رفع مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال در ویندوز

درگاهی که مدل باراکودا از آن استفاده میکند SATA 3.0 بوده که نسل آخر SATA است. توصیه میکنیم از یک کابل اتصال دیگر استفاده کنید تا از این موضوع مطمئن شوید. در نتیجه پیش از هر کاری، مطمئن شوید که نحوه اتصال هارد اکسترنال به لپ تاپ یا کامپیوتر به درستی برقرار شده و دکمه پاور دستگاه در وضعیت روشن قرار گرفته باشد. تنظیم دمای کامپیوتر و حفاظت از هارد اینترنال کامپیوتر از آسیب ویروسها باعث میشود که بتوانید از هارد PC خود محافظت کنید. در این بخش دلایل مهم و رایجی که ممکن است باعث شوند مکبوک یا مک هارد اکسترنال شما را شناسایی نکنند به همراه روشهای رفع مشکل نخواندن هارد اکسترنال ارائه میشود. اگرچه وجود مشکلاتی در هارد اکسترنال شما میتواند باعث بروز چنین اتفاقی شود اما واقعیت این است که دلایل دیگری نیز وجود دارد. سرعت هارد درایو یعنی هارد چقدر سریع میتواند اطلاعات را بنویسد یا بخواند.

اگر اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد در همان ابتدا به شما نمایش داده نشد، احتمالا نام هارد اکسترنال به همراه یک علامت اخطار زرد رنگ در این لیست به چشم خواهد خورد. ظرفیت یک هارد دیسک درایو، عامل بسیار مهمی، هنگام خرید دستگاهی مانند لپ تاپ یا تلفن همراه است. در برخی موارد هارد لپ تاپ اجازه دسترسی به کاربر را نمی دهد و پیغامی مبتنی بر فرمت یا خطا را به مخاطب ارائه می دهد. دسترسی داده سریعتر، مصرف برق کمتر و پایایی ذخیره بیشتر است. هر ساله ، فناوری جدید و بهبود یافته امکان افزایش اندازه های ذخیره سازی دیسک سخت را فراهم می کند. این نسل از حافظه رم کامپیوتر باعث کاهش نرخ کلاک و مصرف انرژی و افزایش سرعت حافظه نیز شد. هارد اتصال موازی تکنولوژی پیشرفته (PATA) اولین نوع هارددیسک درایوی بود که با استفاده از واسط استاندارد ATA پارالل به کامپیوترها متصل می شد.

قبل از اینکه در مورد خرید هارد جدید تصمیم بگیرید حتما توصیه میکنیم در این باره اطمینان حاصل کنید که آیا میخواهید از هارد قدیمی خود استفاده کنید یا میخواهید یک هارد جدید خریداری نمایید. چرا که در برخی موارد، مشکل از تبدیل SATA به USB است که مانع شناخته شدن دستگاه توسط سیستم عامل میگردد. اگر هیچ یک از روشهای بالا کارساز نبود به سراغ آخرین و غیر ایمن ترین راهکار برای حل مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال می رویم. اگر کابل به طرز صحیحی متصل شده و هارد دیسک بالا نیامده است، احتمال معیوب بودن کابل نیز مطرح است. بهتر است همیشه هارد اکسترنال را به پورت یواسبی اصلی متصل کنید و از هاب یا پورت یواسبی موجود روی کیبورد استفاده نکنید. رایانه های مدرن اغلب به جای HDD از SSD (درایو حالت جامد) به عنوان وسیله ذخیره اولیه استفاده می کنند. اگر می خواهید نسبت به هاردهای سنتی عملکرد بهتری داشته باشید، کمتر خرج کنید و فضای ذخیره بیشتری داشته باشید، از درایو وضعیت جامد پیوندی (SSHD) استفاده کنید که معمولا آن را هارد درایو هیبرید می نامند.

این نوع هارددیسک از سیستم انتقال اطلاعات سری استفاده می کند. دوباره بهتر است یادآوری کنیم که با انجام این کار، تمام اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد، از بین خواهند رفت. اما سوالی که برای کاربران زیادی مطرح میباشد این است که کدامیک از این تکنولوژی های ذخیره سازی بهتر و پرسرعت است و کارایی و امنیت بالاتری دارد و کدامیک اقتصادی تر و ارزان تر می باشد . به همین دلیل هم نظر اقتصادی و هم فنی تبدیل هاردهای اینترنال قدیمی به هارد اکسترنال به صرفه تر خواهد بود زیرا قیمت باکس های تبدیل تقریبا یک سوم هاردهای اکسترنال های رایج در بازار است. به همین دلیل SSD ها دارای سرعت و مقاومت بالا و تاخیر بسیار کمتری نسبت به دیگر انواع هارد هستند. به همین دلیل سیستم شما هیچ شانسی برای شناسایی درست هارد اکسترنال نخواهد داشت. شما می توانید امروزه تا سقف ۱۰ ترابایت اقدام به خرید هارد کنید .

دیدگاهتان را بنویسید