راهنمای خرید هارد دیسک اینترنال – سخت افزار مگ

وقتی که برد هارد دچار مشکل میشود، معمولا این فریم ویر هارد است که دچار مشکل خواهد شد. و در چنین مواردی فقط دو راهکار وجود دارد، یکی تعویض و جایگزینی هارد جدید و کنار گذاشتن هارد معیوب که بسیار هزینه بر است و دوم تعمیر اصولی هارد دیسک و استفاده مجدد از آن با اطمینان خاطر. در قسمت زیرین آن یک کابل ارتباطی وجود دارد که دقیقا در کنار فیلتر هوا جای گرفته است. و دقیقا این هارد دیسک ها به نسبت دیگر هارد دیسک ها دارای مقاومت و استحکام بیشتری هستند. قسمت موتور چرخان دیسک ها می تواند از 4200 تا 15000 دور در دقیقه بچرخد. • هنگامی که محصولی رنگی را عرضه دارید، مخاطب بیشتر تمایل به خرید پیدا می کند. با این حال ، به نظر می رسد هارد دیسک های خارجی بیشتر از هارد دیسک های داخلی خراب می شوند. در ادامه بیشتر با این محصول آشنا می شویم. هارد درایوهای SATA برق کمتری مصرف می کنند.

هارد دیسک قطعهی مهمی به نام برد دارد که معمولا مهمترین نقش را در سوختن دارد. پس این که نام هارد اکسترنال خود را در لیست پیدا کردید، با استفاده از دستور Select وارد آن شوید. هارد دیسک را میتوانیم بزرگترین حافظه جانبی مورد استفاده در کامپیوتر نام ببریم که تمام اطلاعات و دادهها در آن ذخیرهسازی میشود. اجزای هارد دیسک شامل چه مواردی هستند؟ علیرغم اینکه این مدل هارد نیز روی کامپیوترهای مختلف قابل استفاده است، اما ثابت و درون کیس بودن آن، اصلیترین تفاوت آن با هارد دیسک اکسترنال محسوب میشود. البته باید این نکته را در نظر گرفت که سرعت این هاردها کمتر از هارد های داخلی است اما اتصال آسان یکی از مزایای این نوع به حساب میآید. در کامپیوترهای دسکتاپی تعویض و ارتقای هارد آسان است و کافی است هارد قبلی را از روی مادربورد جدا کنید و هارد جدید را جایگزین کنید. متداولترین دلایل سوختن هارد میتواند ضربات فیزیکی وارده به کامپیوتر باشد. • در نظر نگرفتن طول عمر مفید هارد دیسک یا استفاده بیش از حد و با فشار زیاد از هارد که منجر به کاهش طول عمر مفید هارد میشود. این اندازهها در هارد دیسک سالم و سوخته متفاوت است و بنابراین میتوانیم با چک کردن هارد دیسک، وضعیت آن را مشخص کنیم.

برای تشخیص صحیح و علمی هارد دیسک، چند روش وجود دارد. برای اینکه بهدرستی متوجه شوید که هارد دیسک شما سالم است یا خیر، چندین نکتهی مهم وجود دارد. در ادامه این مقاله از مجله تکنولوژی ایده آل تک مباحثی را در مورد سوختن هارد مطرح خواهیم کرد و سپس روشهای تعمیر و ریکاوری اطلاعات از آن را نیز مطرح میکنیم. 2در آوردن قاب های مورد نظر: مطابق شکل زیر قسمتی از کیس خود، که می توان به هارد دسترسی داشت، را بردارید. هارد درایوهای این برندها را میتوانید از سایت این کمپانیها، یا فروشگاههای آنلاین مانند آمازون خریداری کنید. در پاسخ ساده میتوان گفت دیفرگ هارد یعنی از بین بردن گپ و یا فضاهایی که در عملیات مکرر نوشتن اطلاعات و پاک کردن بخشی از اطلاعات و مجددا قرار دادن اطلاعات جدید در هارد بلا استفاده مانده و سیستم به جهت جایگزینی میبایست زمان زیادی را برای یافتن فضای آزاد اتلاف کند که این خود باعث کارکرد بیهوده هارد دیسک شده و عمر هارد را کوتاهتر کند و البته اگر عمل دیفرگمنت انجام نشود و فضای هارد بدون استفاده بماند خود سبب ایجاد بد سکتور هارد میشود.

این اختلالات میتواند باعث خرابی هارد شوند. حال اگر برنامه هایی که در پشت پرده ویندوز در حال اجرا باشند زیاد فعالیت کنند و یا اینکه تعداد زیادی برنامه فعال باشند، کارکرد هارد بالا رفته و باعث کوتاهی عمر مفید هارد دیسک میشود. همیشه حصول اطمینان از اینکه کامپیوتر در بهترین شرایط کار میکند بسیار مهم است، خرابی هارد کامپیوتر میتواند فعالیت کاری یا شخصی شما را تا چند روز مختل کند. ناگفته نماند هاردهای خارجی یا اکسترنال نیز بواسطه درگاه USB بر روی کامپیوترها نصب می شوند. وقتی جریان صاف و بدون هارمونیک به هارد نرسد طبیعتا ساز و کار مکانیکی هارد دچار مشکل میشود و همان اتفاقی رخ میدهد که در صورت اسمبل نادرست هارد پیش می آمد و یا زمانی که شوک الکتریکی وارد شود سکتوری از هارد که در حال خواندن و یا نوشتن است دچار اختلال شده و از کار افتاده و به بد سکتور منجر میشود. این هارد دیسک ابعاد استاندارد و خوبی دارد و میانگین زمان بین خطاهای آن به ۱ میلیون ساعت میرسد. امروزه هارددیسک ها به دو دسته تقسیم می شود. هارد اینترنال یا همان حافظه داخلی کامپیوتر است که می تواند تمام داده های سیستم، برنامه ها و فایل های خود را بدون نگرانی از بابت حذف شدن بر روی این دیسک سخت ذخیره سازی و محافظت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید