تفاوت هارد دوربین با کامپیوتر – شرکت علم و صنعت

HAMR، تکنولوژی جدید ذخیره سازی روی Plate ها است که هنگام ذخیره سازی، پلیت را گرم میکند تا در کمترین فضای ممکن، بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشید. تنها عیبی که این هارد دارد گارانتی کوتاه مدت این هارد توسط توشیبا میباشد. از آنجا که تمام اطلاعات یک کامپیوتر روی هارد درایو ذخیره میشود، بسیار طبیعی است که قبل از فروش هارد یا نصب سیستم عامل جدید بخواهید تمام اطلاعات را به طور کامل پاک کرده و اصطلاحا wipe کنید. برای این که بتوانید مشکل صدا دادن هارد لپ تاپ و کامپیوتر را برطرف کنید، در ابتدا باید مشخص کنید که هارد شما چه نوع صدایی میدهد. هرچه سرعت چرخش هارد بیشتر باشد، تاخیر دسترسی به داده ها نیز کمتر می شود چون چرخیدن صفحات است که سکتور داده ها را زیر هد خواندن/نوشتن قرار می دهد. بنابراین بازوی مکانیکی هد ممکن است بین قسمت های platter جابه جا شود و قسمت هد وظیفه دارد طبق دستور خواندن یا نوشتن کار خود را بر روی sector فیزیکی مورد نظر انجام دهد. در لحظهای که روی نقطهای از پلیت، دیتا نوشته میشود، آن نقطه گرم میشود تا هد تاثیرش را بگذارد چرا که در گرما، تاثیر مغناطیسی بیشتر خواهد بود. نصب اولین سیستم عامل، معمولا زمانی است که هارد درایو جدی برای اولین بار فرمت میشود.

که بهترین و اولین گام برای عیب یابی هارد درایوی با هر مشکلی، اجرای تست هارد درایو است. یکی دیگر از علائم خرابی تدریجی هارد درایو کامپیوتر ، برخورد کردن شما در سیستم عامل با فایل های در حال تخریب می باشد یعنی ارورهای مختلفی که در حین کار با هارد دیسک لپتاپ مشاهده میکنید مانند ارور Corrupted Data بدین تریتیب که در زمان باز کردن فایل خاصی در ویندوز ، خطاهایی مانند سبز یا طوسی شدن قسمتی از عکس را میبینید و یا فایل مورد نظر به صورت کامل باز نمی شود . بدیکتور یعنی قسمتی از هارد دیسک که در نگه داری از اطلاعات ناتوان است ، بدسکتور هارد نامیده میشود که به دلیل پوشانده شدن خودکار توسط سیستم عامل نصب شده ، شناسایی مجدد این سکتورها سخت می شود ، به ویژه در شرایطی که بخش عظیمی از فضای هارد دیسک را میگیرد. پس دور از انتظار نیست که با همه ی این مزایا قیمتی بالا داشته باشد. در کنار تمام این مزایا این نوع هارد نقطه ضعفی دارد که به ویژگی آن برمیگردد. در جدول زیر نشان می دهد که چه تعداد دوربین چه حجم از حافظه را برای تعداد روز ضبط می خواهد.

حالا اگر بخواهیم بدانیم چه چیزی در هارد ذخیره می شود از یک هارد دیسک می توان برای ذخیره داده ها از جمله عکس ، موسیقی ، فیلم ، اسناد متنی و پرونده های ایجاد شده یا بارگیری آن ها استفاده کرد. برد هارد شامل یک کنترلر، حافظه کش، حافظه رام و آی سی موتور هارد می شود. تنها راه حلی که در این مواقع میتوانیم استفاده کنیم ، تهیه ی یک نسخه ی پشتیبان از اطلاعات مهم است و همچنین انتقال آن ها به محلی مطمئن می باشد ، قبل از اینکه که هارد دیسک مورد نظر ما به طور کامل از بین برود .باید اطلاعات خود را برداریم. برای راه اندازی خدمات مجازی سازی سرور با آوش نت در ارتباط باشید. چرخاندن این موتور نیاز به انرژی زیادی دارد به همین دلیل در کنار اکثر موتورها، IC راه انداز یا درایور نصب میشود. برای انجام این کار بهتر است ابتدا از فایل های داخل پوشه Documents و Downloads شروع کنید زیرا بیشترین حجم هارد درایور در ویندوز مربوط به این پوشه ها است . اما باید حواستان را جمع کنید زیرا ممکن است در آینده و با تکرار شدن صدا، برای هارد درایو مشکلی جدی ایجاد شود. این روزها از هارد دیسک ها برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده میشود اما اینموضوع خیلی مهمه که در نظر داشته باشیم هارد عمری محدودتر در مقایسه با روش های باستانی ذخیره سازی همچون سنگ ، ثبت های مدارس قدیمی ، پاپیروس و یا کاغذ دارد.

رنگ آبی هارد وسترن با هدف کاربردی عمومی با بازدهی مناسب طراحی شده است.هارد آبی رنگ همان هارد اولیه برند وسترن می باشد که کاملا مناسب برای کاربری های روزمره و جوابگوی بسیاری از نیازهای کاربران می باشد ضمن این که قیمت معقول و سرعت مناسبی دارد که برای هارد اولیه کامپیوترهای رومیزی ، لپ تاپ ها و برخی ایکس باکس ها مورد استفاده قرار می گیرد و در مدل های بروز تر در این رنگ هارد اطلاعات در یک مرکز متراکم شده اند تا سرعت دست یابی به اطلاعات بالاتر رود. زمانی است که یک درایو اکسترنال وسترن دیجیتال میخرید معمولا به همراه قاب جدا نشدنی خواهد بود که شما نمی توانید آن را باز کرده و هارد فعلی را با هاردهای جدیدتر با فضای بالاتر آپگرید کنید . برای دیدن بد سکتور ها و چک کرد خرابی هارد که از طریق بد سکتورها به وجود امده است میتوانید از ابزار Check Disk ، استفاده کنید و اقدام به چک کردن هارد دیسک خود نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید