تفاوت هارد دوربین با کامپیوتر – شرکت علم و صنعت

در این مقاله با کاربرد هارد و انواع آن آشنا میشوید.هارد دیسک یا هارد درایو، ابزاری است برای نگهداری وذخیره اطلاعات؛ این اطلاعات میتواند سیستم عامل، نرم افزار یا فایلهای محرمانه ویا شخصی باشد. هاردهای ۳.۵ اینچی بیشتر در لپ تاپ یا کامپیوترهای شخصی استفاده میشوند. یکی از موارد مهمی که باید در ارتقا هارد کامپیوتر خود در نظر بگیرید، ابعاد هارد یا حافظه SSD جدیدی است که قصد استفاده از آن را دارید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که فقط این دو سایز اینچ در بازار هارد دیسک ها وجود دارد در حالی که سایز های بزرگ تر اکنون منسوخ شده اند. رایج ترین دیسک سخت SSD میباشد. وقتی صحبت از ارتقاء سخت افزاری کیس های کامپیوتری می شود ، اولین موردی که به ذهن هر کاربری می رسد ، ارتقاء ظرفیت و یا تغییر نوع حافظه اصلی است ؛ حتی با وجود استفاده روزافزون کاربران از حافظه های اکسترنال و ابری ، از اهمیت ارتقاء حافظه اینترنال کامپیوتر کاسته نشده است . بعد از SATA هارد SAS وارد بازار شد و این هارد توسعه یافته SATA می باشد. این بدین معناست که هارد به صورت موازی کار میکند در اینجا منظور کابل هارد است که تقسیم کنندههای pins میباشد؛ اطلاعات را ارسال میکند و از طرف دیگر دریافت میکند.

ضخامت کابلها کمتر بوده و نازک تر هستند؛ در چنین شرایطی هوا در کابل جریان داشته و از گرم شدن بیش از حد جلوگیری میکند. بنابراین در چنین شرایطی شما هنگام خرید هارد اینترنال باید به چنین نکتهی مهمی توجه داشته باشید و به استفادهی ثابت از آن نگاه ویژهای داشته باشید. زمانی که شما یک کامپیوتر و یا لپ تاپ را خریداری می کنید بدون شک باید دارای فضایی برای ذخیره سازی داده ها، برنامه ها و فایل ها را داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن اطلاعات دیجیتالی خود را نگه داری کند. شرکت های تولیدکننده قطعات سخت افزاری مختلفی ، به تولید هارد دیسک و SSD می پردازند ، اما شاید مطرح ترین شرکت هایی که در این زمینه نامشان را شنیده باشید ، مربوط به کمپانی های خوشنام هیتاچی ، وسترن دیجیتال ، توشیبا و سی گیت باشند . جایگاه هارد دیسک کجاست؟ حالا شما باید از کابل SATA برای وصل کردن هارد به مادربرد استفاده کنید. پس باید هنگام خرید به پارامتر PRM یا دور بر دقیقه آن توجه داشت. حتما باید مترجم و فریمور Firmware هارد با نوع موتور همخوان باشد.

رابط اتصال SATA ، روش قدیمی تری برای نصب هر دو نوع حافظه های SSD و HDD است . البته امروزه با پیشرفت فناوری و صنعت محصولات دیجیتالی، شما می توانید با هر مدل کامپیوتر قدیمی و جدیدی که دارید با استفاده از رابط های مبدل انواع و اقسام قطعات مورد نیازتان را بر روی مادربرد سیستم خود نصب نمایید. علاوه بر این، این نوع هاردها سرعت بالاتری در انتقال داده دارند، چرا که عاری از قطعات متحرک هستند. در مواقع بسیاری هارد دیسک داخلی سیستم شما مجبور است به دلایلی دنبال اطلاعاتی که از قبل در خود ذخیره نموده است، بگردد که به سرعت انجام آن در حقیقت سرعت کنکاش یا همان جستجوی اطلاعات گفته می شود. ۱۰۰۰۰۰۰۰ نانومتر) با دیسک خود فاصله دارد. دو رشته DNA است که روی هم قرار میگیرند؛ و یا یک دهم قطر مو، ۵ نانومتر است. پس سکتورهای بیشتری در یک سکتور و در نهایت در یک پلیت جا میگیرد. پس از نسل دوم، هارد جدیدتری معرفی شد که سرعتی معادل ۶ گیگابایت داشت. نسل اول آنها سرعتی معادل یک گیگابایت داشت، اما در نسل دوم به ۳ گیگابایت رسید. هارد دیسک های قدیمی تر دارای حجم چند صد مگابایت تا چندین گیگابایت بودند.

بنابراین در کیس های کامپیوتری که از مادربوردهای قدیمی تر استفاده می کنند نیز می توان از این نوع حافظه پرسرعت استفاده نمود . اینکه میان هارددیسک و حافظه پرسرعت SSD ، کدام حافظه کامپیوتری مناسب استفاده شماست ، علاوه بر نوع کارکرد که بالاتر نیز به آن اشاره شد ، هزینه خرید نیز موثر است . جالب است بدانید بر خلاف هارد دیسک HDD ، درون حافظه SSD هیچ قطعه متحرکی وجود ندارد . اشاره کرد ؛ اما اگر هنوز به دنبال حافظه پرظرفیت برای مصارف عمومی و خانگی هستید ، استفاده از هارد دیسک کامپیوتر قطعا گزینه مناسبی خواهد بود . از دیگر معایب SSDها میتوان به عدم بازیابی اطلاعات اشاره کرد البته این مورد به میزان آسیب هارد بستگی دارد. یکی از معایب این هارد، نیاز به درایور خاص برای شناسایی توسط رایانه است. این نوع هارد به اسلات PCI روی مادربرد، متصل میشود.از دیگر کاربردهای این هارد، استفاده آنها به عنوان هارد ثانویه است. برای استفاده در DVR یا دوربین مداربسته، نیاز به صفحهای داریم که از ابتدا تا انتها شروع کند به نوشتن و دوباره از ابتدا تا انتها شروع کند به نوشتن.

دیدگاهتان را بنویسید