سایز هارد کامپیوتر و لپ تاپ چند اینچ است؟

زمانی که هد وظیفه ذخیره داده ها را دارد ، مقادیر مغناطیسی صفر و یک را در این قسمت های بسیار ریز قرار می دهد (با تغییر قطب مغناطیسی هر یک از مکان های ذخیره داده) و زمانی که قصد خواندن داده ها را دارد ، برعکس حالت نوشتن ، مقادیری را در هر یک از قسمت هایی که توسط کنترل کننده مرکزی مشخص می شود ، طبق قطب مغناطیسیشان حس کرده و بر اساس آن صفر یا یک منطقی معادلش را تحویل می دهد. برای این کار میتوانید اطلاعات خود را داخل یک هارد اکسترنال نگهداری کرده و سپس از آن به هارد جدید انتقال دهید، یا آنکه به صورت مستقیم آن را از هارد قدیمی به هارد جدید منتقل کنید. بسیاری از ما تجربهی نداشتن حافظهی داخلی کافی را در زمان کار با رایانههای شخصیمان داشتهایم. درایو های ذخیره سازی بسیاری برای مصارف مختلف وجود دارند، اما اکثر کاربران هنگام خرید نمی دانند کدام یک از هارد ها را انتخاب کنند.

پس از مقدمه حال می رسیم به قسمت اصلی مقاله که همان توضیح درباره رنگ بندی هاردهای وسترن دیجیتال است و برای بسیاری اهمیت دارد تا درباره آنها اطلاعات کافی و موثقی کسب کنند. درون هاردهای HDD چند صفحهی گردان برای ذخیرهی اطلاعات، یک هد برای دسترسی و ثبت اطلاعات و یک کنترلر وجود دارد. زمانی که سیستم عامل یا یکی از قطعات سخت افزاری نیاز به ذخیره کردن داده یا دریافت آن داده ها را دارند ، دیسک کنترلر وارد عمل می شود و دستور مورد نظر را برای کنترل کننده مرکزی ارسال می کند . سپس کنترل کننده مرکزی داده های خوانده شده را به دیسک کنترلر باز می گرداند تا مورد پردازش قرار گیرند . همچنین هارد دیسک های مخصوص نظارت تصویری از نرم افزارهای انتقال و نمایش تصاویر پشتیبانی میکنند و برای بهبود عملیات نوشتن داده ها بهینه سازی شدهاند. انتقال اطلاعات از یک هارد به SSD به راحتی توسط یک کابل USB انجام میشود. داخل کامپیوتر شما اجزای مختلفی قرار دارد که هارد اینترنال نیز جزو مهمی از آنها محسوب میشود. این دستگاه به هارد میگوید که چه کاری انجام دهد و چگونه اجزای هارد را حرکت دهد. این رنگ هارد وسترن با توجه به این که حجم بالایی دارد در ذخیره سازی دیتا انواع فیلم و عکس کاربرد بالایی دارد و مناسب برای استفاده در سیستم های تحت شبکه NAS و RAID می باشد و امنیت حفظ اطلاعات در این رنگ هارد بالا می باشد.

پروسه ی انتقال موازی اطلاعات یعنی انتقال بیت های داده ، در طول مسیر یک رشته یا سیم ، بـا جهت عکس آن در رشته یا سیم دیگر . این میزان که بر اساس چرخش در دقیقه یا RPM نامیده میشو، مشخصکننده سرعت خواندن و نوشتن هارد است. حال قسمت هد وظیفه دارد تا با توجه به دستور داده شده (خواندن یا نوشتن داده) کار خود را بر روی سکتور فیزیکی مورد نظر انجام دهد . البته جای ذکر است که استفاده از لفظ PATA یا ATA برای این رابط صحیح ترین مورد است. هارد 3.5 اینچی در لپ تاپ جای نمی گیرد و در این حالت هارد 2.5 اینچی تنها گزینه ارتقا دهنده ی لپ تاپ شماست. به طور کلی ، هارد دیسک های 3.5 اینچی برای کامپیوتر های رومیزی ساخته می شوند ، در حالی که هارد کامپیوتر 2.5 اینچی ، که با اندازه کوچک تر نشان داده می شوند ، برای لپ تاپ ها در نظر گرفته شده اند. هزینه و قیمت کم و سرعت نسبتاً زیاد هارد های اینترنال از مزایای آن و مقاومت کم آن ها در برابر شرایط محیطی (مانند ضربات) و احتمال از دست رفتن داده های نوشته شده از جمله معایب هاردهای اینترنال شناخته می شود.

فیلتر هوا کمک میکند فشار هوا در داخل و بیرون از هارد برابر شود. حداکثر سرعت انتقال (نه لزوماً سرعت خواندن/نوشتن خود هارد) رابط ساتا برابر ۱۵۰ مگابایت در هر ثانیه (۱۵۰MB/s) است. درحالیکه انتقال از هارد به کامپیوتر 38 ثانیه و سرعت 466.09 مگابایت برثانیه طول کشید. رابط اتصال این هارد ها به صورت ساتا (SATA) می باشد . هارد دیسک ها در انواع مختلف ، و اندازه های گوناگون به بازار عرضه می شوند که ممکن است مصرف انرژی، حافظه کش و دیگر خصوصیات متفاوتی داشته باشند. در بازار به غلط به پلاتر، سیلندر میگویند در حالی که سیلندر مفهوم منطقی است نه فیزیکی: سیلندر، قطاع های فرضی و منطقی است. می توان این پیش بینی را کرد که حافظه های اس اس دی در زمانی نه چندان دور جایگزین هارد های داخلی مکانیکی می شوند . این محصول سرعت چرخش ۷۲۰۰ دور بر دقیقهای دارد و میتواند از نوع رابط ساتا ۶ استفاده کند. هرچه سرعت چرخش هارد بیشتر باشد سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات بر روی آن بیشتر میشود. این موضوع سبب میشود که درصورت وارد شدن کوچکترین ضربه دچار مشکل شده و به اطلاعات شما آسیب وارد شود. هارد pc یا هارد کامپیوتر، برای ذخیره سازی طراحی شده است و قابلیت خواندن و نوشتن به هنگام انتقال اطلاعات را دارد، درحالیکه هارد دوربین مدار بسته، 90 درصد زمان را درحال ضبط ویدئو و 10 درصد زمان را مشغول بازبینی و نظارت داده ها میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید