تفاوت هارد دوربین با کامپیوتر – شرکت علم و صنعت

تمام هارد دیسک های رایانه ای اصلی در داخل کیس کامپیوتر پیدا می شوند و با استفاده از کابل ATA ، SCSI یا SATA به مادربرد رایانه متصل می شوند. اگر این هارد اولیه شما می باشد، باید کابل را در مادربرد به اولین سوکت SATA وصل کنید که روی مادربرد با لیبل SATA0 یا SATA1 مشخص شده است. هارد دیسک های آبی رنگ در دسته دوم قرار می گیرند که تفاوت آن ها نسبت به هارد دیسک های سبز رنگ در دوام بالا و طول عمر بالاتر آن ها می باشد، به همین دلیل در سرور ها و رایانه هایی که به صورت طولانی مدت و مداوم فعال هستند مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی ، از هارد های 2.5 اینچی در لپ تاپ استفاده می شود ، در حالی که هارد های 3.5 اینچی بیش تر در رایانه های رومیزی و سرورها استفاده می شود. هارد دیسک، دستگاه ذخیره سازی اطلاعات به صورت دایمی و پایدار است یعنی با قطع برق و یا خاموش شدن سیستم، اطلاعات هارد باقی میماند تا زمانی که خودمان آن را پاک کنیم. ذخیره به این صورت است که هد نوشتن ، مکان های داده موجود بر روی پلاتر را طبق دستور صفر یا یک بودن ، تغییر قطب می دهد .

مقاوم تر است. همچنین با قرار گرفتن سنسوری به نام RV در ظرفیتهای بالاتر از 4 ترابایت این هاردها میتواند لرزشهای بیشتری را کنترل کند. هارد دیسک ها هنگام خواندن و نوشتن داده ها از SSD آهسته تر عمل می کنند ، اما ظرفیت بیشتری را برای ذخیره اطلاعات ارائه می دهند. امروزه گزینه های ذخیره سازی بیشتر و بیشتری در اختیار مصرف کننده های متوسط قرار می گیرد که ارزان تر ، قابل حمل و قابل اعتماد تر هستند. با این وجود ، فضای داخلی کامپیوتر های رومیزی بیش تر است و به شما امکان انتخاب هر یک از هارد های 2.5 و 3.5 اینچی را می دهد. یعنی به بیان ساده تر زودتر خراب می شوند. برای مثال اگر شما ۴ عدد دوربین داشته باشید نیاز به یک هارد ۱ TB دارید و ۱۲ روز ضبط تصویر. از آنجاییکه قرار است سرور ۲۴ ساعته و هفت روز هفته روشن بماند، بنابراین هارد دیسک سرور نیز باید بدون وقفه روشن باشد و بدون مکث، ثبت و ضبط اطلاعات را انجام دهد.کاری که بدونشک از عهده هارد دیسک لپتاپ و هارد دیسک کامپیوتر خارج است!

تفاوت هارد دیسک کامپیوتر با هارد دیسک سرور چیست؟ آیا کامپیوتر بدون هارد اینترنال کار میکند؟ در حقیقت، خرید هارد کامپیوتر دست دوم SSD باعث میشود سرعت انتقال اطلاعات شما به بیش از 500 مگابایت بر ثانیه برسد؛ در حالی که در هاردهای HDD این عدد برابر 40 یا 50 مگابایت بر ثانیه است. به این خاطر میگوییم که برخی از مادربردها امکان استفاده همزمان از هارد و SSD را فراهم میکنند. هارد SSD دارای سرعت بسیار بالایی بوده و دیگر از بخشهای مکانیکی در آنها استفاده نشده است. انواع مختلف هارد دیسک چیست و کدام یک را باید انتخاب کنید؟ این فایل های مزاحم ، همیشه همه جا هستند که پاک کردن آن ها بدون نرم افزار بسیار دشوار است زیرا Disk cleanup سیستم شما توانایی دسترسی به فایل های کش را ندارد . مثلا باز کردن یک فایل ورد با HDD زمان ۳۲ ثانیه را لازم دارد ولی در عرض کمتر از ۲ ثانیه با SSD باز میشود. به جای یک هد خواندن و نوشتن در حال حرکت ، SSD از ترانزیستورها و سایر اجزای الکتریکی ساخته شده است که شما معمولاً روی یک تراشه دارید.

تمام سر خواندن / نوشتن به یک بازوی دسترسی واحد متصل شده است به طوری که آن ها نمی توانند به طور مستقل حرکت کنند. بههمین دلیل است که کاربران در آینده میتوانند از هارد اینترنال با ابعاد کوچکتر و اندازه ذخیرهسازی بالا استفاده کنند. اولین مدل های درایو PATA از کابل ۴۰ سیم استفاده شده بود که در یک کانکتور ۴۰ پین گسترده قرار گرفت. برای اتصال هارد دیسک و سایر دستگاه های جانبی به رایانه از یک کانکتور روبان تخت ۵۰ پین استفاده شده است. پاسخ کوتاه این است که دیگر از فناوری ذخیره مغناطیسی استفاده نمی شود. اگر مطمئن هستید که بیشتر از ۱ ترابایت از حافظه آن استفاده نخواهید کرد، لازم نیست پولتان را برای هاردی با حجم بیشتر صرف کنید بجای آن می توانید بر روی معیارهای دیگر تمرکز کنید. پروسه ی انتقال موازی اطلاعات یعنی انتقال بیت های داده ، در طول مسیر یک رشته یا سیم ، بـا جهت عکس آن در رشته یا سیم دیگر . هارد دیسک اینترنال یا هارد داخلی مخفف کلمه Hard Disk Drive می باشد که ارزانترین وسیله ذخیره سازی بر روی کامپیوتر و لپ تاپ است.

دیدگاهتان را بنویسید