علت صدا دادن هارد لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟

Actuator یا کنترل کننده مرکزی: مغز هارد دیسک، جزئی که وظیفه دارد بازوی مکانیکی را کنترل کند و بر روی قسمتهای دیگر نیز نظارت داشته باشد. Head arm یا بازوی مکانیکی: این قسمت head را جابهجا میکند. ویندوز یک ابزار داخلی به نام chkdsk دارد که برای تشخیص و حتی در مواردی تصحیح ارورهای هارد دیسک درایو کمک میکند. برای آشنایی با نشانه های سوختن هارد، مطلب روشهای تشخیص علائم سوختن هارد کامپیوتر را مطالعه کنید. هنگامی که مشکلی برای هارد دیسک ایجاد شود، شما نمیتوانید اطلاعات باقی مانده خود را کپی کنید. حالا اطلاعاتی را که لازم دارید در بین دو هارد دیسک کپی کنید. پیشنهاد ما این است که در انتخاب قاب مناسب دقت کنید زیرا اگر برای کمتر هزینه کردن قابی را خریداری کنید که از رابط USB 2.0 استفاده میکند ممکن است بعدا از اینکار پشیمان شوید زیرا هنگام کپی کردن اطلاعات در مقایسه با USB 3.0 با چند ساعت تاخیر مواجه میشوید. نکته: در زمان خرید هارد اکسترنال توجه کنید زیرا رنگهای سبز، آبی و مشکی برای PC و مصارف خانگی مناسب است. اگر هارد اکسترنال شناسایی شده است، بر روی گزینه Option و سپس Mount کلیک کنید. در برخی از موارد شاهد این موضوع بودهایم که هارد اکسترنال علی رغم نمایش داده شدن در لیست Disk Management همچنان کار نمیکند.

درایوهای SSD چندین برابر سرعت بالاتری در قیاس با هارد دیسک های مکانیکی دارند. داریوهای SSD عمر متوسط بالاتری در قیاس با هارد دیسک های معمولی دارند. هارد دیسک سوخته نشانههای بسیار واضحی دارد که در خلال بخشهای گذشته، به چند مورد از آنها اشاره کردیم. هزینه خرید درایو SSD حدود بسیار بالاتر از هارد دیسک های مکانیکی است. هارد دیسک های مکانیکی بدلیل وجود دیسک و لنز در مقابل ضربه بسیار حساس هستند. با توجه به اینکه ساختار هارد دیسک های قدیمی با دیسک و لنز است نمی توان انتظار سرعت بسیار بالا از آنها داشت. جامپر یک قطعه ریز است که می توان به وسیله آن تنظیمات یک قطعه سخت افزاری را به صورت فیزیکی تغییر داد.در جدول موجود روی بدنه هارد دیسک به دنبال وضعیت Slave بگردید.شما باید جامپر هارد دیسک دوم را با توجه به توضیحات این جدول به حالت Slave تغییر بدهید. اما درایوهای پرسرعت امروزی نظیر SSD NVME بصورت قطعه الکترونیکی بوده و انتقال اطلاعات در آنها بسیار بالاست. ظرفیت 500 گیگ این مدل با سرعت دیسک 5400 دور در دقیقه و مقدار حافظه کش 64 مگابایت باعث شده علاوه بر قیمت مناسب برای کاربری های عمومی نیز بسیار مفید باشد . از عوامل موثر بر انتخاب هارد کامپیوتری مناسب می توان به نوع کاربری ، فضای کیس و رابط های مادربورد اشاره کرد .

اما با رفتن به قسمت My Computer متوجه اضافه شدن پارتیشن های جدید می شوید. در پنجره باز شده شما می توانید نام پارتیشن را تغییر دهید.این کار را برای همه پارتیشن ها تکرار کرده و نام آنها را به خاطر بسپارید و سپس رایانه تان را خاموش کنید. در این حالت هم ویندوز سرعت بالایی خواهد داشت و هم امکان وجود حجم بالا خواهد بود. فضای کش: یکی دیگر از مواردی که باید در زمان خرید هارد به آن توجه کنید، فضای کش است که در زمان انتقال دادهها از اهمیت بالایی برخوردار است. معمولا افرادی که به حجم و ظرفیت بالایی نیاز دارند درایو ویندوز را با SSD و بقیه درایوها را با هارد دیسک راه اندازی می کنند. این هارد درایوها معمولا از طریق رابط USB به کامپیوتر متصل میشوند. تفاوت هارد دوربین مداربسته با هارد کامپیوتر: یک کابل داده (IDE ، SATA یا SCSI) به مادربرد و یک کابل برق برای منبع تغذیه متصل می شوند. همه فایل ها و اطلاعات ما در کامپیوتر بر روی هارد و داریو ذخیره سازی اطلاعات قرار می گیرد. هارددیسک های امروزی یک کابل IDE یا sata برای اتصال به ماردبرد و یک کابل برق برای اتصال به power دارند.اما مهمترین نکته که شما باید به آن دقت کنید جامپرها هستند.معمولا روی بدنه هارد دیسک ها نحوه قرار گیری جامپرها توضیح داده شده است.

مهمترین مزیت پلاسما نسبت به مانیتورهای LCD ، قابلیت مشاهده بیشتر از زاویه خارج از محور است. هارد دیسک یا بصورت صحیح تر درایو ذخیره سازی اطلاعات یکی از مهمترین سخت افزارهای کامپیوتر می باشد. هارد کامپیوتر اینترنال وسترن دیجیتال یکی از بهترین ها در این می باشد که در تنوع ها با کاربری های متفاوت توانسته بخش بزرگی از بازار ذخیره سازهای دیسک درایور را به خود اختصاص دهد. دیگر نمی توان به همه آنها هارد دیسک گفت زیرا ساختار آنها کاملا متفاوت با یکدیگر است. یکی از این فیش های آزاد را به هارد دیسک میهمان وصل کنید.اگر قصد استفاده موقت از هارد دیسک دوم را دارید و نمی خواهید داخل کیس آنرا نصب نمایید،هارد را در موقعیتی قرار دهید که با سایر اجزا و بدنه کیس اتصال نداشته باشد. در لپ تاپ ها نیز معمولا تنها یک سوکت و فضا برای هارد وجود که می توان بسته به شرایط از یکی از آنها استفاده نمود. اصطلاح سوختن هارد دیسک معمولا به معنای خراب شدن هارد است.

دیدگاهتان را بنویسید