دو راه برای اینکه بفهمیم هارد لپ تاپ مان چقدر ظرفیت دارد – رایتاپ

از معروفترین و بهترین رمهای تولیدی این شرکت میتوان به VENGEANCE LED اشاره کرد که یک رم ۱۶ گیگابایتی با فرکانس ۳٫۲ گیگاهرتز است. توجه کنید که رم کامپیوتر بالاتر از ۱۶ گیگابایت تاثیری در سرعت کامپیوتر شما نخواهد داشت. فقط توجه کنید که در صورت اجرای همزمان چند برنامه بر روی این کامپیوترها احتمال هنگ کردن آنها بهشدت بالاست. این نوع از هاردها آنچنان از قدرت پردازش و عملکرد بالایی برخوردار هستند که تنها برای همین کار می توان از آن ها استفاده نمود. خوشبختانه، درایوهای ۱۲٫۵mm بسیار نادر هستند و معمولا هارد درایو های ۲٫۵ با قاب هایی با ارتفاع ۹٫۵mm یا ۷mm کار خواهند کرد. به همین صورت اگر صدای غیرعادی مانند کشیده شدن جسمی سخت بر روی جسمی دیگر از هارد کامپیوتر به گوش شما رسید و یا زمانب که هارد شروع به کار میکند صدایی برای شروع به کار هارد میشنوید ، خرابی اجزای سخت افزاری هارد مانند موتور اسپیندل و پلترها را به ما نشان میدهد و اصلی ترین دلیل بروز این مشکل برای هارد دیسک لپتاپ و کامپیوتر ، آسیب فیزیکی است که بسیار هم برای هارد دیسک و اطلاعات درون آن خطرناک است، چرا که ممکن است باعث از بین رفتن کل اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد شا شود.

هارد درایو چگونه کار میکند؟ این شرکت هاردهای اکسترنال را در انواع طرحها و با قیمتهای متفاوتی عرضه میکند تا مشتریان با هر سلیقه و بودجهای بتوانند خریداری کنند. نوع دیگری از هارد درایوهای USB، هارد درایو اکسترنال است. قبل از اینکه آموزش مربوط به چگونگی تبدیل هارد داخلی PC به هارد اکسترنال را شروع کنیم. • ظرفیت هاردهای مشکی وسترن دیجیتال از 500 گیگابایت شروع و به 6 ترابایت ختم میشود. وقتی پلیت با سرعت ۵۴۰۰ دور یا ۷۲۰۰ دور یا بالاتر (در هارد های انترپرایزی) شروع به چرخیدن میکند، طوفانی به وجود میآید که هوا به شدت میچرخد و صدایی که در این لحظه از هارد شنیده میشود به همین دلیل است. در واقع میشه گفت ما میتوانیم در زمان نصب ویندوز متوجه شویم که هارد دیسک ما سالم است و یا اینکه خراب است و یا حتی نشانه هایی از خراب شدن هارد کامپیوتر وجود دارد. شاید تکنولوژیهای فعلی ساخت حافظهها نتواند بهخوبی پاسخگوی این نیاز باشد و مجبور به یافتن تکنولوژیهای جایگزین شویم. اما میتوان روند پیشرفت را در تکنولوژی ساخت حافظهها دانست. نام این شرکت ژاپنی برای کسانی که در حوزه حافظهها فعالیت میکنند چندان غریبه نیست. لپ تاپها معمولا از هارد درایوهای ۲.۵ اینچی و یا SSD ها استفاده میکنند.

درایوهای 3.5 اینچی معمولاً در رایانههای رومیزی یا لپ تاپهای قدیمی استفاده میشوند ، درایوهای 2.5 اینچی در لپ تاپها و نوت بوکها استفاده میشود. بنابراین حافظههای رم با ظرفیت بالا معمولا برای مصارف خاص ساخته میشوند. در ایران نیز حافظههای تولید شرکت کینگستون به دلیل ظرفیتهای متنوع، طول عمر بالا و سرعت مناسب طرفداران زیادی دارند. بنابراین اگر قصد خرید یک کامپیوتر با رم بالا را داشتید، پیش از اینکه هزینههای اضافه برای خود بتراشید، از یک متخصص کمک بگیرید. Hdd همان مخفف کلمه hard disk drive می باشد که در این نوع از تکنولوژی، ذخیره سازی اطلاعات بر روی پلتر ذخیره می شود و با کمک بازوی متحرک یا هد محتوای شما خوانده می شود. اطلاعات ذخیره شده روی پلترها، از طریق یک هد مغناطیسی که توسط یک بازوی محرک به عقب و جلو حرکت داده میشود، خوانده و نوشته میشوند. هاردهای این شرکت در انواع SDD و HDD با ظرفیتهای مختلف عرضه میشوند. با اینحال شما همچنان میتوانید این نوع هارد دیسک ها را مانند سایر دیسک های سخت بهراحتی در دستگاه DVR یا NVR خود نصب کنید. اگرچه این اصطلاح از نظر فنی کاملا درست نیست، ولی استفاده از آن همچنان رایج است.

یکی از موارد مهم و ضروری استفاده از هارد دیسک ها امروه در صنعت دوربین مدار بسته می باشد ، کاربران بعد از انتخاب دوربین مدار بسته ای که مناسب محیط خود باشد به انتخاب هارد مناسب برای ذخیره سازی اطلاعات نیاز دارند. بخش مرکزی پلاتر شامل یک موتور استوانه ای است که وظیفه چرخاندن دیسک ها را بر عهده دارد. در حافظه موقت اطلاعات تا زمانی ذخیره می شوند که سیستم روشن باشد. همچنین، بیشتر هارد درایوها دارای تنظیمات jumper در قسمت انتهایی هستند که برای نحوه تشخیص درایو توسط مادربورد، زمانی که بیش از یک درایو داشته باشیم، مورد استفاده قرار میگیرد. بنابراین، سرعت خواندن در حافظه هایی همانند اس اس دی بسیار سریعتر از HDDهاست، زیرا قرار نیست یک دیسک بچرخد تا به قسمتی که اطلاعات مورد نظر ذخیره شده دسترسی پیدا کنیم! این شرکت که از کنار هم قرار گرفتن متخصصان کشورهای مختلف تشکیل شده است، در تولید حافظههای رم و هارد دستی بر آتش دارد. این فایل های مزاحم ، همیشه همه جا هستند که پاک کردن آن ها بدون نرم افزار بسیار دشوار است زیرا Disk cleanup سیستم شما توانایی دسترسی به فایل های کش را ندارد . برخی بسیار کوچک و برخی در ابعاد بزرگتری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید