه با سرعت بالایی دیسک را میچرخاند، بسیار آسیبپذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید