تفاوت هارد دوربین مداربسته با هارد کامپیوتر

هارد های HDD که پیش از این در دستگاه های قدیمی لپ تاپ و کامپیوتر استفاده می شد، از ساختار مکانیکی برخوردار بوده و به همین دلیل سرعت کمتری نسبت به SSD های امروزه دارند. قیمت مناسب و طول عمر بالا موجب شده تا سیگیت در بسیاری از موارد از وسترن دیجیتال پیشی بگیرد و سهم زیادی از بازار هارد های اینترنال را تصاحب کند. از آن ها برای ذخیره سازی و نگهداری لحظه به لحظه اطلاعات استفاده می شود و به همین خاطر از طول عمر بسیار بالایی نیز برخوردار هستند. به مرور زمان و با افزایش ظرفیت هارددیسک ها و فلش مموری و دیگر تجهیزات ذخیره سازی ، اختلاف ظرفیت به چندین گیگابایت می رسد که باعث نارضایتی برخی کاربران شده است. شما هم مانند من حتما بسیاری از فایل های شخصی و ارزشمندی مانند اسناد ، فیلم ، فایل های صوتی و تصاویر بر روی هارد دیسک کامپیوتر خود ذخیره می کنیم اما این روزها به علت استفاده ی بسیاری از افراد از دستگاه هایی مانند لپ تاپ و یا استفاده از هارد اکسترنال ، حمل و جا به جایی این تجهیزات در طی گذر زمان ، عمر هارد را زودتر از زمان واقعی آن کاهش داده است .

یک حالت به این شکل هست که خود ویروس نقش خراب کردن سکتور های هارد را دارد و در حالت دیگر به خاطر ساز و کار زیاد ویروس در هارد و بالا بردن کارکرد آن عمر مفید هارد را کاهش داده و سکتور را خراب میکند. مولدهای مختلفی وجود داشته و کار آنها پر کردن هارد دیسک با دادههای تصادفی و بهم ریخته به منظور از بین بردن امکان بازیابی فایلهای واقعی قبلی است. این ابزار، دادههایی که با وجود حضور در هارد دیسک فضای در اختیارشان قابل استفاده علامتگذاری شده است را واقعا پاک میکند! سرعت چرخش هارد دیسک تعیین کننده سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات هارد دیسک است. به همین دلیل همواره شرکت های تولید کننده سعی بر ارائه قطعات کوچکتر داشتند. هارد های نظارت تصویری که در بازار بیشتر از دو برند معروف سیگیت و وسترن دیجیتال (هارد بنفش) شناخته میشوند به صورت ویژه برای نصب دوربین های مداربسته طراحی و تولید شده اند. بعد از پایان کار، حتما حرف درایو متعلق به دیسک را برای مراحل بعدی به خاطر بسپارید. بعد از پایان کار، کلمه Pass با رنگ سبز در کنار نام درایوهای حذف شده نمایش داده میشود.

در برخی دیگر، باید حفرهای واقع در یکی از لبههای بدنه را با یک شی تیز فشار داده و نگه دارید. مشکل زمانی بروز میکند که درایو :C یکی از پارتیشنهای یک دیسک سخت افزاری باشد. این هارد ها توانایی تحمل دمای بالاتر و سرعت بیشتر دارند تا به یکی از قابل اطمینان ترین گزینه های بازار تبدیل شوند. بعد از اعمال هر تغییر در تنظیمات پیشفرض، ساعت واقع در گوشه بالا و سمت راست، عدد متفاوتی به عنوان تخمین زمان فرآیند نشان خواهد داد. در برخی لپ تاپها برای ورود به تنظیمات بوت، باید سیستم را خاموش کرده و سپس انگشتتان را چند ثانیه روی کلید ریکاوری، واقع در کنار کلید پاور، نگه دارید. تیک کنار درایوهای مورد نظر را بزنید. مدل ST3000DM001 سیگیت محصولی جنجالی بوده است؛ زیرا نرخ خطای بالا در کنار سوختگیهای متعدد از خود نشان داده و همین مسئله موجب پدید آمدن دردسرهای حقوقی بسیاری برای سازنده شده است. ابتدا از فایلهای مهم بکاپ تهیه کنید. با دقت درایوهای کامپیوتر دسکتاپ یا لپ تاپ خود را مرور کرده و اطلاعات خود را در جایی مطمئن ذخیره کنید. هارد دیسک درایو ، اساسا اصلیترین و مهمترین قطعه سخت افزاری برای ذخیره اطلاعات در یک کامپیوتر است.

اگر اطلاعات کم حجم باشند و تعداد آنها کم باشد، میتوان آنها را در یک فضای ابری یا فلش را ذخیره کرد. میتوان گفت اگر نرم افزار های تعمیر هارد لپ تاپ چنین قابلیتی را داشتند عملا وجود دستگاه تعمیر هارد لپ تاپ بی معنی بود و یا هزینه برای تهیه چنین تجهیزاتی غیر منطقی و اقتصادی میشد. چه تفاوتی بین هارد دوربین با کامپیوتر وجود دارد؟ اگر این درایو به صورت :OS C یا :Windows C نامگذاری شده است، مشکلی وجود ندارد. سی دی رایت شده با فایل ISO مربوط به آن را داخل درایو نوری قرار داده و سپس کامپیوتر را ریاستارت کنید. شما عزیزان می توانید با مطالعه هر مورد به اطلاعات بیشتر در خصوص محصول انتخابی تان دست پیدا کنید. برای این کار می توانید جای اتصال دوم را از CD-Rom جدا کنید و به هارد دیسک دوم وصل کنید. همچنین این نوع هاردها نیاز به منبع تغذیه خارجی ندارند و این به این معناست که تنها با یک کابل می توانید این هارد را به کامپیوتر وصل کرده و استفاده کنید. در غیر این صورت باید برای مدل مادربورد دسکتاپ یا مدل لپ تاپ خود، در گوگل، روش ورود به منوی Boot را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید