ظرفیت هارددیسک و انواع آن – هوشمندنت ظرفیت هارددیسک و انواع آن

اگر بخواهید میتوانید با استفاده از دیسک نصاب ویندوز یا سیستم لایو لینوکس از اطلاعات خود پشتیبان بگیرید، ولی اگر هاردتان عملاً خراب شده باشد قادر به انجام این کار هم نخواهید بود. برای انجام این کار میتوانید از دیسک نصاب ویندوز یا لینوکس لایو استفاده کنید. اگر مک شما دارای یک هارد اضافی برای نصب لینوکس نبود، از ماشین مجازی بهره ببرید. این مشکل بیشتر در زمان اتصال SD cardهای فرمت شده با لینوکس برای استفاده در رزبری پایها (Raspberry Pi) به چشم میخورد. چگونه اطلاعات خود را از یک درایو در حال خراب شدن خارج کنیم؟ اگر درایو به شکل جزئی خراب شده، میتوانید فایلهای مهم خود را از آن خارج نمایید. هارد درایو در کامپیوتر تعبیه میشد و دیگر نمیتوانستیم آن را خارج کنیم. همهی کاربران معمولا میخواهند که حجم بالایی از یک هارد اینترنال در داخل کامپیوتر آنها وجود داشته باشد تا بتوانند فایلهای بیشتری را نگهداری کنند.

البته در این جا نیز اگر درایو به طور کامل از دست رفته باشد، این کار جواب نمیدهد. هزینه و قیمت کم و سرعت نسبتاً زیاد هارد های اینترنال از مزایای آن و مقاومت کم آن ها در برابر شرایط محیطی (مانند ضربات) و احتمال از دست رفتن داده های نوشته شده از جمله معایب هاردهای اینترنال شناخته می شود. در این شرایط باید به مراکز حرفهای بازیابی اطلاعات مراجعه کنید تا آنها در یک محیط مخصوص و تمیز درایو را باز کرده، هد آن را تعویض نمایند و با هد جدیدی که نصب میشود سعی کنند اطلاعات را از روی پلاترها بخوانند. کافی است یک هارد جدید بخرید، بر روی آن ویندوز نصب کنید و بعد اطلاعات را از روی بکاپ بازیابی نمایید. ذرب رو باز کردم و کاری هم نکردم بعد بستمش ..هاردم کار نکرد..به هر کی گفتم اینجوری شده بدونه تست گفت درست نمیشه..ایا بنظر شما هم نمیشه درست کرد؟ پس حتماً با استفاده از یک برنامهی آنتی ویروس مناسب دستگاه را اسکن کنید و اگر فکر میکنید سیستم عامل درست کار نمیکند آن را مجدداً نصب نمایید. ولی اگر توانستید از فایلهای خود پشتیبان بگیرید و دوباره ویندوز را نصب کنید، این یعنی هارد شما سالم است و مشکل نرمافزاری دارید.

درایو در حالتی که سرعت صفحه دیسک آن از ۵۴۰۰ دور در دقیقه فراتر می رود بسیار آسیب پذیر میگردد به خصوص در مورد هارد دیسک های مدرن امروزی که حجم بسیار بالایی از داده ها در سطح مقطع کوچکی وجود دارند لرزش و ضربه زدن به درگاه ها و محل نصب هارد در کیس کامپپوتر از بالاترین علل خرابی هارد دیسک ها در اولین ماه کارکردنشان می باشد . این هارد توسعه یافته هارد SATA است و SAS مخفف Serial Attached SCSI می باشد سرعت انتقال در این نوع هارد تقریبا ۷۶۸ مگابایت می رسد که نسبت به هر یک از هارد دیسک های SATA سریعتر است و چرخش دیسک های این هارد در هر دقیقه از عوامل اساسی تعیین کننده سرعت آن میباشد. در این صورت باید ویندوز خود را عوض کنید تا ببینید مشکل برطرف میشود یا نه. به این روش حتی اگر کامپیوتر نتواند سیستم عامل را بوت کند و از روی درایو اجرا شود میتوانید برخی از فایلهای خود را بازیابی نمایید. با فروشگاه اینترنتی قطعات کامپیوتر و لپ تاپ پورومیکس در کمترین زمان ممکن و با بهترین قیمت و معتبرترین ضمانت ها محصولات را در محل مورد نظر خود دریافت کنید.

زمانی که سیستم عامل یا یکی از قطعات سخت افزاری نیاز به ذخیره کردن داده یا دریافت آن داده ها را دارند ، دیسک کنترلر وارد عمل می شود و دستور مورد نظر را برای کنترل کننده مرکزی ارسال می کند . به طور کلی ، هارد دیسک های 3.5 اینچی برای کامپیوتر های رومیزی ساخته می شوند ، در حالی که هارد کامپیوتر 2.5 اینچی ، که با اندازه کوچک تر نشان داده می شوند ، برای لپ تاپ ها در نظر گرفته شده اند. به علاوه، اگر میتوانید هارد را از کامپیوتر خود جدا کرده و آن را به یک کامپیوتر دیگر وصل کنید. استفاده از هارددیسک مزیت های خاص خود را هم دارد! لازم به ذکر است که به این نکته مهم اشاره کنیم اگر به دنبال سرعتی بالاتر با امنیت بیشتر هستید حتما سری به حافظه های SSD بزنید . هارد دیسک های اینترنال هم در 2 سایز وجود دارند. سایر مشکلاتی که در هنگام استفاده از کامپیوتر با آنها مواجه میشوید، مثل فریز کردن دستگاه و مخدوش شدن اطلاعات، میتواند ناشی از آلودگی به بدافزار یا مشکلات سیستمی ویندوز باشد. اگر وضعیت درایو شما بد باشد، این یعنی دستگاه در حال خراب شدن است. همچنین میتوانید به BIOS با صفحهی فرمور UEFI کامپیوتر بروید تا ببینید درایو توسط دستگاه شناخته شده یا نه.

دیدگاهتان را بنویسید