علت صدا دادن هارد لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟

هارد درایوهای External با توجه به اینکه دارای یک Enclosure می باشند و به نوعی فانتزی تر به نظر می رسند دارای قیمت نسبتا بیشتری در مقابل هارد درایو های Internal با همان ظرفیت و شاید برند باشند. شما همچنان خالی و بدون تصویر است، همه سیمهای برق، کابلها و کانکتورها را برای اطمینان از اینکه آنها درست وصل شدهاند، کنترل نمایید. محافظ افزایش برق خود را کنترل کنید تا اطمینان پیدا کنید که فیوز نپریده یا بخاطر یک ضربه ولتاژ اشتباه آسیب ندیده باشد. جعبه کامپیوتر خود را باز کنید و اطمینان حاصل کنید که همه کابلهای منبع تغذیه هارد درایو و مادر بوردتان درست وصل شدهاند. هارد دیسکهای امروزی معمولا نسبت به همه قطعات مهم دیگر کامپیوتر عمر بیشتری دارند و اجرای برنامه های کمکی سیستم در مواقع غیر ضروری و یا حذف و نصب مجدد سخت افزار شما بیش از آنکه مفید باشد مضر است . ۵- جستجوی کلیدها: وقتی کامپیوتر شما راه اندازی میشود، یک تست Power-on self را اجرا مینماید که وجود یکسری قطعات اصلی سخت افزار از جمله چیپهای حافظه، کارتهای ویدیویی و هارد درایوها را تایید مینماید. کافی است کامپیوتر را باز کنید و تیغههای فنها را بررسی کنید که به هم برخورد میکنند یا نه.

اینکار برای حل مشکل لازم است . اینکار کامپیوتر را مجددا راه اندازی مینماید . ۴ – گوش بزنگ کلیدها باشید: وقتی کامپیوتر شما شروع به کار میکند، باید صدای سرعت گرفتن فن تامین کننده برق را بشنوید یا (آنرا حس کنید) . ۲ – دستگاه را مجددا راه اندازی نمایید، کامپیوتر خود را خاموش کرده ۱۰ ثانیه صبر کنید و سپس دوباره آنرا روشن نمایید. معمولا اندازه هارد دیسک کامپیوتر ها بین 3.5 تا 6 اینچ می باشد. با پیشرفت فناوری و نیاز روز افزون به سرعت بالاتر انتقال اطلاعات ، موارد استفاده از هارد دیسک HDD صرفا به سیستم های خانگی و اداری محدود شده و حافظه های پرسرعت SSD جایگزین آنها شدند . از جمله مزایا فلش ناندها این است که بدون منبع انرژی حالت شارژ و دشارژ خود را حفظ میکند، در نتیجه در گروه حافظه های غیرفرار جای میگیرد. خوبی دیگر این است که با استفاده از برنامههایی که از هارد «تصویر» میگیرند، میتوانید تصویری از پارتیشن اصلی خود گرفته و روی پارتیشنی دیگر ذخیره کنید. فایل نامی دیگر برای مجموعه ای از بایت ها است که بنوعی در آنها اطلاعاتی مرتبط به هم ذخیره شده است . قیمت هارد اینترنال SSD بالاتر از HDD است.

وجود یک صفحه نمایش خالی یا اشکال در راه اندازی دستگاه همیشه به این معنا نیست که هارد درایو شما صدمه دیده است . هارد دیسک های مکانیکی بدلیل وجود دیسک و لنز در مقابل ضربه بسیار حساس هستند. هارد های سیگیت سری اینترپرایز: سری اینترپرایز سیگیت برای دیتا سنتر ها و استفاده های غیر شخصی مناسب می باشند. متخصصان خبره مرکز کرج رایان با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزار آلات روز و به کار بستن دانش و تجربه فراوان خود، در نوین ترین روش های عیب یابی و ترمیم بخش های آسیب دیده، به رفع مشکل رایانه شما و تعمیر قطعات مختلف آن از جمله هارد می پردازند. گاهی اوقات نیز ممکن است که تعمیر ممکن نبوده و سوختگی قطعات را نابود کرده باشد. سیستم NTFS نوعی سیستم بایگانی است که در کارایی ویندوزXP نقش مهمی دارد. سپس CD بوت ویندوزXP را داخل درایو گذاشته و در برنامه Setup دستور العمل پارتیشن بندیهارد را دنبال کنید. برنامههای زیادی دراین زمینه وجود دارند که به صورت رایگان از اینترنت قابل دریافت هستند ولی تقریباً هیچ یک از آنها نمیتوانند سیستم NTFS را پارتیشن بندی کنند. بنابراین بهتر است از نرم افزارهای مهمتر و معروفتر در این زمینه استفاده کنید.

زیرا طراحی هارد لپتاپ و کامپیوتر، به گونهایست که تنها برای چند ساعت استفاده در طول روز کارایی دارد، اما هارد سرور برای استفاده ۲۴ ساعته طراحی شده است. پردازش اطلاعات آنها سریعتر است زیرا مستقیماً به مادربرد کامپیوتر متصل هستند. ابزار اطلاعات سیستم ویندوز (Windows System Information tool) یک ابزار جالب است که برای رفع تضادهای سخت افزاری و همچنین نمایش اطلاعات پایه در مورد هر یک از قطعات کامپیوتر استفاده می شود. این قسمت وظیفه دارد تا با سایر قطعات کامپیوتر در ارتباط باشد و تمامی دستورات ارسالی از قطعات را با هارد دیسک هماهنگ کند تا جابجایی اطلاعات به بهترین نحو ممکن انجام شود. روزی همچون روزهای قبل، شما کامپیوتر خود را روشن میکنید ولی بجای مشاهده لوگوی معروف ویندوز هیچ چیز نمیبیند. هیچ کتابخانهای نمیتواند بدون قفسه بندی سیستم فهرست نویسی دوام بیاورد. بنابراین اگر به حریم خصوصی خود اهمیت داده و میخواهید که اطلاعات حذف شده شما به هیچ عنوان قابل بازیابی نباشند، دانلود و نصب DBAN را به شما توصیه میکنیم. قیمت برخی از بهروزترین و پرکاربردترین حافظههای هارد و رم در داخل ایران در جدول زیر قرار داده شده است. اگر مشکلی از بابت سخت افزار و جود نداشته باشد، ممکن است قدرت برق ضعیفی داشته باشید یا حتی اتصال آن شل شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید