سایز هارد کامپیوتر و لپ تاپ چند اینچ است؟

نخستین نکته در خصوص خرید هارد دیسک اینترنال توجه به نوع آن است که برای این منظور ما در بخش قبلی شما را با انواع گوناگونی از هارد دیسک های تا به امروز طراحی شده آشنا کردیم و حال این شما هستید که باید متناسب با زمینه مصرفی خود از رایانه شخصی تان به فکر خرید یک هارد داخلی مناسب برای خود باشید. این برنامهها انواع مختلفی دارند. برندهای مختلفی در این زمینه فعالیت میکنند که میتوانیم به اچ پی، وسترن دیجیتال و سیگیت اشاره کنیم. گاهی این برنامهها ارورهای کوچک را برطرف میکنند و موقتا صدای هارد قطع میشود اما این شرایط همیشگی نخواهد بود. برای این که بتوانید مشکل صدا دادن هارد لپ تاپ و کامپیوتر را برطرف کنید، در ابتدا باید مشخص کنید که هارد شما چه نوع صدایی میدهد. این دستور میتواند برخی از ارورها و مشکلات را برطرف کند. البته لازم به ذکر است که اگر سیستم خاموش شود دادهها ثبت نمیشوند و از بین میروند. SCSI: این پورت در گذشته بسیار محبوب بود و امکان اتصال ۸ یا ۱۶ دستگاه به یک پورت را فراهم می کرد اما اکنون محبوبیت SATA بیتشر شده است.

قبل از اینکه وارد مرحله بعدی شناسایی و تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال شویم حتما هارد خود را بررسی کنید که آیا از کابل SATA استفاده میکند یا خیر. این دستورهای کدی باینری از طریق مدارهای موجود به CPU و رم فرستاده میشود و بعد از آن از طریق مادربرد و کابل رابط به برد هارد و سپس به هد فرستاده شده و با استفاده از تکنولوژی مغناطیسی بروی سطح دیسک نوشته میشود. به عنوان مثال، اگر هنگام اتصال کابل برق صدایی وجود ندارد اما زمانی که کابل داده را متصل میکنید، صدای نویز میشنوید، باید کابل داده را تعویض کنید و مشکل از هارد نیست. هارد دیسک داخلی یا همان اینترنال امروزی بواسطه درگاه SATA به مادربرد دستگاه های دیجیتالی متصل می شوند و این در حالی است که در سیستم های قدیمی برای انجام این اتصال از کابل های رابط IDE استفاده می شده است. اتصال برق به یک کابل برقی خواهد بود که از پاور اصلی کامپیوتر میتواند نیروی خود را دریافت کند.

وقتی هارد دیسک خراب شود، تمامی دادههای ذخیره شده شما در آن غیرقابل دسترس میشوند و از بین میروند. ممکن است اطلاعات شما به حالت اولیه بازیابی شود و یا ممکن است ، مجبور به حذف دیتا و بازسازی منطقه آسیب دیده شویم. این مشکل میتواند دلایل بسیار زیادی از جمله خرابی هارد دیسک به صورت منطقه ای ، خرابی هارد دیسک به صورت framware و همچنین وجود بدسکتور داشته باشد که سبب از بین رفتن اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد و آسیب دیدن آنها شوند . هارد کامپیوتر همان حافظهی داخلی رایانه و سیستمهای کامپیوتری است که از طریق یک رابط SATA به مادربرد کامپیوتر متصل میشود. SCSI با داشتن یک فن آوری استاندارد رابط ، اجازه می دهد بین ۷ تا ۱۵ دستگاه به یک مادربرد واحد متصل شود. استاندارد SCSI که بیشتر “scuzzy” نامیده می شود ، توسط اکثر رهبران فنی و سخت افزاری زمان اتخاذ شده است. SSD کلمه مخفف شده Solid State Drive است که به معنای دیسک حالت جامد می باشد. باید آن را با حافظههایی همانند SSD مقایسه کنیم. برای رفع آن چکار کنیم؟ به طور کلی انجام خدمات تعمیر هارد نیاز به تخصص و تجربه وافر دارد، زیرا این مسیر، مسیری طولانی و حساسی است که نباید سهل انگاری در آن صورت بگیرید.

این مدل هارد دیسک ها در دوربین های مدار بسته می توانند به طور پیوسته و مداوم تصاویر را به بهترین شکل ضبط نمایند. خرید هارد اینترنال (Internal HDD) ممکن است برای برخی از کاربران کمی مشکل باشد و دلیلش هم آشنا نبودن آن ها با فاکتورها و معیارهای مهمی است که در هنگام خرید هارد باید به آن ها توجه کنند و نکات قابل ذکری که باید در نظر داشته باشند. هارددیسکها بهاختصار HDD (مخفف Hard Disk Drive) نوشته میشوند. اطلاعات با هد مغناطیسی روی پلاتر نوشته میشود. هد (Head): هدها وظیفه خواند و نوشتن اطلاعات بر روی دیسکها را بر عهده دارند. حال وظیفه قسمت کنترل کننده این است که بازوی متحرک را به قسمتهای مختلف پلاتر هدایت کند. قسمت هد با پلاتر خود تنها چند نانومتر فاصله دارد. در هر اینچ از این صفحات حدود 30000 قسمت ریز برای ذخیره داده ها وجود دارد و اندازه هر یک از این قسمت ها حدود 846 nm می باشد. معمولا این پایه ها از سایزهای مختلف هاردها پشتیبانی میکند.

دیدگاهتان را بنویسید