علت صدا دادن هارد لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟

از طرفی یک سیستم عامل ویندوز 10 سالم عاری از فایلهای زائد در انتها در اختیار دارید! حین استفاده از SSD، یک سیستم عامل ویندوز به صورت خودکار ویژگی TRIM را برای آن فعال خواهد کرد. گرافیستهایی که به طور همزمان از برنامههایی نظیر فتوشاپ ۲۰۲۰، ایلوستریتور، پرمیوم و دیگر برنامههای گرافیکی آفیس استفاده میکنند، باید از رمهای حداقل ۸ گیگی استفاده کنند. در مورد رم کامپیوتر باید گفت که در حال حاضر کمتر کامپیوتر یا لپتاپی را میتوان یافت که مقدار رم آن زیر ۴ گیگابایت باشد. به عنوان نمونه، حالتی را در نظر بگیرید که در پی فروش کامپیوتر دسکتاپ یا لپ تاپ خود بوده و در نتیجه باید هارد درایو را فرمت کنید، هر چند خریدار به دلایلی از شما درخواست کرده سیستم عامل را نگه دارید. سرعت هارد اینترنال به تعداد دور موتور آن بستگی دارد. میتوانستیم چهار هارد اینترنال را به کامپیوتر در متصل کنیم. ظرفیت هارد یا حافظه کامپیوتر شما چقدر است؟ سیستم عامل دسکتاپ یا لپ تاپ شما را یک ویندوز تصور میکنیم. ابزار Reset this PC، ویندوز 10 را بعد از فرمت شدن هارد درایو مجددا نصب کرده و در عین حال همه فایلهای شخصیتان را طی این فرآیند حذف میکند. هارد از انواع حافظه های دائمی است.

TRIM حافظه را مدیریت کرده و از پاک شدن صحیح اطلاعات اطمینان پیدا میکند. در پنجره باز شده، هارد درایو مشکوک را پیدا کنید و روی آن راست کلیک کنید. خوشبختانه این ابزار پیشفرض ویندوز به گونهای طراحی شده که از عدم امکان بازیابی فایلهای شما اطمینان پیدا خواهد کرد. برای این کار چند روش وجود دارد. در نتیجه، اگرچه یک فایل را در فایل اکسپلورر یا سطل زباله ویندوز مشاهده نکرده و حتی سیستم عامل، فضای پیشتر در اختیار آن را آزاد نشان میدهد، اما در حقیقت هنوز وجود دارد! ویندوز 10 دارای ابزارهای کاربردی پیشفرض متعددی است. بعضی از هارد دیسکها دارای بازوهای چند مرحلهای هستند که میتوانند حرکات جزئیتر را تنها با قسمت کوچکتری از بازو انجام دهند. در مطلبی دیگر به آموزش پاک کردن هارد SSD کامپیوتر خواهیم پرداخت. عاشق کامپیوتر و هر چی که بهش ربط داره! در حافظه موقت اطلاعات تا زمانی ذخیره می شوند که سیستم روشن باشد. گاهی کاربران برای برخورداری از ظرفیت بیشتر در دستگاه خود، اقدام به تعویض هارد آن می نمایند.

هارد شرکتهای مختلف درصد خرابی متفاوتی نسبت به شرکتهای دیگر دارند که به HDD Failure Rate معروف است. به وسیله فرمت کردن هارد لپ تاپ یا کامپیوتر دسکتاپ سیستم عامل نیز از روی آن پاک خواهد شد، هر چند روشی برای دست نخوردن آن وجود ندارد. بخش داخلی هارد های اکسترنال دقیقا از نوع اینترنال میباشد اما قاب محافظ و کانکتور USB امکان اتصال هارد های اکسترنال را به تلویزیون، موبایل، لپ تاپ، اندروید باکس، مودم و … پیش از فرمت کردن هارد کامپیوتر دسکتاپ یا لپ تاپ خود، نوع آن را در نظر بگیرید. تبدیل هارد معمولی به اکسترنال به کمک باکس در کمتر از چند دقیقه انجام می شود اما بهتر است به این نکته توجه کنید که هارد ها به دلیل داشتن قطعات متحرک بسیار حساس هستند و نباید در معرض شوک یا ضربه قرار بگیرند. از یک سو پاک کردن عادی فایلها پیش از قرار دادن سیستم در اختیار فردی دیگر حرکت عاقلانهای نیست، چرا که در این صورت آنها به راحتی قابل بازیابی خواهند بود. در کامپیوتری که مخصوص استفاده بی صدا ساخته شده است ، مانند کامپیوتری که ممکن است در استودیوی ضبط خانگی مورد استفاده قرار گیرد ، 2 تا 3 دسی بل می تواند دنیایی از تفاوت ایجاد کند.

در فروشگاه های خرده فروشی نیز، چنین محصولاتی بیشتر موردنظر قرار می گیرند. امروزه گزینه های ذخیره سازی بیشتر و بیشتری در اختیار مصرف کننده های متوسط قرار می گیرد که ارزان تر ، قابل حمل و قابل اعتماد تر هستند. زمانی که سیستم عامل یا یکی از قطعات سخت افزاری نیاز به ذخیره کردن داده یا دریافت آن دادهها را دارند، دیسک کنترلر وارد عمل میشود و دستور مورد نظر را برای کنترل کننده ارسال میکند. نیاز به دست نخوردن سیستم عامل با وجود پاک کردن هارد کامپیوتر برخی مواقع بروز میکند. سرعت هارد درایو یعنی هارد چقدر سریع میتواند اطلاعات را بنویسد یا بخواند. سرعت چرخش این موتور، سرعت هارد را مشخص میکند. البته ناگفته نماند این حجم از ظرفیت و سرعت رایت بالا نیز باعث ایجاد حرارت زیادی برای هارد دیسک های مخصوص دیتا سنتر می شود؛ پس نیاز به سیستم خنک کنندگی قوی هم دارد. در این شرایط ممکن است اطلاعات همه پارتیشنها علاوه بر :C سهوا حذف شوند.

دیدگاهتان را بنویسید