تحقیق رایگان در مورد هارد دیسک

مراحل بعدی را با زدن گزینه Next یکی پس از دیگری طی کنید تا هنگامی که از شما آدرس درایو دیگری که میخواهید حجمی از آن قرض گرفته شود خواسته شود. ویندوز 10 با امکانات و برنامه های جنبی فراوانی عرضه شده است.بعضی از این برنامه ها بطور پیش فرض فعال است و عده ای باید فعال شوند و نیاز به مدیریت دارند، می توانید این امکانات جنبی ویندوز 10 را فعال یا غیر فعال کرده و خیلی از کارهای روزمره خود را با ویندوز 10 انجام دهید. و خراب شدن هارد به خاطر ضربه بوده است. مطمئن شوید که پاک شدن تمامی اطلاعات به درستی انجام میشود. اصطلاحا به این کار JBOD کردن نیز گفته میشود که مخفف کلمههای Just a Bunch Of Disks یا Just a Bunch Of Drives به معنی چند هارد درایو یا چند دیسک است. از طرفی این نوع RAID هم بهصورت نرمافزاری و هم بهصورت سختافزاری قابل پیادهسازی است. البته یک عیب بزرگ این RAID، خاموش شدن کل سیستم در هنگام تعویض یکی از هارددیسکها است. در RAID ۱۰ قابلیت تصویرسازی یا آینه کردن RAID Level ۱ با قابلیت Striping در RAID Level ۰ ادغام شده است. این روش نیز با هر نوع هارددیسکی و با هر سرعت تبادل اطلاعاتی کار خواهد کرد.

در این تکنولوژی از یک کابل 40 رشته ای برای انتفال اطلاعات استفاده میشود که کابلی سه سر میباشد که یک سر آن به مادربرد و دوسر دیگر آن به دو قطعه دیگر متصل میشوند، یعنی هر کدام از پورتهای IDE دو قطعه را ساپورت میکند. بنابراین بهتر است از نرم افزارهای مهمتر و معروفتر در این زمینه استفاده کنید. در زمینه کش هارد هم اغلب این هارد دیسکها 64 مگ کش هستند. برای ایجاد نسخه پشتیبان کامل میتوانید از نرمافزارهای مخصوص این کار یا قابلیت پشتیبانگیری ویندوز استفاده کنید. از این روش زمانی استفاده میشود که فضای ذخیرهسازی کم باشد و مجبور به استفاده از فضای سایر دیسکها باشیم. ممکن است اطلاعات شما به حالت اولیه بازیابی شود و یا ممکن است ، مجبور به حذف دیتا و بازسازی منطقه آسیب دیده شویم. البته بزرگترین عیب Spanned Volumes نیز به دلیل آنکه فشار زیادی به هارد وارد میکند، احتمال از بین رفتن اطلاعات یا بد سکتور شدن هارددیسک است. البته RAID دیگری نیز وجود دارند که برای راه اندازی نیاز به تخصص خود دارند و بسته به نیاز کاربران مورد استفاده قرار میگیرند. اینکار کامپیوتر را مجددا راه اندازی مینماید .

دو نسخه از DBAN برای پاک کردن هارد کامپیوتر وجود دارد. حال قسمت کنترل کننده مرکزی وظیفه دارد تا بازوی مکانیکی هد را به قسمت های مختلف دیسک هدایت کند . به احتمال زیاد هد هارد شما دچار مشکل شده است. ارم هد : وسیله ای است که وظیفه ی نگه داری هد را در اختیار دارد . در انتها نیز کافی است گزینه Create to create the spanned volume را برای شروع ادغام انتخاب کنید. اکنون بار دیگر روی همان درایو که اکنون خالی شده کلیک راست کنید سپس گزینه «Create New Spanned Volume.» را انتخاب کنید. راحتترین روش این است که بر روی یکی دیگر از هاردهای داخلی مکبوک یا مک خود سیستم عامل لینوکس نصب کنید و یا بهتر از آن، از Virtual Machine یا ماشین مجازی استفاده کنید. به این ترتیب اگر در هر یک از هاردهای مورد استفاده دچار اختلال عملکرد شود، دادههای ذخیرهسازی شده روی سایر هارددیسکها نیز دچار مشکل و غیرقابل بازیابی میشوند.

به این ترتیب هر میزان که دلتان خواست میتوانید درایوهای جدید با میزان فضای دلخواه را با ادغام نمونههای دیگر ایجاد کنید. در غیر این صورت باید روش متفاوتی را دنبال کنید. هارد دیسک ها در انواع مختلف، و اندازه های گوناگون به بازار عرضه می شوند که ممکن است مصرف انرژی، حافظه کش و دیگر خصوصیات متفاوتی داشته باشند. علاوه بر موارد ذکر شده، هاردها از برخی امکانات امنیتی نیز برخوردار هستند، هر کدام از این امکانات برای یک نوع کاربری مورد استفاده قرار میگیرند، برای مثال IC ضد شوکی یکی از این امکانات است که به طور معمول در هاردهای مخصوص دوربینهای مدار بسته مورد استفاده قرار میگیرد. به طور معمول پیشنهاد نمیشود بیش از سه بار این کار را روی هر هارد انجام دهید. اکنون در صفحه باز شده روی درایوی که میخواهید حجم آن را افزایش دهید کلیک راست کرده سپس روی گزینه «Delete Volume.» کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید