تحقیق رایگان در مورد هارد دیسک

اما در حال حاضر، عموماً فقط سازه یک اینچی نامیده میشوند.و این به دلیل آن است که تولید کنندگان دیگر نیز محصولات مشابهی تولید میکنند. این محصولات در دو مدل هارد دیسک اکسترنال و هارد دیسک اینترنال در بازار موجود هستند. این مبدلها در دو نوع USB 2.0 و USB 3.0 در بازار موجود بوده و دارای کیفیتهای متفاوتی هستند که بسته به نیاز شما قابل انتخاب و خریداری است. از میان پنجرههای باز شده، پنجره system.ini را انتخاب کنید. هنگام انتخاب باکس هارد 2.5 اینچی به ضخامت هارد خود توجه داشته باشید. همان طور که میدانید هارد دیسکها به 2 مدل 3.5 اینچی (هارد اینترنال کامپیوتر) و 2.5 اینچی (هارد لپ تاپ و اکسترنال) تقسیم میشوند. همچنین اگر هارد شما قدیمیتر است امکان اینکه ضخامتی بالاتری از این نیز داشته باشد وجود دارد، به طور مثال 15 میلی متر که در این صورت میتوانید از باکس هارد 3.5 اینچی استفاده کنید. هنگامی که مشکلی برای هارد دیسک ایجاد شود، شما نمیتوانید اطلاعات باقی مانده خود را کپی کنید.

ظرفیت ذخیره سازی هاردهای اینترنال معمولاً بین 1 تا 18 ترابایت می باشد، البته لازم به ذکر است که مخاطبان می توانند برای ذخیره سازی بیشتر تعداد هاردهای خود را داخل کامپیوتر افزایش دهند و بدون هیچ گونه مشکلی داده های خود را با هر مقدار ظرفیتی که می خواهند حفظ و نگه داری نمایند. البته صفحه (Platter) اصطلاح مناسبتری برای آنها است که به طور معمول از شیشه یا آلومینیوم ساخته و سپس توسط ترکیبی از چندین ماده پوشیده میشوند. این نوع حافظه که سالهای زیادی به عنوان مطرح ترین و پرمصرف ترین در بین کاربران بوده، امروزه به دلیل شکست خوردن در رقابتِ سرعت از رقیب خود، به طور کلی از بازار کنار گذاشته شده است. اما در میان استثنا هم وجود دارد به طور مثال هارد دیسک های Raptor از شرکت SeaGate با آنکه توسط رابط SATA به مادربورد متصل می شود دارای سرعت چرخش در حدود ۱۰ هزار دور در دقیقه است که می تواند کارایی در حد یک هارد دیسک SCSI داشته باشد . این روند به همین صورت تا یکاهای بیشتر نیز ادامه دارد.

HDD Dock از انواع هارد 2.5 و 3.5 اینچ SATA/SSD پشتیبانی کرده و حتی تعدادی از آنها همزمان از دو یا چند هارد نیز پشتیبانی میکنند. قابل ذکر است که Hard Drive Enclosure نیز دارای مدلهای مختلف با پشتیبانی از هارد 2.5 اینچی و 3.5 اینچی و با رابط USB 2.0 و USB 3.0 است. اکثر هاردهای 2.5 اینچی دارای ضخامت 7 و 9.5 میلی متری هستند و مشکلی با باکسهای معمول ندارند. حل کردن مشکل سرعت پایین دیسکسخت کار مشکلی نیست؛ تنها کافی کمی دقت داشته و مراحلي كه در ادامه توضيح داده شده را دنبال كنيد. اول از همه، SMART همیشه بینقص نیست؛ ممکن است هارد شما در حال خراب شدن باشد ولی در گزارش SMART وضعیت آن خوب باشد. برای مثال اگر کامپیوتر شما در حین فرآیند بوت شدن درایو را شناسایی نمیکند، باید کیس را باز کرده و کابلهایی که این قطعه را به مادربرد و منبع تغذیه وصل میکنند را چک کنید.

البته باید چند نکته را در نظر بگیرید. البته سفارش میشود که از این دستور برای کامپیوترهایی با رم کمتر از ۵۱۲ مگابایت استفاده نکنید. نشدهاند. البته این به معنی آن نیست که دیگر نمیتوانیم از هارد داخلی یک کیس برای کامپیوتر دیگر استفاده کنیم. گویا آی تی: به همین دلیل همیشه باید یک بکاپ مناسب داشته باشید، چرا که یک روز بالاخره هارد شما هم خراب میشود و این اتفاق قابل پیشبینی نیست. مثلاً شرکت Western Digital ( WD ) هـارد هـای خـود را در رنـگ بندی های مختلف عرضه می کند که هر کدام از این رنگ ها نمایانگر نوع کاربری هارد های این شرکت هستند؛ هارد های آبی برای استفاده در کامپیوتر های معمولی و کار های روزانه، هارد مشکی با عملکرد بسیار بالا برای بازی ها و عملیات های محاسباتی سنگین، هارد بنفش برای سیستم های مدار بسته که باید همیشه روشن باشند، هارد طلایی برای دیتا سنتر ها است که کارایی و سرعت خیلی بالا دارند و هارد قرمز برای کارهای شبکه مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید