تفاوت هارد دوربین با کامپیوتر – شرکت علم و صنعت

این نوع RAID برای سرورهای پایگاه دادهای که دارای فرآیندهای نوشتن و خواندن زیادی هستند بسیار مناسب است با این حال باوجود پیادهسازی نرمافزاری و سختافزاری، برای آن حداقل به چهار هارد نیاز دارید. در این RAID به دلیل برخورداری از قابلیت خطاپذیری اگر یکی از هارددیسک دچار مشکل و اختلال شود، دادهها از سایر دیسکهای موجود قابل بازیابی خواهد بود. البته تبدیلهای تکی که فقط ساتا یا IDE را به USB تبدیل میکند نیز موجود است. در اواخر سال ۲۰۰۲ و اوایل سال ۲۰۰۳ به جهت سرعت دادن انتقال اطلاعات هارد SATA ساخته شد. این روش نیز با هر نوع هارددیسکی و با هر سرعت تبادل اطلاعاتی کار خواهد کرد. از طرفی این نوع RAID هم بهصورت نرمافزاری و هم بهصورت سختافزاری قابل پیادهسازی است. چگونه مطمئن شویم که مشکل سختافزاری است؟ مطمئن شوید که پاک شدن تمامی اطلاعات به درستی انجام میشود. اما اگه هارد دوم یه هارد جدید و آکبند باشه ، باید پارتیشن بندی و فرمت انجام بدین که در ادامه میگم ، اصلا کاری نداره .

بسته به حجم هارد تون میتونید چند پارتیشن مختلف ایجاد کنید ، ظرفیت و اسم شونو تعیین کنید و استفاده کنید ، اصلا کاری نداره ! هارد دیسک ساختار مختلفی دارد و بعد از قدرت گرفتن هارد دیسک داخلی، هارد دیسک اکسترنال نیز به بازار عرضه شده و مورد توجه خریداران قرار گرفت. سرعت هارد اینترنال با سه ویژگی رابطه مستقیم دارد اول سرعت چرخش دیسک که بین ۵۴۰۰ تا ۷۲۰۰ دور می باشد دوم حافظه بافر که بین 8MB تا 128MB می باشد و سوم نوع چیپستی که بر روی برد هارد می باشد . به طور کل از این روش صرفا در سازمانها و شرکتهایی که سرعت و امنیت اطلاعات از نکات حائز اهمیت به شمار میآیند مورد استفاده قرار میگیرد. به این ترتیب اگر در هر یک از هاردهای مورد استفاده دچار اختلال عملکرد شود، دادههای ذخیرهسازی شده روی سایر هارددیسکها نیز دچار مشکل و غیرقابل بازیابی میشوند.

در این روش دو هارد به طور موازی با یکدیگر بارگذاری میشوند به طوری که اگر هارد اول دچار اختلال شود، هارد دوم بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه خواهد داد و آسیبی به اطلاعات وارد نمیشود. RAID ۵: در این نوع RAID دادهها زمانی که روی دیسکها نوشته میشوند همزمان نوعی داده به نام Parity نیز روی دیسکهای دیگر بهصورت منظم نوشته میشود که از این Parity برای بازیابی اطلاعات در صورت بروز مشکل استفاده میشود. با این حال اگر بخواهیم به طور خلاصه بگوییم منظور از آرایهای از دیسکهای اضافه بر سازمان یا RAID Array، استفاده از چندین هارد با یکسری اطلاعات یکسان بهصورت همزمان در کنار هم است. به این ترتیب هر میزان که دلتان خواست میتوانید درایوهای جدید با میزان فضای دلخواه را با ادغام نمونههای دیگر ایجاد کنید. در مرحله آخر از شما نوع پارتیشنبندی خواسته میشود که پیشنهاد میکنیم «NTFS» را انتخاب کنید. نکته منفی در خصوص استفاده از RAID Level ۱ سرعت پایین این نوع RAID به دلیل بارگذاری دوباره اطلاعات است. RAID ۰: این نوع RAID اطلاعات را بهطور مساوی بین دو یا چند هارد تقسیم میکند و هدف اصلی آن ساخت یک پارتیشن بزرگتر است.

برای انجام این ترفند در سیستم مک نیز ابتدا از محتویات درایو اصلی پشتیبانگیری کنید سپس مسیر /Applications/Utilities/Disk Utility را طی کنید. بهترین راه پشتیبانگیری اطلاعات چیست؟ البته RAID دیگری نیز وجود دارند که برای راه اندازی نیاز به تخصص خود دارند و بسته به نیاز کاربران مورد استفاده قرار میگیرند. زمانی که سیستم عامل یا یکی از قطعات سخت افزاری نیاز به ذخیره کردن داده یا دریافت آن داده ها را دارند ، دیسک کنترلر وارد عمل می شود و دستور مورد نظر را برای کنترل کننده مرکزی ارسال می کند . زمانی که سیستم عامل یا یکی از قطعات سخت افزاری نیاز به ذخیره کردن داده یا دریافت آن دادهها را دارند، دیسک کنترلر وارد عمل میشود و دستور مورد نظر را برای کنترل کننده ارسال میکند. برخی از فروشگاهها قیمتهای بسیار بالایی را تعیین میکنند که به جز تحمیل هزینه بر مشتری هیچ چیز را در نظر نمیگیرند پس یک فروشگاه معتبر را انتخاب کنید که فروشگاههای اینترنتی به دلیل تعیین قیمتهای رقابتی میتوانند انتخاب مناسبی باشند. اکنون دکمه Add button را انتخاب کرده و پس از انتخاب درایو دوم، میزان فضای مورد نیاز را هم بر حسب مگابیت تعیین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید