رفع مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال در ویندوز

تکنولوژی قالببندی پیشرفته (Advanced Format) بهمنظور افزایش ظرفیت ذخیرهسازی هارددیسک، تکنولوژی Cool & Quiet بهمنظور خنک کردن بیشتر هارددیسک و کم شدن سر و صدای آن، تکنولوژی Shock Guard بهمنظور بالا بردن مقاومت هارددیسک در برابر ضربه یا شوک و تکنولوژی Data lifeguard برای حفاظت از دادهها به کار میرود. همچنین قابلیت Intelliseek برای ارائه تعادل میان عملکرد و قدرت به کار میرود، تکنولوژی Cool & Quiet بهمنظور خنک کردن هارد دیسک و تکنولوژی Advanced Format جهت افزایش ظرفیت ذخیرهسازی هارد دیسک به کار میرود. در نوع اتصاالت حافظه های SAS و SATA تفاوت کوچکی وجود دارد که در شکل زیر به وضوح مشخص شده است. هاردهای اینترنال با توجه به ظرفیت، سرعت چرخش دیسکها و میزان حافظه بافر بایکدیگر تفاوت دارند. برای آنکه مناسبترین هارد کامپیوتر را خرید کنید، لازم است که نکاتی را قبل از خرید به یاد داشته باشید. در غیر این صورت بهتر است به فکر افزودن یک هارد SSD به لپتاپ خود باشید. قطر هارد 2.5 اینچی به طور معمول حدود 3 اینچ است ، در حالی که قطر هارد 3.5 اینچ حدود 4 اینچ است. هر کدام از هاردها در دو سایز استاندارد تولید میشود: سایز بزرگ ۳.۵ اینچی و سایز کوچک ۲.۵ اینچی.

در سیستمهای حفاظتی و DVRها به هارد دیسکی با توانایی ذخیرهی پیوستهی اطلاعات نیاز است و باید بتواند هر روز، حجم زیادی از دادهها را ذخیره کند. SCSI کلمه اختصاری Small Computer Systems Interface میباشد که اشاره دارد به ورودی (سوکت) برای وصل شدن چاپگر یا هر دیسک دیگری یا اسکنر و هر چیزی که دسترسی و اجازه به اتصال برای خروجی SCSI را دارد. یکی از خوبیهای داشتن دو پارتیشن و جدا کردن ویندوز از اطلاعات شخصی شما این است که اگر مجبور شدید ویندوز را از نو نصب کنید، میتوانید با خیال آسوده پارتیشن مربوط را فرمت کنید و به پارتیشنی که فایلهایتان را روی آن گذاشتهاید، دست نزنید. بعد از این که کارتان تمام شد، کامپیوترتان را خاموش کنید و همه چیز را به حالت اولش برگردانید. معمولا از بین اتصالاتی که در بالا ذکر کردیم، باکس های USB 2.0 به نسبت ارزان تر هستند. به همین دلیل هم نظر اقتصادی و هم فنی تبدیل هاردهای اینترنال قدیمی به هارد اکسترنال به صرفه تر خواهد بود زیرا قیمت باکس های تبدیل تقریبا یک سوم هاردهای اکسترنال های رایج در بازار است.

به طور کلی ، طول ، عرض و ارتفاع هارد های 2.5 اینچی از هارد های 3.5 اینچی کوچک تر است. سایز هد هارد دیسکهای سری آبی 3.5 اینچی بوده و سرعت چرخش هد آن 7200 دور در دقیقه (7200rpm) است. معمولاً درایوهای هارددیسک از نوع ۳.۵ اینچی و ۲.۵ اینچی هستند و ارتفاع برخی مدلها کمی بیشتر از مدلهای دیگر است. المان خواندنی معمولاً از نوع مقاومت مغناطیسی است در حالیکه المان نوستنی از نوع غشای نازک القایی است. بنابراین برای انتخاب یک هارد HDD مناسب ابتدا باید نوع کاربری خود را مشخص کنید، برای مثال اگر یک گیمر هستید، سرعت از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود و اگر برای دوربینهای مدار بسته نیاز به یک هارد درایو دارد، مقاومت حافظه اینترنال اهمیت دارد، زیرا هارد دوربین مداربسته باید دائما روشن باشد. هزینه و قیمت کم و سرعت نسبتاً زیاد هاردهای اینترنال از مزایای آن و مقاومت کم آنها در برابر شرایط محیطی (مانند ضربات) و احتمال از دست رفتن دادههای نوشته شده از جمله معایب هاردهای اینترنال شناخته میشود. این هارد ها توانایی کاهش نویز و لرزش را نیز دارند و میزان داده ای که در یک سال روی هارد نوشته می شود تقریبا سه برابر هاردهای معمولی است.

در این هارد دیسک سازوکاری ایجاد شده تا امکان نوشته شدن بیوقفهی اطلاعات فراهم شود. هارد اینترنال (Internal Hard) یک حافظه جانبی موجود در کامپیوتر یا لپ تاپ است؛ که به شما امکان میدهد دادههایی مانند سیستمعامل، فایل و برنامههایتان در آن ذخیره نمایید. خریداران هاردهای اینترنال بایستی با توجه به زمینه مصرفی خود از سیستم های کامپیوتری شان اقدام به خرید هاردی با سرعت چرخش مناسب برای خود باشند. در سال 1971 میلادی شرکت General Digital Corporation آغاز به کار کرد، این شرکت پس از چند سال با نام Western Digital فعالیت خود را ادامه داد و به یکی از برندهای محبوب در زمینه تولید هارد دیسک تبدیل شد. البته هرچه سرعت چرخش هارد بیشتر باشد صدای تولیدی آن نیز بیشتر خواهد شد که در زمان خرید باید به این نکته نیز توجه داشته باشید. این هارد دیسک سیگیت از طریق رابط SATA3.0 به رایانه متصل شده و حداکثر سرعتی که توسط این رابط میتوان تجربه کرد، 6 گیگابیت برثانیه است. حافظهی کش این سری 8 تا 64 مگابایت است و اصولاً از طریق دو رابط SATA II با سرعت 3 گیگابیت بر ثانیه و SATA III با سرعت 6 گیگابیت بر ثانیه به کامپیوتر شما متصل میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید