تفاوت بین هارد اکسترنال و اینترنال – کامتک

اما درایوهای پرسرعت امروزی نظیر SSD NVME بصورت قطعه الکترونیکی بوده و انتقال اطلاعات در آنها بسیار بالاست. هارد pc یا هارد کامپیوتر، برای ذخیره سازی طراحی شده است و قابلیت خواندن و نوشتن به هنگام انتقال اطلاعات را دارد، درحالیکه هارد دوربین مدار بسته، 90 درصد زمان را درحال ضبط ویدئو و 10 درصد زمان را مشغول بازبینی و نظارت داده ها میباشد. پس برای اجرا یا فراخوانی هر فایل یا اطلاعاتی در مرحله اول می بایست درخواست خود را اجرا کنیم. تنها راه حلی که در این مواقع میتوانیم استفاده کنیم ، تهیه ی یک نسخه ی پشتیبان از اطلاعات مهم است و همچنین انتقال آن ها به محلی مطمئن می باشد ، قبل از اینکه که هارد دیسک مورد نظر ما به طور کامل از بین برود .باید اطلاعات خود را برداریم. همیشه برنامه هایی هستند که هیچ وقت از آن ها استفاده نمی کنیم اما همین برنامه ها باعث کمبود حجم هارد درایور در ویندوز شما می شوند . در هاردهای HDD یک دیسک همیشه چرخان وجود دارد که دارای یک سوزن است.

بسیاری از مخاطبان محتوا و اطلاعاتی دارند که معمولاً تمایل دارند به صورت شخصی و همیشه آن را نگه داری کنند که با این اوصاف همراه داشتن یک هارد اکسترنال بسیار ضروری خواهد بود. نکته : با توجه به توضیحات بالا و توضیح تفاوت بین هارد اکسترنال و اینترنال، اکنون بهتر قادر خواهید بود که درایو مورد نظر خود را تهیه نمایید. هارد اتصال موازی تکنولوژی پیشرفته (PATA) اولین نوع هارد دیسک درایوی بود که با استفاده از واسط استاندارد ATA پارالل به کامپیوترها متصل می شد. خبرنگار اورژانس IT باشگاه خبرنگاران،اگر دو کامپیوتر در اختیار داشته باشید به راحتی با اتصال شبکه یا از طریق کابل پورت موازی ویا حتی سری امکان اتصال دو کامپیوتر و مبادله دیتا بین آن دو وجود دارد اما اگر فقط یک کامپیوتر داشته باشید و یا اینکه بخواهید انتقال دیتا با سرعت بالا انجام گیرد بهترین کار اتصال هار دیسک ها به یک کامپیوتر و مبادله دیتا بین آنهاست. بسته به نیاز به بازدید ، گزینه هایی برای کاشی هایی با یا بدون مرز وجود دارد. یکی از این فیش های آزاد را به هارد دیسک میهمان وصل کنید.اگر قصد استفاده موقت از هارد دیسک دوم را دارید و نمی خواهید داخل کیس آنرا نصب نمایید،هارد را در موقعیتی قرار دهید که با سایر اجزا و بدنه کیس اتصال نداشته باشد.

هارد اینترنال ST1000DM010 BarraCuda 1TB 64MB Cache یکی از محصولات این کمپانی است که با ظرفیت یک ترابایت در اختیار شما قرار میگیرد. برای خرید تعداد و همکار حتما با فروشگاه تماس بگیرید. شما می توانید هارد اینترنال خود را به کامپیوترهای متعددی وصل کنید؛ اما باید این را بدانید که هارددیسک داخلی یا هارد اینترنال شما برای جا به جایی مداوم و مکرر ساخته نشده است. هارد دیسک یا بصورت صحیح تر درایو ذخیره سازی اطلاعات یکی از مهمترین سخت افزارهای کامپیوتر می باشد. به همین دلیل است که هوای موجود درون هارد دیسک باید به صورت مداوم فیلتر شود تا حاوی گرد و غبار و ذرات ریز نباشند؛ زیرا میتوانند با قرارگیری بین بازو و صفحه، به ساختار حساس تیغه رأسی لطمه بزنند. اگر فاصله تیغه با صفحه بیشتر شود، شناسایی تغییرات در مسیرهای ذخیرهسازی دادهها وجود نخواهد داشت. به منوی Standard Cmos Features بروید.معمولا به صورت پیش فرض مادربردهای جدید برای شناسایی هارد دیسک ها در حالت اتوماتیک تنظیم شده اند.اگر این گونه نیست شما تنظیم این قسمت را به حالت Auto تغییر دهید تا مادربرد به به صورت خودکار هارددیسک ها را شناسایی کند.بعد از انجام این کار از این منو بیرون آمده و گزینه Save and Exit را انتخاب کنید.

البته لازم به ذکر است که این موضوع درست می باشد اما در شرایطی که هارد دیسک مورد استفاده شرایط ایده آلی داشته باشد و بتواند پا به پای آنها پیش رود. در صورتی که تمام مراحل را درست انجام داده باشید رایانه شما مثل سابق عمل می کند. بخش Head توسط بازوی متحرک حرکت می کند که وظیفه اصلی آن خواندن و نوشتن داده های شما به صورت باینری بر روی بخش های بسیار ریز دیسک می باشد. برای خرید تک می توانید ثبت سفارش خود را انجام دهید و بعداز پرداخت کالا برای شما ارسال می شود. رایانه ها معمولا دارای یک هارد دیسک هستند.در اولین قدم بهتر است که پارتیشن های هارد دیسک خودتان را نامگذاری کنید تا بعدا درایو های دو هارد را به راحتی از یکدیگر تشخیص دهید. باید رایانه تان را روشن کنید و به محض روشن شدن رایانه کلید Delete را فشار دهید تا وارد تنظیمات Bios شوید.این منو ممکن است با توجه به نوع مادربرد متفاوت باشد.اما معولا در اولین منو تنظیمات هارد دیسک تعیین می شود. جامپر یک قطعه ریز است که می توان به وسیله آن تنظیمات یک قطعه سخت افزاری را به صورت فیزیکی تغییر داد.در جدول موجود روی بدنه هارد دیسک به دنبال وضعیت Slave بگردید.شما باید جامپر هارد دیسک دوم را با توجه به توضیحات این جدول به حالت Slave تغییر بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید