این حافظه از نوع فرار است

ظرفیت یک هارد دیسک درایو، عامل بسیار مهمی، هنگام خرید دستگاهی مانند لپ تاپ یا تلفن همراه است. از هارد دیسک برای ذخیره کلیه پرونده ها و سیستم عامل در کامپیوتر استفاده می شود . با این کار میتوانید از هارد دیسک برای ذخیره اطلاعات و SSD برای اجرای برنامهها و سیستم عامل استفاده کنید که منجر به افزایش سرعت و بهبود کارایی سیستم میشود. همانطور که می دانیم یک هارد دیسک معمولی از تعدادی دیسک چرخان و یک موتور که آن را می چرخاند و هد مغناطیسی تشکیل شده است. میبایست در ابتدا با خود هارد دیسک، قطعات تشکیل دهنده آن و نوع کارکرد هارد آشنا شوید. برای تعیین سرعت هارد یا حافظه کامپیوتر یا لپ تاپ خود، ابتدا بایستی سازنده و مدل هارد خود را بدانید. وظیفه هارد در کامپیوتر چیست ؟ این هفت قطعه عبارتند از: هد یا Head، که وظیفه خواندن و نوشتن اطلاعات را بر عهده دارد. هرچند بیشتر تولید کنندگان سرعت هارد یا RPM آن را بر روی قاب خارجی هارد قید می کنند.

می توانید کیس یا قاب لپ تاپ خود را باز کرده و روی هارد را بخوانید. در نهایت کسانی که می خواهند قاب ۲٫۵ تهیه کنند می بایست به ارتفاع آن نیز توجه نمایند. درایوهای 3.5 اینچی با بالاترین ظرفیت ، 2000 گیگابایت داده را در خود جای داده است و نصب آن برای تازه کارهای کامپیوتری نیز بسیار آسان است. معمولا 240 گیگابایت کفایت می کند. در هاردهای HDD بدلیل داشتن قطعه متحرک و حساس به نام هد و پلتر در برابر هر گونه ضربه و صدمه ای بسیار حساس می باشد اما در هاردهای SSD این مشکل برطرف شده و در آن از هیچ قطعه سخت افزاری و متحرکی استفاده نشده است پس به طور کلی می توان گفت این نوع از هاردها تقریباً ضد ضربه می باشند. برخوردار است. ضمن اینکه در این هاردها از دو پردازنده استفاده شده است. اگر از لپ تاپ خود به عنوان سیستم اصلی استفاده می کنید و تمامی اسناد، ویدیوها، برنامه ها و موزیک شما در آن ذخیره می شود، داشتن یک هارد دیسک 750 گیگابایتی می تواند کافی باشد. همانند هارد درایو هیبرید، بعضی از لپ تاپ از هر دوی هارد درایو سنتی و هارد وضعیت جامد کوچکی استفاده می کند.

تفاوت هارد دوربین مداربسته با هارد کامپیوتر: درایوهای Parallel ATA (PATA) همچنین به عنوان درایو الکترونیک یکپارچه الکترونیک (IDE) یا پیشرفته یکپارچه الکترونیک (EIDE) شناخته می شوند ، درایوهای موازی ATA (PATA) اولین درایوهای دیسک سخت بود که از استاندارد رابط PATA برای اتصال به رایانه ها استفاده کردند. چطور بفهمیم هارد دیسک لپ تاپ ما از چه نوعی است؟ هارد کامپیوتر یا لپ تاپ شما از چه نوعی است؟ ظرفیت هارد یا حافظه کامپیوتر شما چقدر است؟ یا می توانید از دیالوگ Run برای باز کردن ابزار اطلاعات سیستم ویندوز 10 استفاده کنید. IOPS نرخ ورودی یا خروجی در ثانیه است و یکی از معیارهای سرعت دسترسی به داده ها میباشد. این نسخه ها فقط در سرعت با یکدیگر اختلاف دارند که SATA3 طبق بررسی های به دست آمده سرعتی معدل 6 گیگابیت بر ثانیه دارد که در مقایسه با ساتا نسخه 1، چهار برابر بیشتر است. ورودی ساتا یا Sata Connector، که هارد شما را به کامپیوتر و یا هر سیستم دیگری متصل می کند. حداکثر سرعت انتقال (نه لزوماً سرعت خواندن/نوشتن خود هارد) رابط ساتا برابر ۱۵۰ مگابایت در هر ثانیه (۱۵۰MB/s) است. کابل های SCSI مدرن می توانند داده ها را تا ۸۰ مگابیت در ثانیه انتقال دهند – عددی که واقعاً با سن این فناوری صحبت می کند.

هارد دیسک های شرکتی برای کار کردن 24 ساعته در کل هفته و ماه و سال تهیه می شوند، می توان در یک حرکت تا 100% داده های آن را استفاده کرد و تا حدود زیادی پایا و معتبر هستند. این دستورهای کدی باینری از طریق مدارهای موجود به CPU و رم فرستاده میشود و بعد از آن از طریق مادربرد و کابل رابط به برد هارد و سپس به هد فرستاده شده و با استفاده از تکنولوژی مغناطیسی بروی سطح دیسک نوشته میشود. چطوری از بین درایوهای HDD، SSD، CD، DVD و Blu-ray موجود در بازار، بهترین انتخاب را داشته باشیم؟ عوامل اصلی که در زمان انتخاب مشخصات فیزیکی و فنی هارد دیسک در نظر گرفته می شود شامل فضای موجود در کامپیوتر یا لپ تاپ برای نصب آن، سرعت مورد نیاز برای انتقال داده، مقدار فضای ذخیره (حافظه هارد) مورد نیاز. هارد دیسک های کامپیوتر دسکتاپ و کامپیوتر لپ تاپ از انواع PATA، SATA، SSD و SCSI می باشند. انواع مختلف هارد دیسک که امروزه ساخته می شود به نوع کامپیوترهایی بستگی دارد که در آن استفاده می شود. هاردها انواع مختلفی دارند که بستگی به حافظه آن و دیگر مشخصهها، کاربردهای متفاوتی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید