روشهای اتصال هارد اینترنال از طریق USB به کامپیوتر

رم کامپیوتر همان حافظه اصلی آن است که وظیفه اجرای برنامهها و حفظ ارتباط میان CPU و هارد را بر عهده دارد. فراموش نکنید با این کار، دار و ندارتان حذف خواهد شد، پس حتما قبل از اجرای فرآیند از همه فایلهای مهم روی یک هارد اکسترنال، فلش مموری، دی وی دی یا فضای ابری بکاپ تهیه کنید. ابزار Reset this PC، ویندوز 10 را بعد از فرمت شدن هارد درایو مجددا نصب کرده و در عین حال همه فایلهای شخصیتان را طی این فرآیند حذف میکند. با استفاده از ابزار مخصوص ویندوز برای پاک کردن هارد کامپیوتر که در روش اول به آن اشاره کردیم، نمیتوان درایو C را فرمت کرد. اما در صورتی که هر دو تناسب یا سرعت بالایی داشته باشد کارایی بهتری خواهند داشت. اما سوالی که برای کاربران زیادی مطرح میباشد این است که کدامیک از این تکنولوژی های ذخیره سازی بهتر و پرسرعت است و کارایی و امنیت بالاتری دارد و کدامیک اقتصادی تر و ارزان تر می باشد . زمانی که سیستم عامل یا یکی از قطعات سخت افزاری نیاز به ذخیره کردن داده یا دریافت آن داده ها را دارند ، دیسک کنترلر وارد عمل می شود و دستور مورد نظر را برای کنترل کننده مرکزی ارسال می کند .حال قسمت کنترل کننده مرکزی وظیفه دارد تا بازوی مکانیکی هد را به قسمت های مختلف دیسک هدایت کند.

هارد های کامپیوتر سایز های مختلفی دارند و در پاسخ به این سوال که هارد کامپیوتر چند اینچ است؟ ۵۴۰۰ دور در دقیقه یا ۷۲۰۰ دور در دقیقه و یا … کاری که این نوع تبدیل انجام میدهد، تبدیل کردن کابل SATA یا کابل IDE به کابل USB است. ساده ترین کاری که با یک هارد درایو میتوانید انجام دهید، تغییر نام پارتیشن است. پارتیشن بندی عبارت است از تقسیم کردن فضایهارد دیسک به دو یا چند قسمت به طوری که هر یک ازاین قسمتها ازدید ویندوز همانند یکهارد دیسک مستقل عمل میکنند. پس از اتصال سیستم را یک بار مجددا راه اندازی کنید و سپس آن را پارتیشن بندی کنید و اطلاعات را انتقال دهید. با انجام این کار، تمام مشکلات مربوط به ناسازگاری سیستم عامل با فرمت بندی هارد اکسترنال نیز به راحتی حل خواهد شد. 2. DBAN را روی یک مدیای بوتشدنی سوار کنید: بعد از این که فایل نصبی ویندوز 10 را آماده کردید، باید درایوها را فرمت کنید. پس اگر قصد اهل آرشیو درست کردن از عکس ها و فیلم ها بر روی سیستم خانگی خودتان هستید، این گزینه یکی از بهترین هارد های اینترنال برای شما است.

این میزان که بر اساس چرخش در دقیقه یا RPM نامیده میشو، مشخصکننده سرعت خواندن و نوشتن هارد است. این روش ایدهآلترین حالت نبوده و زمان بیشتری میگیرد، اما در هر صورت، خیالتان را از غیر قابل بازیابی شدن اطلاعات راحت خواهد کرد. از طرفی بخش قابل توجهی از داده حیاتی بسیاری از کاربران در همین درایو ذخیره شده و باید غیر قابل بازیابی شود. یک هارد دیسک کامپیوتر می تواند حجم بالایی از اطلاعات را در فضای اندکی ذخیره کند و با سرعت بسیار بالا می توان اطلاعات را بازیابی کرد. درایوهای سخت از طریق اتصال به PSU (واحد منبع تغذیه) تغذیه می شوند. در مطلب «آموزش نصب ویندوز 10 از یو اس بی درایو (فلش مموری)» به طور کامل در این رابطه توضیح دادیم. 3. سیستم عامل را مجددا نصب کنید: بعد از دنبال کردن آموزش قسمت بعد و تکمیل فرآیند DBAN، با استفاده از مطلب «آموزش نصب ویندوز 10 از یو اس بی درایو (فلش مموری)» که لینک آن را بالاتر قرار دادیم، سیستم عامل را مجددا نصب کنید. هارد دیسکهای مخصوص استفاده در سیستم های ذخیره ساز شبکه، از جمله با کیفیت ترین و با دوام ترین هارد دیسکهای دنیا به شمار می روند.

زمانی که هد داده ها را ذخیره می کند، مقادیر مغناطیسی صفر و یک در این قسمت ها جای می گیرند. ناگفته نماند تمام این هاردهای اینترنال از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند و دارای مناسب ترین قیمت نیز می باشند. یکی از آنها رایگان و دیگری پریمیوم است. بعد از ورود به این مطلب، به دنبال روش نصب ویندوز 10 از طریق یو اس بی درایو، با استفاده از Media Creation Tool، بگردید، چرا که روشهای دیگری نیز توضیح داده شدهاند. مرکزی که برخوردار از پیشرفته ترین تجهیزات این حوزه نظیر PC3000 و اساتید مجرب بازیابی و ریکاوری اطلاعات باشد. با این کار دیسک سخت افزاری به وسیله یک سری داده نامفهوم (و قابل جانشینی) پر شده و دیگر اطلاعاتی سالم برای بازیابی وجود نخواهد داشت. در قسمت بعدی همین مطلب روش این کار را توضیح خواهیم داد. در صورت اطمینان از تهیه بکاپ از اطلاعات ضروری، روی Reset کلیک کرده و تا زمان اتمام کار منتظر بمانید. بعد از فرمت کردن هارد کامپیوتر ویندوزی، همه فایلهایی که منتظر رونوشت (Overwrite) شدن هستند واقعا حذف شده و جای خود را به یک سری 0 و 1 بهم ریخته میدهند. پاک کردن هارد کامپیوتر یا به اصطلاح فرمت کردن آن، روال متفاوتی است.

دیدگاهتان را بنویسید