رفع مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال در ویندوز

سطح مغناطیسی هر یک از صفحات به تعداد زیادی نواحی مغناطیسی با اندازه میکرومتری تقسیم شده اند.که هر یک از آنها برای کد گذاری یک واحد دودویی منفرد شامل اطلاعات استفاده میشود. در واقع باید بگم ما توی تمام خرید هامون بعد از سنجیدن کامل یک محصول به ارزش خرید اون محصول نگاه میکنم. حال ما قصد داریم که نگاه ویژهای به هارد اینترنال کامپیوتر انداخته و اجزای آن را بررسی کنیم. در این بخش قصد داریم به مهمترین دلایلی که باعث عدم شناسایی هارد اکسترنال توسط کامپیوتر میشوند اشاره کنیم. بیشتر دیسکهای سخت میکرو کامپیوترها در اوایل سال ۱۹۸۰ تحت نام کارخانه سازنده اشان به فروش نمیرفتند مگر توسط شرکتOEMs آنهم به عنوان یک بخش از دستگاههای جانبی بزرگ ( مانند Corves Disk System و Apple Profile. هنگامی که صحبت از بهترین هاردهای سال 2018 و 2019 به میان میآید هارد Toshiba X300 یکی از مواردی است که به دلیل ظرفیت بالا و عمکرد بالایی که ارائه میدهد ارزش صحبت کردن را دارد. از سال ۲۰۰۶ دیسک درایوها از تکنولوژی ذخیره سازی به صورت عمودی استفاده میکنند تا بتوانند میزان ذخیره اطلاعات و توان عملیاتی را افزایش دهند.

اگر چه به دلیل سودمندی بیشتر ویندوز از این امکان استفاده کرده باشد که یک گیگا بایت را به صورت ۱٫۰۷۳٫۷۴۱٫۸۲۴ بایت ( ۲بایت) گزارش میکند در حالیکه سیستمعامل آنرا ۲۸٫۰ گیگا بایت گزارش کند. کاربردهای مشابه برای اندازههای بزرگتر با پیشوندهای دیگر به کار میروند. از آنجایی که هارد اینترنال از قطعات مکانیکی تشکیل شده است، نسبت به هارد اکسترنال که از تکنولوژی حافظه فلش در ساخت آن استفاده شده است، در برابر ضربه، رطوبت و نوسان برق آسیبپذیرتر است؛ با این وجود در اثر بروز نوسان برق، نفوذ رطوبت به آن و به ویژه وارد شدن ضربه دچار آسیبدیدگی میشود و اکثر اوقات اطلاعاتی که در آن ذخیره شدهاند از بین میروند. دیسک درایوهای سریال ATA (SATA) نسبت به نسل پارالل ATA (PATA) مزایای زیادی دارد. درایوهای 3.5 اینچی – رایجترین سایز موجود برای فروش – فقط در رایانههای رومیزی جا میشوند. در هارد درایوهای امروزی هر یک از این نواحی مغناطیسی ترکیبی از چند صد ذره مغناطیسی میباشند. آنهم به دلیل وجود موتورهای بزرگی که در ساختار آنها به کار رفته بود. و در موارد بسیاری به جریان بالا یا حتی توان سه فاز نیاز دارند . این فلپ در حال پرواز کردن است و شناور است.

به هر حال شما هر یک از این نامها را که شنیدید بدانید همان هارد خودمان است. ۱-انتقال بالای سرعت اطلاعات در رابط SATA 2 در مقایسه با SATA1 که در بیشترین حد این ارتباط قدر به انتقال ۳۰۰ مگابایت اطلاعات در ثانیه است . تمام هارد دیسک های رایانه ای اصلی در داخل کیس کامپیوتر پیدا می شوند و با استفاده از کابل ATA ، SCSI یا SATA به مادربرد رایانه متصل می شوند. رابط ذخیره سازی یک رابط SATA 3.0 است و در بهترین حالت می تواند به سرعت انتقال 6 گیگابیت بر ثانیه برسد. همچنین چرخش صفحات به نوکهای دیسکهای سخت اجازه میدهد تاتوسط همان جریان ایجاد شده در بالای سطح صفحات به صورت شناور بمانند. مزیت قابل توجه استفاده از M.2 برای بازی ها این است که زمان بارگذاری بازی ها را به صورت تصاعدی کاهش می دهد. همانطور که میدانید، 2 کمپانی بزرگ وسترن دیجیتال و سیگیت جزو بزرگترین تولید کنندگان هارد های اینترنال محسوب می شوند، هارد های این 2 کمپانی بسته به سرعت، ظرفیت و نوع کاربری برای امور مختلفی مناسب هستند.

هارد دیسک کامپیوتر های اولیه دارای دیسک های بزرگ با قطر 20 اینچ بودند که نمی توانستند چندین مگابایت بیشتر را ذخیره کنند که به این نوع دیسک ها، دیسک ثابت می گفتند. در واقع این ذرات مزاحم عملکرد صحیح دیسکهای سخت هستند.دیسکهای سخت هوابندی شده (مانع از ورود هوا)نیستند، اما از یک فیلتر هوا برای جلوگیری از ورود هوا به محفظه درونی دیسکها استفاده میکنند. استفاده از صفحات سخت و محکم و آب بندی واحدها باعث افزایش قدرت و استحکام آنها نسبت به floppy disk ها میشود.در نتیجه دیسکهای سخت میتوانند مقدار بیشتری از اطلاعات را نسبت به فلاپی دیسکها در خود ذخیره کنند. هارد دیسک اکسترنال (External) با پورت USB یا Firewire به سیستم وصل می شود و بلافاصله پس از وصل شدن قابل استفاده است. و این روند شرووعی به سمت خرید دیسکهای خام ( حتی توسط سفارشات پستی )شد که به طور مستقیم و بی واسطه به سیستم وصل میشدند. هر قسمت مغناطیسی به صورت یک دو قطبی مغناطیسی میباشد که یک میدان مغناطیسی متمرکز در اطراف خود ایجاد میکنندکه این میدان نوک نوشتاری سطح مغناطیسی را با ایجاد یک میدان مغناطیسی قوی در اطراف آن مغناطیس میکند.

دیدگاهتان را بنویسید