تفاوت هارد دوربین با کامپیوتر – شرکت علم و صنعت

همانطور که پیشتر توضیح دادیم، سازوکار هارد دیسک لپتاپ با هارد سرور یکی است و کاملا مشابه هم هستند اما دو اختلاف آشکار میان این دو وجود دارد. اگر پیام خطایی مبنی بر عبارت “Drive c: not found” (یا چیز دیگری شبیه به آن) دریافت نمودید، مفهومش این است که کامپیوتر شما نمیتواند هارد دیسک را شناسایی نماید چون همه تنظیمات CMOS را از دست داده است و این زمانی اتفاق میافتد که باتری CMOS را وارد نمایید: وقتی کامپیوترتان راه اندازی میشود، کلید f10, f1, وDelete را فشار دهید یا هر کلید دیگر کامپیوترتان. هارد دیسک ها وظیفه دارند تمام اطلاعات داده های سیستم عامل یعنی همه ی فایل های شخصی را در خود حفظ و نگه داری کند و تا زمانی که کاربر نخواهد آن فایل را پاک کند این داده ها به صورت سالم نگه داری شوند اما ممکن است در مواردی به علت بروز مشکل هارد به صورت خودکار اطلاعات خود را پاک کند که در یک مطلب با عنوان بازیابی اطلاعات برای شما توضیح دادیم میتوانید برای بازیابی اطلاعات خود از این مطلب استفاده کنید همچنین نخواندن هارد اکسترنال در ویندوز ۱۰ و رفع مشکل آن یکی از مهمترین سوالات کاربران رایانه کمک است که به صورت کامل برای شما در مطلب بالا بیان شده است.

البته همانطور که ذکر کردیم وظیفه اصلی این صفحات حفظ و ذخیره سازی داده ها به صورت مقادیر مغناطیسی صفر و یک بر روی قسمت های بسیار ریز می باشد که سکتور نامیده می شود، نا گفته نماند هر کدام از این سکتورها توانایی نگه داری یک بیت داده را دارند. درایوهای با مقطع خیلی کوچک ارتفاعی حدود ۰٫۷۵ اینچ ، ۰٫۶۵ اینچ و ۰٫۴ اینچ و یا ۰٫۳۷ اینچ دارند. درایوهای SSD لرزشی در هنگام کار ندارند اما هاردها لرزش کوچی دارند. بهویژه اگر اطلاعات موجود در هارد اهمیت و ارزش بالایی برای شما دارند. هارد دیسک اکسترنال، برخلاف نسخه داخلی، قابلیت حمل بالایی دارد و میتوانیم در هر جایی از آن استفاده کنیم. یک هارد دیسک پیشرفته قادر به ذخیره سازی حجم بسیار بالائی از اطلاعات در فضائی اندک و بازیابی اطلاعات با سرعت بسیار بالا است . امروزه با بالا رفتن فضایهارد دیسکهایی که برای کامپیوترها خریداری میشود ایجاد پارتیشن بندی را امری تقریباً ضروری کرده است چرا که چند دیسک کوچک بهتر از یک دیسک بزرگ اطلاعات را نگهداری میکنند. برای شروع کار روی Wipe کلیک کنید.

اگر هارد اکسترنال شناسایی شده است، بر روی گزینه Option و سپس Mount کلیک کنید. اما با وجود قیمت بالا و به نظر غیر منطقی هارد های SSD، این گزینه برای گیمرها و کسانی که میخواهند کارهای گرافیکی سنگین با کامپیوتر خودشان انجام بدهند، یکی از بهترین گزینه ها بریا خرید به حساب می آید. برای خواندن و نوشتن اطلاعات از روی دیسک گردان از هد استفاده میشود . جابجا می گردد. گرداننده هارد دیسک می تواند هد مربوط به هارد دیسک را در هر ثانیه ۳۰۰۰ اینچ به چرخش در آورد . هارد دیسک در سال ۱۹۵۰ اختراع گردید. در ادامه به منظور تمایز آنها با فلاپی دیسک ها از واژه ” هارد دیسک ” استفاده گردید. به منظور افزایش ظرفیت هارد دیسک می توان تعدادی از صفحات را استفاده کرد . هاردهای مخصوص بازی یا همان مدل های گیمینگ از ظرفیت و سرعت به مراتب بیشتری در مقایسه با نوع قبلی خود برخوردار هستند.

همچنین دیگر از عملکرد مکانیکی در این نوع از هاردها خبری نبوده و ساختار آنها به صورت مغناطیسی می باشد. مبدل دیجیتال به آنالوگ باعث میشود که کنترل کنندههای دیسک در یک مرحله بسیار کوچک و مستقیما به سمت سرها حرکت کنند. یک پوسته ( قاب ) آلومینیومی که کنترل کننده هارد دیسک در درون آن ( یک سمت دیگر ) قرار دارد. به این نوع دیسک ها در ابتدا ” دیسک ثابت ” می گفتند. البته نوع 1.8 اینچی نیز وجود دارد اما چندان در میان کاربران عادی رایج نیست. درادامه و زمانیکه درایو High level format گردید، با توجه به نوع سیستم عامل و سیاست های راهبردی مربوطه ساختارهائی نظیر : جدول اختصاص فایل ها، جدول آدرس دهی فایل ها و… با توجه به این که کامپیوتر جزئی جدا ناپذیر از لوازم خانگی شده، در چند سال گذشته نیازهای ذخیره سازی اطلاعات به طور پیوسته در حال افزایش بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید