روشهای اتصال هارد اینترنال از طریق USB به کامپیوتر

هارد western digital ultrastar که محصولی از شرکت وسترن دیجیتال میباشد سرعت چرخش 7200 دور در دقیقه را ارائه میدهد و حداکثر ظرفیت 18 ترابایت را در اختیار کاربر قرار میدهد که برای ایجاد آرشیو و نگهداری ویدئوها مناسب میباشد، چرخش سریع پلاترها به شما کمک میکند تا ویدئوهای خود را به صورت سریعتری لود کنید. برای مثال در سال ۱۹۸۷ یک هارد دیسک ۲۰ مگابایتی با برچسب قیمت ۳۵۰ دلار عرضه میشد؛ اما در زمان حال با چنین مبلغی میتوان اقدام به خرید محصولی ۱۴ ترابایتی کرد که ۷۰۰ هزار برابر ظرفیت بیشتری در اختیار کاربر قرار میدهد. رابط یا درگاه هارد دیسک همان قسمتی از هارد است که با استفاده از کابل مخصوصی، هارد را به مادربورد متصل کرده و امکان خواندن اطلاعات از روی هارد یا نوشتن اطلاعات بر روی آن را به کاربر میدهد. چرا که این قطعه به سادگی در سیستم های قدیمی نیز جایگزین می شود و شما میتوانید با ارتقاء هارد دیسک قدیمی سیستم خود به یک هارد SSD، سرعت آن را به طور چشمگیری افزایش داده و جانی تازه به رایانه خود ببخشید.

هارد کامپیوتر یک قطعه ضروری برای کامپیوتر است ، زیرا عملکرد طبیعی آن را تضمین می کند به همین دلیل سایز هارد لپ تاپ و سایز هارد کامپیوتر اهمیت دارد. اگر تمام مراحل را به درستی انجام داده باشید کامپیوترتان مثل حالت اولش کار می کند. میزان مصرف انرژی هارد حتماً به اندازهای باشد که منبع تغذیه کامپیوتر یا لپتاپ بتواند آن را تامین کند. جابجا می گردد. گرداننده هارد دیسک می تواند هد مربوط به هارد دیسک را در هر ثانیه ۳۰۰۰ اینچ به چرخش در آورد- یک هارد دیسک پیشرفته قادر به ذخیره سازی حجم بسیار بالائی از اطلاعات در فضائی اندک و بازیابی اطلاعات با سرعت بسیار بالا است . کوچکترین شانس تخریب داده در این هارد دیسک ها با از دست دادن مقادیر عظیم داده همراه است. هارد وسیله ای برای ذخیره است که اطلاعات دیجیتال در آن ذخیره و بازیافت می شود و برای رجوع و بازگشت به داده های کامپیوتر ضروری می باشد. بعد از این دو وسترن دیجیتال و در نهایت اچجیاستی قرار دارد.

ممکن است فایلهایی که بعد از این اتفاق روی هارد ذخیره میکنید، بلافاصله در این مکان علامت خورده ذخیره نشده و از روی سایر سکتورهای خالی (یا با علامت قابل استفاده) قرار بگیرند. برای ساخت پارتیشن جدید هم میتوانید از همان ابتدای کار هنگام نصب ویندوز اقدام کنید و هم میتوانید بعد از نصب ویندوز به کمک برنامههای مخصوص پارتیشن بندی این کار را انجام دهید. عملکرد در همه سیستم عاملهای مایکروسافت حتی موارد جدید همچون ویندوز 10 یکسان است. به عنوان نمونه، حالتی را در نظر بگیرید که در پی فروش کامپیوتر دسکتاپ یا لپ تاپ خود بوده و در نتیجه باید هارد درایو را فرمت کنید، هر چند خریدار به دلایلی از شما درخواست کرده سیستم عامل را نگه دارید. برای خرید هارد کامپیوتر باید تصمیم بگیرید که به چه ظرفیتی برای ذخیرهی اطلاعات نیاز دارید. معمولاً یک هارد با حجم ۱ ترابایت نیاز کاربران عادی را تا حدود زیادی برطرف میکند. نیاز به دست نخوردن سیستم عامل با وجود پاک کردن هارد کامپیوتر برخی مواقع بروز میکند.

هارد اتصال موازی تکنولوژی پیشرفته (PATA) اولین نوع هارد دیسک درایوی بود که با استفاده از واسط استاندارد ATA پارالل به کامپیوترها متصل می شد. SATA مخفف Serial ATA بوده و درگاهی است که اطلاعات به صورت سریال (پشت سر هم) منتقل میشوند. این هارد دیسکها اغلب در کامپیوترهای شخصی دسکتاپ (Desktop PC) استفاده میشوند. نوع اول هارد دیسک ها از نوع سبز رنگ هستند و در کامپیوتر ها مورد استفاده قرار می گیرند چرا که عمر آن ها مناسب کامپیوتر استو همچنین قابلیت تحمل فشار وارده از یک رایانه را دارند. اگر قرار نیست فایلهای زیادی را بر روی هارد نگه دارید، حجم ۱ ترابایت میتواند برای شما مناسب باشد. داینامیک سرعت چرخش موتور را کنترل میکند. SSD در هنگام بازنویسی فایل ها نسخه جدید را در موقعیت جدید ذخیره میکند اما در هاردهای دیگرHDD در همان محل قبلی ذخیره شده و در صورت رخ دادن هر گونه اشتباهی فایل اصلی هم پاک میشود. اگر به خاطر داشتن یک سری اطلاعات بسیار حیاتی و مهم، باید از غیر قابل بازیابی شدن آنها در صورت قرارگیری هارد دیسک در اختیار فردی دیگر اطمینان پیدا کنید، این روش ارزش صرف وقت را دارد. از یک سو پاک کردن عادی فایلها پیش از قرار دادن سیستم در اختیار فردی دیگر حرکت عاقلانهای نیست، چرا که در این صورت آنها به راحتی قابل بازیابی خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید