تفاوت هارد دوربین با کامپیوتر – شرکت علم و صنعت

تکنولوژی NoTouch Ramp Load موجب کاهش فرسودگی هد و افزایش ضریب اطمینان گردیده و تکنولوژی IntelliPower موجب کاهش توان مصرفی و افزایش کارایی و پایداری هارد دیسک میگردد. هارد دیسک ها معمولاً در دو نوع اینترنال و اکسترنال موجود می باشند که هر کدام از آنها نیز به نوبه خود از لحاظ تکنولوژی و عملکرد دارای دو نوع HDD و SSD هستند که می توان با توجه به نوع کارایی که دارند مدل مورد نظر را انتخاب نمود. به عبارت ساده تر، همان هاردهایی که در داخل کیسها استفاده میکنیم، اغلب از نوع ۳.۵ اینچی هستند. نحوه قرار گیری این بازو بدین گونه است که بر روی هر دیسک به ازای هر هد یک بازوی مکانیکی وجود دارد که پس از اتصال قسمت چرخان بازو به هسته اصلی یا همان مغز هارد دیسک منتهی می شوند. میانگین زمان بین خطاها (MTBF) در این هارد دیسک، برابر یک میلیون ساعت است. هزینه و قیمت کم و سرعت نسبتاً زیاد هاردهای اینترنال از مزایای آن و مقاومت کم آنها در برابر شرایط محیطی (مانند ضربات) و احتمال از دست رفتن دادههای نوشته شده از جمله معایب هاردهای اینترنال شناخته میشود. تکنولوژی قالببندی پیشرفته (Advanced Format) بهمنظور افزایش ظرفیت ذخیرهسازی هارددیسک، تکنولوژی Cool & Quiet بهمنظور خنک کردن بیشتر هارددیسک و کم شدن سر و صدای آن، تکنولوژی Shock Guard بهمنظور بالا بردن مقاومت هارددیسک در برابر ضربه یا شوک و تکنولوژی Data lifeguard برای حفاظت از دادهها به کار میرود.

خرید هارد اینترنال (Internal HDD) ممکن است برای برخی از کاربران کمی مشکل باشد و دلیلش هم آشنا نبودن آنها با فاکتورها و معیارهای مهمی است که در هنگام خرید هارد باید به آنها توجه کنند و نکات قابل ذکری که باید در نظر داشته باشند. راهنمای خرید هارد دیسک داخلی یا اینترنال کامپیوتر و لپتاپ و فاکتورها و موارد مهمی که در خرید هارد، باید به آنها توجه داشته باشید. این هارد دیسک سیگیت از طریق رابط SATA3.0 به رایانه متصل شده و حداکثر سرعتی که توسط این رابط میتوان تجربه کرد، 6 گیگابیت برثانیه است. حافظهی کش این سری 8 تا 64 مگابایت است و اصولاً از طریق دو رابط SATA II با سرعت 3 گیگابیت بر ثانیه و SATA III با سرعت 6 گیگابیت بر ثانیه به کامپیوتر شما متصل میشوند. از آنجا که تمام اطلاعات یک کامپیوتر روی هارد درایو ذخیره میشود، بسیار طبیعی است که قبل از فروش هارد یا نصب سیستم عامل جدید بخواهید تمام اطلاعات را به طور کامل پاک کرده و اصطلاحا wipe کنید. اما اگر قرار است یک سرعت بالا در پردازش را روی لپ تاپ یا سیستم دسکتاپ خودتان داشته باشید باید از هارد های SSD استفاده کنید. اگر به سرعت بیشتری نیاز داشته قاعدتاً باید پول بیشتری خرج کنید!

ظرفیت هاردی که میخواهید بخرید به خود شما و نیازتان بستگی دارد. امکان تحمل شوک جریان برقی در هارد سری سیاه وجود دارد و در مقابل آن مقاومت مناسبی از خود نشان می دهد. در دسته سوم هارد دیسک های بنفش قرار دارند که این دسته هارد دیسک ها دارای مقاومت خوبی در برابر برقی که از سمت ورودی جریان برق به آن ها وارد می آید، دارند. فیلتر گردش مجدد که در تصویر با رنگ سبز مشخص شده است، میتواند ذرات بسیار ریز را در خود به دام اندازد و آسیب ناشی از رطوبت و گرد و غبار را محدود سازد. فنّاوریهای به کار رفته در ساخت این هارد اینترنال، بسیار عالی بوده و همچنین باعث بالا رفتن ضریب اطمینان هارد دیسک، کاهش مصرف انرژی، بهبود ردیابی و جابجایی اطلاعات و کاهش هزینهها میشوند. همچنین قابلیت Intelliseek برای ارائه تعادل میان عملکرد و قدرت به کار میرود، تکنولوژی Cool & Quiet بهمنظور خنک کردن هارد دیسک و تکنولوژی Advanced Format جهت افزایش ظرفیت ذخیرهسازی هارد دیسک به کار میرود. این هارد دیسکها اغلب در کامپیوترهای شخصی دسکتاپ (Desktop PC) استفاده میشوند. فناوری ذخیره اطلاعات یکی از مهم ترین زمینه های توسعه فناوری در چند دهه اخیر بوده است.

فناوری بهکاررفته در ساخت این هارد دیسک باعث کمتر شدن صدا، تولید حرارت کمتر و مصرف برق کمتر میشود. این هارد داخلی به فناوری ImagePerfect با ویژگی ضبط تصاویر بهصورت 24 ساعته تجهیز شده است. این مدل از هاردها نیز بصورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته بایستی آماده به کار باشند و چون هستند، می توان از لفظ مرگ نداشتن این مدل از هارد دیسک های اینترنال برای آنان استفاده نمود. اگر هاردی برای کامپیوتر رومیزی خود میخواهید، اگرچه از نوع ۲.۵ اینچی نیز میتوانید استفاده کنید، بهتر است نوع ۳.۵ اینچی را در نظر داشته باشید. سرعت انتقال دادهها در این نوع ۵ الی ۱۳۳ مگابایت است. حافظه داخلی کامپیوتر یا هر وسیله دیجیتالی که باید بخشی از اطلاعات را در خود نگه دارد دارای اهمیت زیادی است. اگر قصد تهیهی بهترین هارد اینترنال بازار را دارید که سرعت زیادی داشته باشد، SkyHawk انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. تکنولوژی NoTouch Ramp Load با حصول اطمینان از اینکه نوک هد، هرگز با دیسک برخوردی نداشته باشد، از هارد دیسک محافظت کرده و موجب کاهش فرسودگی و استهلاک هد و افزایش ضریب اطمینان درایو میشود. هرچه سرعت چرخش هارد بیشتر باشد، تاخیر دسترسی به دادهها نیز کمتر میشود چون چرخیدن صفحات است که سکتور دادهها را زیر هد خواندن/نوشتن قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید