علایم سوختن هارد کامپیوتر

درایوهای mSATA یا mini-SATA SSD از نظر عملکرد شبیه به SATA3 SSD هستند اما یک کانکتور متفاوت به نام mSATA دارند. پس میتوان گفت سرعت هارد تنها بستگی به نوع هارد نداشته و در این میان نوعِ پورتی که هارد به واسطه ی آن به مادربرد متصل میشود هم مهم است.نتیجه اینکه، با توجه به مطلب بالا برای اجرای هرچه بهترِ این روش، باید مادربرد کامپیوتر شما دارای پورت های SATA3 باشد. برای خرید رایانه باید به این بخش توجه ویژه ای شود. هارد یکی از اصلی ترین بخش های یک کامپیوتر است. این بخش برای تسهیل نصب SSD در دستگاه هایی طراحی شده است که دارای فرم کوچک هستند. از آنجایی که NGFF M.2 از یک کانکتور متفاوت استفاده می کند، می توانید درایو فعلی خود را حفظ کنید و همچنان یک SSD اضافی نصب کنید. هــارد دیــســک یا HDD ها از جمله قدیمی ترین قطعات کامپیوتر هستند که همچنان جایگاه و ارزش خود را در مقابل SSD ها حفظ کرده اند. این موارد برای کاربرانی که نمیخواهند هارد دیسکهای موجود در لپتاپهای خود را جایگزین کنند، اما همچنان به دنبال افزایش عملکرد SSD هستند، ایدهآل هستند. رابط های M2 در انواع قدیمی تر لپ تاپ ها پیدا می شوند اما به ندرت می توان آنان را در رایانه های دسکتاپ دید.

هاردهای SSD 💾 سرعت بیشتری نسبت به نوع قدیمی یعنی هارد HDD دارند اما همه هاردهای SSD یکسان نیستند و انواع مختلفی از آن وجود دارد. اما جدا از تواناییهای Disk Drill در ریکاوری اطلاعات و فایلها، این نرم افزار میتواند تقریبا هر مسئلهای که به خراب شدن هارد مربوط میشود را حل کند. بهتر است در مدت های خاصی نسبت به انجام این کار اقدام کنید تا هارد دیسک شما برای خواندن اطلاعات ، کمتر دچار زحمت شود. تا به کاربران خود برسانند که هارد دیسک در شرایط غیر عادی قرار دارد و باید هر چه سریعتر از سیستم خارج شود. البته این کار نیز باید توسط متخصص انجام شود و غیراینصورت، ضربات بدی به هارد وارد خواهد شد. این امر باعث افزایش دو برابری سرعت حافظه در کامپیوتر شد. به طور متوسط بسیار سریعتر از HDD SATA 3 هستند که سرعت خواندن آن ها بین ۷۰ الی ۲۰۰ مگابایت بر ثانیه است. این هارد برای گیمرهایی که می خواهند زمان بارگزاری بازی ها را کاهش دهند هم مناسب است. بهتر است همیشه هارد اکسترنال را به پورت یواسبی اصلی متصل کنید و از هاب یا پورت یواسبی موجود روی کیبورد استفاده نکنید.

LSI B64002: چیپ کنترلر اصلی محسوب میشود که دستورات، انتقال دادهها و پردازش خطاها را برعهده دارد. هرچند که تخصص اصلی این شرکت تولید رم است اما در میان تولیدات آن میتوان هاردهای باکیفیت و بادوامی را نیز پیدا کرد. درایوهای SSD صدایی در هنگام کار ایجاد نمی کنند اما هاردها صدا تولید می کنند. درایوهای SSD NGFF M.2 دارای مشخصات مشابه SATA و mSATA SSD هستند، اما از کانکتور متفاوتی استفاده می کنند. قیمت SSD NGFF M.2 کمی بیشتر از SATA SSD است اما با mSATA SSD قابل مقایسه است. یک SSD 256 گیگابایتی NVMe PCIe 1.5 2 برابر بیشتر از یک SSD 256 گیگابایتی SATA SSD قیمت دارد. حافظه های SSD SATA NGFF M.2 برای کاربرانی که دسکتاپ، لپ تاپ یا دستگاه های محاسباتی دارای اسلات M.2 دارند، مناسب است. برای یادگیری نصب هارد در کامپیوتر، به مطلب آموزش نصب هارد SSD روی لپ تاپ و کیس کامپیوتر مراجعه کنید.

لپ تاپ ها و دسکتاپ های مدرن دارای پورت های SATA 3.0 هستند که از سرعت انتقال حداکثر ۶ گیگابایت بر ثانیه یا ۷۵۰ مگابایت بر ثانیه پشتیبانی میکنند. این رم زیبا با نورهای رنگی و RGB خیره کننده، زیبایی ظاهری کامپیوتر دسکتاپ شما را فراهم آورده و در زمان گیمینگ و حتی رندرینگ داغ نمیکند. انتهای بازوی متحرک شامل یک آهن ربای قوی و موتوری به اسم Voice coil می باشد؛ این موتور وظیفه دارد بازوی متحرک را با سرعت بالا حرکت دهد. آن ها هم در شکل و اندازه متفاوت هستند و هم از نظر سرعت و قیمت تفاوت هایی دارند. در این مطلب از انزل وب به بررسی تفاوت حافظه های SSD Sata ، M.2 ، NVMe و.. در این مطلب از انزل وب به بررسی تفاوت حافظه NVMe با SSD SATA و M.2 میپردازیم. در حالی که مادربردهای جدید دارای اسلات های M.2 هستند که میتوانند با SSD های NVMe کار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید